Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Şu an ne dinliyorsunuz... ?

Tevfik

Önerilen Mesajlar

bugün Babaya seçtim Kaan için dinlediklerimi...umarım görür beğenir bilmiyom ad mad ek mek...nerdeyse iyi ol kalıbının adamı...

https://www.youtube.com/watch?v=J9gKyRmic20

https://www.youtube.com/watch?v=GOJk0HW_hJw

https://www.youtube.com/watch?v=loWXMtjUZWM

https://www.youtube.com/watch?v=B3l0kpl5tA4

https://www.youtube.com/watch?v=Y6EbB8Stse8

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sağol üstad ... hepsi güzel ama W.snake'nin yeri bambaşka (bkn.anısı var...) ...eline sağlık.  

Farkındayım Baba da sabah inceden bir kafamız yerine gelsin dedim birde bişi sorucam biliyorsundur Galip Tekinin  odonemlerindeki hayal gücünü biz kendi aramızda adam çekiyo çekiyo sonra gördüğü halisinasyonları çiziyor diyorduk sence nasıl çiziyordu o karmaşık dünyayı ve yaratıkları döneminin çok ilerisindeydi çünkü hala yapılamıyor öyle şeyler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Farkındayım Baba da sabah inceden bir kafamız yerine gelsin dedim birde bişi sorucam biliyorsundur Galip Tekinin odonemlerindeki hayal gücünü biz kendi aramızda adam çekiyo çekiyo sonra gördüğü halisinasyonları çiziyor diyorduk sence nasıl çiziyordu o karmaşık dünyayı ve yaratıkları döneminin çok ilerisindeydi çünkü hala yapılamıyor öyle şeyler..

Galip Tekin bence dunyali degil.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

..bi kere Galip abi (benim tanıdığım kadarı ile) kibar - sessiz - devamlı bir şeyler düşünüyomuş gibi (...ki büyük ihtimal ile öyle de) sakin ... nasıl desem? kendi ile barışık bir adamdır/en azından öyleydi ... şimdilerde nasıl? bilmiyorum ... çizim masasını kemancı'dan sonra Sinan Çetin'in platosuna taşıdığını, yarı zamanlı öğretim üyeliği yaptığını falan duydum ama epeydir görmüyorum onu.

...kafası kıyak mı çizerdi? ...evet, benim tanıdığım zamanlarda öyle çizerdi. genelde masanın başında oturur, az miktardaki ziyaretçisi ile geyik yapar... genelde onları dinler, bazen bir şeyler ekler ve kağıda sanat eserlerini dökerdi. ben onları baskı öncesi görme fırsatını bulmuş azınlıktanım ... o çizimi basılmış hali ile de gördüğüm için size açık yüreklilik ile adam resmen döktürüyor be abi diyebilirim. sadece öykü değil (öyküler zaten aşmış...) üstadın çizimleri de muhteşemdir. Alıp çerçeveletseniz evinizin baş köşesine asabilirsiniz, o derece güzeldirler.

Ortak bir arkadaşımız vardı (...ki kollarımı o çizmiştir) Dövmeci Ruhsel ... dönen muhabbetin kalibresi hakkında ipucu vermek adına size kısa bir anektod aktarayım.

Ben - Ruhsel, sana bi kankam gelecekti, geldi mi?

Ruhsel - Evet, kovaladım onu

Galip - Neden?

Ben - Harbiden, neden?

Ruhsel - Koluna Unicorn istedi (boynuzlu at)

Biz - eee?

Ruhsel - Ama kanatta istedi

Galip - Unicorn'a mı?

Ben - .....

Ruhsel - evet

Galip - Olmaz ki, herkes unicorn'ların kanatsız olduğunu bilir, kanatlı olan at pegasus'tur ... doğru yapmışsın.

Ruhsel - Ben de aynen öyle söyledim

Ben - Ya boynuzlanmışsa?

Galip - Unicorn'mu?

Ben - Evet ... Unicorn'un eşi onu aldatmışsa? O zaman boynuzu olmaz mı?

Onlar - ...................... mantıklı, evet ... bu olabilir.

Ruhsel - Kızın telefonu var dimi sende?

Ben - Evet...

Ruhsel - bi ara uğrasın bana, halledelim dövmesini.

...o ortamda böyle muhabbetler geçerdi. (bkn.evvel zaman içinde) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

..bi kere Galip abi (benim tanıdığım kadarı ile) kibar - sessiz - devamlı bir şeyler düşünüyomuş gibi (...ki büyük ihtimal ile öyle de) sakin ... nasıl desem? kendi ile barışık bir adamdır/en azından öyleydi ... şimdilerde nasıl? bilmiyorum ... çizim masasını kemancı'dan sonra Sinan Çetin'in platosuna taşıdığını, yarı zamanlı öğretim üyeliği yaptığını falan duydum ama epeydir görmüyorum onu.

...kafası kıyak mı çizerdi? ...evet, benim tanıdığım zamanlarda öyle çizerdi. genelde masanın başında oturur, az miktardaki ziyaretçisi ile geyik yapar... genelde onları dinler, bazen bir şeyler ekler ve kağıda sanat eserlerini dökerdi. ben onları baskı öncesi görme fırsatını bulmuş azınlıktanım ... o çizimi basılmış hali ile de gördüğüm için size açık yüreklilik ile adam resmen döktürüyor be abi diyebilirim. sadece öykü değil (öyküler zaten aşmış...) üstadın çizimleri de muhteşemdir. Alıp çerçeveletseniz evinizin baş köşesine asabilirsiniz, o derece güzeldirler.

Ortak bir arkadaşımız vardı (...ki kollarımı o çizmiştir) Dövmeci Ruhsel ... dönen muhabbetin kalibresi hakkında ipucu vermek adına size kısa bir anektod aktarayım.

Ben - Ruhsel, sana bi kankam gelecekti, geldi mi?

Ruhsel - Evet, kovaladım onu

Galip - Neden?

Ben - Harbiden, neden?

Ruhsel - Koluna Unicorn istedi (boynuzlu at)

Biz - eee?

Ruhsel - Ama kanatta istedi

Galip - Unicorn'a mı?

Ben - .....

Ruhsel - evet

Galip - Olmaz ki, herkes unicorn'ların kanatsız olduğunu bilir, kanatlı olan at pegasus'tur ... doğru yapmışsın.

Ruhsel - Ben de aynen öyle söyledim

Ben - Ya boynuzlanmışsa?

Galip - Unicorn'mu?

Ben - Evet ... Unicorn'un eşi onu aldatmışsa? O zaman boynuzu olmaz mı?

Onlar - ...................... mantıklı, evet ... bu olabilir.

Ruhsel - Kızın telefonu var dimi sende?

Ben - Evet...

Ruhsel - bi ara uğrasın bana, halledelim dövmesini.

...o ortamda böyle muhabbetler geçerdi. (bkn.evvel zaman içinde) 

Sagol Baba adam gerçekten cok farklıydı anlatımın için teşekkürler..dedimya salacak pilajı gibi ne yan öyküler ve kişilikler vardır kimbilir...böyle hayatınızda sagolun teşekkürler ilgi ve cavap için...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bugün dilime geldi eskilerden...tüm savaşlar için...

hqdefault.jpg

Dört yoldaş bir silah aldılar
ve büyük ümitlerle yola çıktılar

Baba oğullarını uyardı
geleceğin tehlikede olduğuna dair bir işaret var tanrıdan

Yoldaşlar babalarını dinlemediler ve ava gittiler
Yıldırım ve şimşek vurdu
Aniden geçitten bir çığ düştü
Ve yoldaşları yuttu

Kutsal adam hüzünlü bir cenaze duası okudu
ve anne oğulları için yas tutarak başını taşlara vurdu

Nato - Chorjavon şarkı sözü

n.A.T.o. , (veya doğum adı ile: Natalya Shevlyakova) (d:1979,Tiflis - ö.-) Rus ve Gürcü kökenli Rusya vatandaşı şarkıcı. Genelde kliplerinde göründüğü üzere bir Müslüman gibi peçelidir. Tacikçe, Farsça ve Özbekçe dillerini çok iyi derecede bilmektedir ve o dillerde çeşitli şarkıları vardır. Yakını Ivan Shapovalov tarafından keşfedilmiştir.
Şarkılarının teması genellikle savaş, barış, terörizm konulu olup dünyaya sosyal mesaj vermektir., 11 Eylül saldırılarının yıldönümünde, Moskova'da 2004 yılında piyasaya çıkmıştır. İlk çıktığından sonra belirli bir süre kimliği ehemniyet ile gizli tutulmuş ve deşifre edilmemiştir. Muborakşo Mirzoşoyev isimli Tacik kökenli bir besteci tarafından bestelenen Chor Javon adlı şarkısı, nATo'nun en ünlü şarkısıdır. İlk çıktığı zaman bütün dünyanın duyduğu bir şarkıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=m6QwpeQ37dk

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Şu an ne dinliyorsunuz... ? olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.