Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Baskı Balata mı Volant mı?

Uraz Uygun

Soru

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım aracımı geçen yıl aldım 2010 focus dizel sahibiyim araç 103000 km de

Aracım yolda giderken ayağımı gazdan cektigimde ve gaz verdigimde araçtan look lok gibi bir sarsıntı yada ses olduğunu hissediyorum. Bu konu daha önce konuşulmuş ama baskı balata yada volant olabilir denmiş kesin bir sonuç çıkmamış aracın baskı balatasi  değişmedi değiştirmeyi düşünüyorum Aynı zamanda volanti  da değistirmelimiyim

Aranızda bu konuda işlem yaptıran var mi şimdiden teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 13 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Evet devir çevirip hizlanamiyorsa o zaman değişmesi gerekir diye biliyorum

Şöyle söyleyeyim aracınız 109 ps ise 4.viteste 2000devirde 80 km hiza ulaşması lazım. Bu hiza ulaşamıyorsa araç, artık baskı balata kaçırıyor demektir. Başka test yöntemleri de var ama şu an hatırlayamadım. Bilen arkadaşlar yardımcı olur sanırım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tuğrul bey teşekkür ederim ilginize ama yokuşta performanssız kalıyor dik bir yokuşta durup kalkarken 4 kes stop ettim hatta devir yükseliyor ama aniden düşüp stop ediyor ...

Usta baskı balatada problem yok diyor ama bilemiyorum... balata değişimi yokuş performansını değiştirir mi bilemedim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 saat önce, Uraz Uygun yazdı:

5 defada anca kaldirdim

Bu abana arabadan çok sürücü hatası gibi geldi.

Dizel düşük devirde zorlanıyor, bol gazla kalkmanız lazım.

Baskı, balata veya volan ile ilgisi olduğunu hiç düşünmüyorum. 

Sese bir şey diyemem, usta denesin karar versin. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende de 2006 109 luk focus var. 190bin kmde aracım. Daha fabrikanın koyduğu baskı balata üzerinde. Kaçırma yok bende ama dur kalk trafiğe çok girdiğimde. Kavrama esnasında uğuldama / vınlama var. Bide rölantide gaza bas çek yaptıktan sonra yine rölantiye düştüğünde sallama var. Sizde de böyle ise sorun Volandan kaynaklanıyor. Bende değiştireceğim ekonomik yönden uygun olduğum bir zamanda.

Ogün Özemre tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Valla ben akslara dün batırdım bişey yok dediler usta balatada da bişey yok diyor ustayla baya sürüş yaptık son sözü hocam araba köpek gibi gidiyor sen takıyorsun kafana oldu

--1 dakika sonra eklendi--

Look sesi için en temizi baskı balata değiştirirken volanti da degistiricez yalniz tek kütleli denenebilir..

--11 dakika sonra eklendi--

Bu arada Cem bey fena ezmissiniz beni dizele alisicaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
27.07.2017 - 22:34 tarihinde, Uraz Uygun yazdı:

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım aracımı geçen yıl aldım 2010 focus dizel sahibiyim araç 103000 km de

Aracım yolda giderken ayağımı gazdan cektigimde ve gaz verdigimde araçtan look lok gibi bir sarsıntı yada ses olduğunu hissediyorum. Bu konu daha önce konuşulmuş ama baskı balata yada volant olabilir denmiş kesin bir sonuç çıkmamış aracın baskı balatasi  değişmedi değiştirmeyi düşünüyorum Aynı zamanda volanti  da değistirmelimiyim

Aranızda bu konuda işlem yaptıran var mi şimdiden teşekkürler..

Motor ve şanzıman kulaklarına bakıldımı aracın?  @Uraz Uygun

Sercan Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.