Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sedan Bagaj Kapağı Sorunu

Bora A.

Soru

Arkadaşlar,benim bagaj kapağı arabanın önü yokuş yukarıyken tam açık kalmıyor,aşağı doğru düşüyor,geçen gün kafamı vurdum o yüzden...Aynı Sorunla karşılaşan var mı? Zaten bagaj kapağı tam olarak da açılmıyor,normalde sonuna kadar açılsa arkaya doğru arka cama yaklaşık açılırken bende tam açılmıyor ....Birde bagaj kapağında sol stopla bagaj kapağı arasında biraz fazla açıklık var....Bu tür sorunları olan arkadaşlar var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

HB lerde sanırım 2 tane amortisör var...Amortisörlerdeki bozukluk yapabilir böyle bir sıkıntı....Fakat sedanlardaki bagaj kapağının düşmesi gerçekten kötü,kafanızı vurmanız halinde fena acıtıyor....Benim eski Focus 2,5 da da bağaj kapağı tam açılmazdı,çok sert amortisör koymuşlardı,bagaj kapağını kapatmak içinde bayağı güç harcardım....Acaba o nedenle mi bu kadar yumuşak yaptılarki yayları ve amortisörü ??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sorunsuz araba 300 bin eurodan başlar saçma sapan sorunlar f3ten başlar gibi geliyor :)

300 bin euroluk olanını bilmemde. Geçen gün arkadaşın yanına uğradığımda gördüm 200bin euroluk BMW 7.40 XD turbosunu değiştiriyorlardı :naughty:
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu şikayet var dan alınmış bir mercedese ait şikayetlerden birisi

Yani sadece ford problemler yaşamıyor, o 300,000 euro luk araçlarda da bu tür saçma sapan sorunlar olabiliyorken Focus'a haksızlık yaptığınızı düşünüyorum.

"Sıfır aldığım 2010 model araç ilk önce trafiğe çıkışımın 25. gününde E5'in ortasında birden durdu ve bir daha çalışmadı. Ertesi gün Koluman serviste gerekli bakımlar yapıldı ve parça değişikliği yapılana kadar çeyrek deponun altına inmeden kullanmam tavsiye edildi. 15 gün içinde parça değiştirildi araç teslim edildi.

2. seferde Kasım ayında yine birden E5'in ortasında durdu yine parça daha değiştirilmesi gerektiğini belirtip aracı servise çektiler. 2. seferde Mercedes'e şikayetimi ilettim. Kendileri tüm gerekli işlemlerin servis tarafından yapıldığını aracı gönül rahatlığı ile kullanabileceğimi söylediler. Uzun süre gönül rahatlığı ile olmasa da kullandım.

5 Ağustos'ta Balıkesir'e 20 km'e kala gidiş geliş tek yön olan yolda dağın başında kaldık. öndeki aracı sollarken devri düştü ve duracağını hissettik, apar topar sol şeritten sağdaki arabanın üzerine kırıp aracı toprak yola atmayı başardık. Yol yardımını aradık çekici geldi ve 3 saat sonra Susurluk Has'a gittik. Gittiğimizde araba çalıştı tüm kontroller yapıldı ve aracınızda hiçbir sorun yoktur dediler, çıktık.

Mercedes'i aradık sürüş güvenliğimiz olmadığını, aracı istemediğimizi belirttik, bir takım testler için servise gitmemizi istediler. Koluman'a yine gittik ve tüm testler yapılıp araçta sorun yoktur diyerek teslim edildi. Servisten çıktık 10 dk sonra yine yolda kaldık. Yine servise çekildi. 1 ay sonra aracınızı yaptık gelin alın dediler. Ben artık bu aracı can korkusu ile kullanamam. Ya paramı versinler ya değiştirsinler!"

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu şikayet var dan alınmış bir mercedese ait şikayetlerden birisi

Yani sadece ford problemler yaşamıyor, o 300,000 euro luk araçlarda da bu tÜr saçma sapan sorunlar olabiliyorken Focus'a haksızlık yaptığınızı dÜşÜnÜyorum.

Bu yılın sorunsuz firması hyundai seçildi :D Ne bmw ne merco ne honda ne toyota ne vw ne opel ne ford :naughty:

Sahibi karda çok zorlamış :D o yÜzden patlamış turbosu :D öle dedi arkadaş :D Hay bin kunduz :D (powered by madmax) :D

:D:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben dedim 300 bin eurodan başlıyor diye :) şimdi buraya bütün üst segmentin şikayetrlerini yazmayın taşlar gibi beni, focusa kötü dedim diye :naughty:

Estağfurullah :D Ben fanatik fordçu değilim ama inanın sorun her markada var. Mercedes BMW olması değil olay. Artık eskisi kadar kaliteli otomobiller yapmıyorlar maliyet kaygıları yüzünden. Bunu sadece ford değil her firma yapıyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Seni niye taşlıyım ben yaa,

Sorunun bütün firmalarda olduğunu, hatta benim en güvendiğim markalardan birisi olan Mercedes te bile sorunlar yaşandığını belirtmek için yazdım.

Tamam 70,000 tl gibi rakamlar çok büyük rakamlar belki ama, sorunsuz arabayla arasındaki farka bakınca gayet makul geldi Focusun saçma sapan sorunları bana

Ayrıca benim bir arabadan ilk beklentim sorunsuzca yolda gitmesidir. Beni yolda bırakmasında varsın bagaj kapağı azcık bir tarafa yakın olsun, kapısı biraz sert kapansın, bunlar sorun değil benim açımdan, 300,000 Euro verecek kadar zengin olmadığım için focus aldım, şu an için memnunumda, o saçma sapaan sorunlarıyla tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.