Jump to content

Tuğrul Toprak

Member
 • Content Count

  126
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

51 Normal

About Tuğrul Toprak

 • Age 36
 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Age 36
 • Location:
  Kayseri
 • Car:
  '11 Focus Tdci Trend X
 • Job:
  Öğretmen
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ayni araca sabibiz. Benim aracimda da bu sıkıntı 2 kere oldu. Pcye bağlandığında usta turbo basıncının düşük olduğunu söyleyip arızayı sildi. Bir daha yapmasını bekleyelim dedi. İkinci defa aynısını yapınca cok onemsemedim ve ustaya gitmedim. Arkadasta elm 327 diye ucuz bir aparat var onunla tekrar sildik arızayı ve bir daha ariza yanmadı şükür.
 2. Evet aks körügünden kaçırıyor belli ki --1 dakika sonra eklendi-- Alta da üste de sıçratmis
 3. Aynı ses aynı devirlerde benim aracimda da var. Sebep bulundu mu hocam
 4. Aynen çatlak falan yok sonradan fark ettim gölge var orada çatlak gibi görünüyor. Ben de ustaya gittim sesi dinletmek için ama maalesef oraya gidince hiçbir şekilde ses gelmedi. Başka bir zaman yine götüreceğim
 5. Bu anlattığımı anladınız mi siz? Bu "müşür yaniltmak" değil, tersine anlık sıcaklık degisimlerini yanlış ölçen müşürü doğru ölçmesi için yapilan bir işlemdir. Hatta ford bu konuda bir bülten yayimlayip sorunun böyle çözümlenecegini anlatmıştır ve servisler de çözümü böyle sunmuslardir. Hatta daha sonraki makyajlı f1lerde müşürün yeri üst kapaktan alınarak blokun yan kısmına konulmuştur. Yani beyefendi, burada yapılan işlem "müşürü yaniltmak" değil, yapılması gereken bir işlemdir! --3 dakika sonra eklendi-- Ayrıca "babanızın arabasında " ve "Izmir'den Ankara'ya kadar sizin getirdiğiniz" arabalarda böyle bir sorun gormemeniz, bu arabalarda böyle bir problem olmadığı anlamına gelmez!
 6. Havayla falan uğraşmayın günlerce uğraştılar hava alıyoruz diye. Arabayı boş yere bagirtmaktan başka bir işe yaramadı. Sizin motorun hararet musiri motor kapağının üstünde ve oradan ölçüm yapıyor. Üst kapaktaki ani isinmalarin olması ise normalmiş. Yapmaniz gereken o musiri oradan çıkartıp kablosunu uzatıp motorun sağ taraf yan kısmında bulunan bir yer var oraya yerlestirilmesidir. Böyle yapınca düzgün ölçüm yapıyor ve aslında hararetin hic artmadığını görüyorsunuz. Kayserideki "yaşar demirci" yi bilenler var bu forumda. Bu problemimi yaşar usta sayesinde bu şekilde çözmüştuk.
 7. Evet bak o çatlağı fark etmemiştim. muhtemelen sesin kaynağı burasıdır
 8. Ben egzozla ilgili olabileceğini düşünüyorum. Ama bi kontrol ettirecegim perşembe günü. Yazarım buraya
 9. Video 2 saniyelik görünüyor youtube üzerinden paylaşırsan daha kolay olur hem senin hem bizim için. Sesin havalar soğuyunca artma durumu oluyor. Soğuyan metal büzülüyor ve her nereyse iki metalin arasindaki boşluk artıyor ve titresim, ses artıyor
 10. Videosunu atar mısınız bende de 1800 civarinda bir zirilti geliyor
 11. Bosch berbat. Bulursanız "silbak" alın çok memnun kalırsınız

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.