Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sedan Bagaj Kapağı Sorunu

Bora A.

Soru

Arkadaşlar,benim bagaj kapağı arabanın önü yokuş yukarıyken tam açık kalmıyor,aşağı doğru düşüyor,geçen gün kafamı vurdum o yüzden...Aynı Sorunla karşılaşan var mı? Zaten bagaj kapağı tam olarak da açılmıyor,normalde sonuna kadar açılsa arkaya doğru arka cama yaklaşık açılırken bende tam açılmıyor ....Birde bagaj kapağında sol stopla bagaj kapağı arasında biraz fazla açıklık var....Bu tür sorunları olan arkadaşlar var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaşlar,benim bagaj kapağı arabanın önü yokuş yukarıyken tam açık kalmıyor,aşağı doğru düşüyor,geçen gün kafamı vurdum o yüzden...Aynı Sorunla karşılaşan var mı? Zaten bagaj kapağı tam olarak da açılmıyor,normalde sonuna kadar açılsa arkaya doğru arka cama yaklaşık açılırken bende tam açılmıyor ....Birde bagaj kapağında sol stopla bagaj kapağı arasında biraz fazla açıklık var....Bu tür sorunları olan arkadaşlar var mı?

Ben o tip bir sorunla karşılaşmadım, belki de çok dik bir yerde açmadım şimdiye kadar. Ayarsızlık ise bende de var, serviste çok uzun zamandır tanıdığım ustama söylediğimde oynama abi kalsın böyle, ayarları ile oynarsak belli olmuyor bazen su ve toz almaya başlıyor dedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

üzülmeyin :kıhkıh: bu sorunla zaman zaman karşılaşıyoruz. Benim araçtada vardı. En yakın yetkili servise gidip ayarlatabilirsiniz.

"Focus (C346) ) 4 (Sedan) ve 5 (Hatchback) araçlarda gövde paneli aralık/boşluk/çıkıntı problemleri hakkında" konu başlıklı bülten yayınlandı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende de var aynı sorun, birde kapakta su varsa açında içeriye damlıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

üzülmeyin :) bu sorunla zaman zaman karşılaşıyoruz. Benim araçtada vardı. En yakın yetkili servise gidip ayarlatabilirsiniz.

"Focus (C346) ) 4 (Sedan) ve 5 (Hatchback) araçlarda gövde paneli aralık/boşluk/çıkıntı problemleri hakkında" konu başlıklı bülten yayınlandı.

Bilgilendirme için tşekkürler ama bülten olduğunu bilmek yetmiyor gerçekten, insan içeriğini de merak ediyor.

Yapın bir forumdaşlık da paylaşın bari...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şeker kırmızının ağırlığını bagaj kapağıda taşıyamıyor demekki.. :)

Ford'un vazgeçemediği denyolukları var. Sedanlardaki bagaj kapağının menteşe mekanizması gibi mesela. İnatla oraya ufacık bir amortisör koymayıp antiri kuntiri birşeyler deniyorlar. Yok akıllı tasarımmışta bilmemne.. Len olmuyor işte. Biz o kadar akıllı olmasını istemiyoruz. Biraz gerizekalı olsa da olur. Kendi maliyetlerini düşünmekten müşterileri unuttular. Aynı şey motor kaputunda da var. Yahu koy şuna bir amortisör değilmi? Hadi benimki gibi maraba modellerine koymadın, e mondeoya koy? O da yok. Mercedesin yeni modellerinde amortisörü geçtim komple motor kaputunu sökebiliyorsunuz. Bizimkiler hala mutluluk çubuğu ile işi geçiştirebileceklerini sanıyorlar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

üzülmeyin :) bu sorunla zaman zaman karşılaşıyoruz. Benim araçtada vardı. En yakın yetkili servise gidip ayarlatabilirsiniz.

hiç bana söylemiyosun kuzen forumdan takip ediyoz valla getirimde focuslarımı ayarlatayım ozaman:)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şeker kırmızının ağırlığını bagaj kapağıda taşıyamıyor demekki.. :P

Ford'un vazgeçemediği denyolukları var. Sedanlardaki bagaj kapağının menteşe mekanizması gibi mesela. İnatla oraya ufacık bir amortisör koymayıp antiri kuntiri birşeyler deniyorlar. Yok akıllı tasarımmışta bilmemne.. Len olmuyor işte. Biz o kadar akıllı olmasını istemiyoruz. Biraz gerizekalı olsa da olur. Kendi maliyetlerini düşünmekten müşterileri unuttular. Aynı şey motor kaputunda da var. Yahu koy şuna bir amortisör değilmi? Hadi benimki gibi maraba modellerine koymadın, e mondeoya koy? O da yok. Mercedesin yeni modellerinde amortisörü geçtim komple motor kaputunu sökebiliyorsunuz. Bizimkiler hala mutluluk çubuğu ile işi geçiştirebileceklerini sanıyorlar.

abi süpersin anlatım çok hoş.. hakikaten yıl olmuş 2012 (yuhh klişeye bak) hala kaputu çubukla kaldırıyoruz. hadi çubuk bazı şeyleri kaldırmada yardımcı oluyor ama çubukluk duruma gelmedik çok şükür :) o kadar paraya araba satıyor, amortisörden geçtim, arka yolcu tavan tutamaçlarını, sanki çok lüks birşeymiş gibi sadece titanium'a koyuyor. 20 liralık şey. eskiden en azından yerini yapardı ki biz sonradan taktırabilelim. şimdi onu da koymamış herifler. kauçuk paspası müşteriye çok görüyor. geçende bir arkadaşla hyundai bayisine gitmiştik, elantra'ya baktık. adamlar tabana döşemiş kauçuk paspası, otomatikler için ayak dayama çıkıntısına kadar kaplı. ben orası kirlenmesin diye binbir takla atıyorum. hadi kauçuk yapmadın, mercedesler'deki gibi ufak bir sert plastik parça koy oraya 15-20cm'lik. halıyı koymuş geçmiş.

Alperen G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sedanlarda solda bir amortisör ve her iki yanda kapak kollarının yanında yay var...Amortisörde bir sorun olabilir belki bilmiyorum...Araba düzdeyken sorun yok,kışı aşağı önü yukarı dik yokuşlarda bahaj kapağını tutmuyor ama o yaylar ve amortisör...Havalar düzelsinde baktıracağım...Sol taraftaki açıklık ise düzeltilebilir bir durum ama biraz uğraşı gerektiriyor....Zamanım olmayınca onuda sonraya bıraktım,ama çok da problem olmuyor,su sızıntısı falanda yok,şu sıralar dursun,bu soğukta uğraşamam....

Motor kaputunda amortisör olmaması garip evet,ama çokda elzem bişi değil..Olsada oluuu,olmasa da oluuuu ....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

abi süpersin anlatım çok hoş.. hakikaten yıl olmuş 2012 (yuhh klişeye bak) hala kaputu çubukla kaldırıyoruz. hadi çubuk bazı şeyleri kaldırmada yardımcı oluyor ama çubukluk duruma gelmedik çok şükür :) o kadar paraya araba satıyor, amortisörden geçtim, arka yolcu tavan tutamaçlarını, sanki çok lüks birşeymiş gibi sadece titanium'a koyuyor. 20 liralık şey. eskiden en azından yerini yapardı ki biz sonradan taktırabilelim. şimdi onu da koymamış herifler. kauçuk paspası müşteriye çok görüyor. geçende bir arkadaşla hyundai bayisine gitmiştik, elantra'ya baktık. adamlar tabana döşemiş kauçuk paspası, otomatikler için ayak dayama çıkıntısına kadar kaplı. ben orası kirlenmesin diye binbir takla atıyorum. hadi kauçuk yapmadın, mercedesler'deki gibi ufak bir sert plastik parça koy oraya 15-20cm'lik. halıyı koymuş geçmiş.

Kıskanma Titanyumları kardeşim....Ehehehehüüe....Mutluluk çubuğu ha...Alemsin...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bilgilendirme için tşekkürler ama bülten olduğunu bilmek yetmiyor gerçekten, insan içeriğini de merak ediyor.

Yapın bir forumdaşlık da paylaşın bari...

Paylaşılır aslında problem değilde içeriği çok karışık ve çok zaman alır. Nasıl yapılması gerektiği ve ölçümlerin nasıl yapılacağı gösteriliyor.

hiç bana söylemiyosun kuzen forumdan takip ediyoz valla getirimde focuslarımı ayarlatayım ozaman:)

Gözünü sevim getirme :) yazışmalar çok zaman alıyor ve acayipte uğraştırıyor :P şaka bir yana da varsa sende bu problem çözelim. Kaputu ben ayarlatmadım sanada yaptırtmam vidalarda boya dökülmesi oluyor aracı satacağın zaman sıkıntı yaşanabilir. Rutuşla falan pek kapanmıyor yine de baya belli oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

.............Kaputu ben ayarlatmadım sanada yaptırtmam vidalarda boya dökülmesi oluyor aracı satacağın zaman sıkıntı yaşanabilir. Rutuşla falan pek kapanmıyor yine de baya belli oluyor.

Aynısını Ustada söyledi,sıfır araba,yazık olur,sökerken vidaları boyalı,boyalar bozulur,bişey olmuş sanarlar dedi,bende terddüte düştüm zaten...Şu andaki problemim bagaj kapağının aşağı düşmesi,onun içinde garantiden amortisör ve yay bozukluğu şeklinde bir şikayet verin,yapalım dediler,havalar düzeldiğinde bakacağız...Bu sorun umarım hb lerde yoktur,koca kapağın kafanıza düştüğünü düşünsenize.... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynısını Ustada söyledi,sıfır araba,yazık olur,sökerken vidaları boyalı,boyalar bozulur,bişey olmuş sanarlar dedi,bende terddüte düştüm zaten...Şu andaki problemim bagaj kapağının aşağı düşmesi,onun içinde garantiden amortisör ve yay bozukluğu şeklinde bir şikayet verin,yapalım dediler,havalar düzeldiğinde bakacağız...Bu sorun umarım hb lerde yoktur,koca kapağın kafanıza düştüğünü düşünsenize.... :)

hiç BAŞIMA gelmedi böyle bir sorun.. gerçekten o koca HB kapağın başıma düşmesi fena olur. ama yokuş yerlerde de parkettim, olmadı bişi. zaten çok tepede duruyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.