Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Egea mı Focus Mu?

Ugur K.

Önerilen Mesajlar

Bir saat önce, Kaan F. yazdı:

2016 alacağınız arabanın zaten 1 ile 2 yıl arası garantisi olacak. motor konusunda çok sıkıntı yaşamazsınız. alırken servise sorar ya da serviste ekspertiz yaptırırsınız. kaportaya da zaten  her yerde bakıyorlar. çok sorun yaşanmazsınız.  bir de mümkünse galeriye pek bulaşmayın yeterli.

Aracı beğendik, satıcıya şu aracı bir İzmir Ford servise götürüp baktıralım expertiz mi yaptıralım diyoruz? Gittiğimiz anda yapıyorlar mı acaba ve fiyat konusu nasıldır servisin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Ugur Ş. yazdı:

Öneriniz nedir bu konuda son aşamaya gelirken artık nereye kontrol ettirmek?

Bilmem, ben kolay kolay kimseye güvenemem. Bir kere 2.el araba aldık, onda da servise tanıdık vasıtasıyla girdim belge almadan kontrol ettirdim. Bu işi belgeli olarak servisler yapmaz demek istediğim bu. Çevrenizde güvendiğiniz herhangi bir yere gidebilirsiniz veya eli ayağı düzgün satıcı bulmak :) İçinize sinmezse almayın. Birçoğu eleştirir ama ben ilana düzgün yazı yazamayan insanların arabasını eliyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Ugur Ş. yazdı:

Öneriniz nedir bu konuda son aşamaya gelirken artık nereye kontrol ettirmek?

Yaf başkan bu kadar pimpiriklenme :)

Olduğun ilçe adini ve yanina ekspertiz yaz google amcaya sor, sana siralasin. Sonrasinda yorumlara vs bak hangisi gözüne iyi gelirse. O experciye götür baksin incelesin versin raporu olsun bitsin..

(Zaten sifir ayarinda araba alacam diyorsun kendi garantiside olur )

Devlet meselesi haline getirmemek lazim :)

okan ali tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, Erhan Er. yazdı:

Çalışma yapısından kasıt nedir biraz daha açar mısınız?  

Hızlı ve sarsıntısız vites değişimi aktarma organındaki kayıbı azaltacaktır.  Tam otomatik şanzımanda bu kayıp daha fazladır. Mesela iyi bir sürücü tam otomatik şanzımandan daha hızlı kavrama işlemini gerçekleştirebilir. Benim bildiğim en önemli sebep budur. Tabi otomatik ile manuel şanzıman arasındaki vites oranlarındaki farklılık da verimi etkileyebilir.

Yanlış mı anladım bilmiyorum. Çift kavrama şanzımanlı araçların yakıt tüketimi tork konvertörlü otomatik şanzımanlı araçlara göre daha düşüktür. Burada hem fikiriz galiba. Ama siz mesajınızda sanki manuel vites bir aracı powershift şanzıman gibi hızlı şekilde vites değiştirince tüketimi düşer dediniz gibi anladım. İtirazım bu kısma. Manuel vites araçta vites değiştirme hızının tüketime bir etkisi olmayacağını söylemek istedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Fatih Mehmet USLU yazdı:

. Burada hem fikiriz galiba.

Evet.

Bir saat önce, Fatih Mehmet USLU yazdı:

Ama siz mesajınızda sanki manuel vites bir aracı powershift şanzıman gibi hızlı şekilde vites değiştirince tüketimi düşer dediniz gibi anladım. İtirazım bu kısma. Manuel vites araçta vites değiştirme hızının tüketime bir etkisi olmayacağını söylemek istedim.

Fabrika verilerine göre powershiftin yakıt tüketimi daha yüksek görünse de pratikte (standart bir sürücünün kullanımında) bu farkın olmayacağını, sebebide manuel vites araçta vites değiştirme hızının, evet,  tüketime etkisi olduğu için söylüyorum. Demek istediğim videonun 2:46 dakikasında anlatılmış.

Erhan Er. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Erhan Er. yazdı:

Evet.

Fabrika verilerine göre powershiftin yakıt tüketimi daha yüksek görünse de pratikte (standart bir sürücünün kullanımında) bu farkın olmayacağını, sebebide manuel vites araçta vites değiştirme hızının, evet,  tüketime etkisi olduğu için söylüyorum. Demek istediğim videonun 2:46 dakikasında anlatılmış.

İzledim videoyu. Debriyaja basınca güç kesildiğinden arabanın yavaşlama eğilimi göstereceğini anlatmış. Bu ciddi bir tüketim artışı değil bence. Debriyaja bastığınızda gazdan ayağınızı çekmiş olursunuz. O sırada ne kadar yakacak ki motor. Ayrıca Tork konvertörlü şanzımanların fazla yakmasının sebebi aslında gaza basılmasına rağmen  gücün tamamını yere aktaramaması. Özellikle kavrama esnasında gücün bir kısmının boşa gitmesi nedeniyle fazla yakıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İkinci el fiyatları gittikçe artıyor mu bana mı öyle geliyor? Focus 2016 Sedan 1.5L Ps 1-2 hafta önce 90binlerdeyken şimdi 10000e dayanmış durumda.

Bu gidişle 1.6L manuel almak zorunda kalacağım iyice ps de bakıyordum ama uçuk fiyatlar gerçi manuelde yükselmiş baya

Ugur Ş. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilen varsa yardımcı olabilir mi yeni konu açıp kirlilik yapmak istemem. Ford ve Fiat modellerini test etmek istiyorum, sitelerindeki test formunu doldursam acaba tahminen ne kadar süre içinde test ederim çok beklermiyim yoksa bugün doldursam 1 hafta içinde test edebilirmiyim? Bölge İzmir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Ugur K. yazdı:

Bilen varsa yardımcı olabilir mi yeni konu açıp kirlilik yapmak istemem. Ford ve Fiat modellerini test etmek istiyorum, sitelerindeki test formunu doldursam acaba tahminen ne kadar süre içinde test ederim çok beklermiyim yoksa bugün doldursam 1 hafta içinde test edebilirmiyim? Bölge İzmir..

Bayiye gittiğinizde uygun araç varsa genelde hemen test edebilirsiniz. Ben şimdiye kadar hiç randevu almadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.