Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus III silecekler

özer aygül

Soru

Merhabalar,

Daha önce yazıldı mı ya da farkeden arkadaşlar oldu mu bilmiyorum ama ben yeni farkettim.

2012 focusumda karlı ve soğuk havalarda silecekleri akşamdan kaldırıp bırakırım (kapalı otoparkımız olmadığından)

Araç çalışmazken silecekleri kaldırmaya çalışırken sileceklerin camın yüzeyinde elle çok rahat hareket ettiğini farkettim bu silecekler kalkık iken de böyle idi Hatta Sanırım silecekler normalde kapalı iken sol silecek üstte, sağ silecek altta duruyor. Bu durumu değiştirip ve silecekleri biraz açık vaziyette cam üzerine bırakıp aracı çalıştırdığınızda silecekler önce tam olarak açılıyor ve sonrasında default şekle sıfırlanıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 1

ya abicim sen de beni iyice cahil yaptın :)

cam suyu olduğunu biliyorum.. normalde üzerinde bir ölçü var, şu kadar su koyun şu kadar bundan koyun diye.. ben suyla karıştırmadım.. sırf bu halde olması zarar verir mi onu diyorum... :kıhkıh:

:) :) Bişey olmaz :) Devam Devam :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben de geçen sabah kar temizlerken farkettim bahsi geçen durumu. Herhangi bir takılma olmadan çok rahat hareket ettirilebiliyor silecekler.

çok çok ilginç bir sistem var. Sanırım F2'deki silecek gürültüsü için alınan bir önlem bu da. Nasıl bir sistem çalışıyor onu yakında çözmek lazım ama...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Birbirinden bağımsız silecek motorları var, konum algılayıcıları da var muhtemelen.

Benim hoşuma giden yanı camda hiç silinmemiş nokta kalmaması.

Bir de silme işini bitirdikten sonra biraz yukarıda bekleyip işini doğru yaptığından ve ihtiyaç kalmadığına emin olduktan sonra yuvasına çekilmesi :kıhkıh:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Birbirinden bağımsız silecek motorları var, konum algılayıcıları da var muhtemelen.

Bir de silme işini bitirdikten sonra biraz yukarıda bekleyip işini doğru yaptığından ve ihtiyaç kalmadığına emin olduktan sonra yuvasına çekilmesi :kıhkıh:

evet doğru o da var
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cem Hocam size katılmayı canı gönülden isterdim ancak silinen toplam yüzey alanı F2'den fazla olmasına rağmen sürücü tarafı A sütununun kenarında silinmemiş 7-8cm'lik bir alan bırakıyor ki A sütunuyla beraber toplam görüş alanı kaybı o bölge için 15-20cm'lere ulaşıyor. Açısal değerlendirdimizde de oturma pozisyonuna bağlı olarak değişmekle birlikte benim gibi orta boylular için sanırım 25-30 derecelik bir görüş kaybı yaşanıyor tek bir bölge için ki ben manevralarda zorlanıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cem Hocam size katılmayı canı gönülden isterdim ancak silinen toplam yüzey alanı F2'den fazla olmasına rağmen sürücü tarafı A sütununun kenarında silinmemiş 7-8cm'lik bir alan bırakıyor ki A sütunuyla beraber toplam görüş alanı kaybı o bölge için 15-20cm'lere ulaşıyor. Açısal değerlendirdimizde de oturma pozisyonuna bağlı olarak değişmekle birlikte benim gibi orta boylular için sanırım 25-30 derecelik bir görüş kaybı yaşanıyor tek bir bölge için ki ben manevralarda zorlanıyorum.

bu da doğru ayarlamak mümkün mü acaba özer aygül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu da doğru ayarlamak mümkün mü acaba

Mümkün olduğunu sanmıyorum zira sol sileceğin rotasyon noktasında problem var. Bir miktar daha aracın sol tarafına doğru konumlandırılmalıydı ama tabi kimbilir motorun lokasyonunu neler neler etkiliyordur o bölgede...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben de sileceklerin temizleme alanından çok memnunum. Sielceğin çalışmadığı zaman kabuğuna çekilmesi VW' nin uzun zamandır kullandığı birşeydi, Focus'ta da olması güzel. Yüksek hızdaki rüzgar gürültüsünü azaltıyor.

Benim memnun olmadığım, silecek lastiğinin uç noktalarının camda silerken iz yapması, silecek lastiği mi kalitesiz acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bunu daha önce yazmıştık...Bilinen bir konu....Silecekler,araç tam stop halindeyken elle hareket ettirilebiliyor ama..Araç çalışırken yada kontak park konumundayken yapmaya kalkmayın,silecek motoru dişlilerini arızalandırabilirsiniz....öte yandan maalesef Focus 2 lerde olan bir özellik Focus 3 lerde yok...Focus 2 lerde camınız kirlendiğinde su fışkırtıp sileceği çalıştırdığınızda silecekler camı silip aşağı inerdi,1-2 saniye sonra kendiliğinden bir daha çalışırdıki camda akan bir su varsa onuda temizlerdi..Focus 3 lerde bu yapılmamış,silecek suyunu fışkırtıyorsunuz,silecek çalışıyor,sonra kapanıyor.Yukardan aşağı sızan suyu yeniden elle çalıştırıp siliyorsunuz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bunu daha önce yazmıştık...Bilinen bir konu....Silecekler,araç tam stop halindeyken elle hareket ettirilebiliyor ama..Araç çalışırken yada kontak park konumundayken yapmaya kalkmayın,silecek motoru dişlilerini arızalandırabilirsiniz....öte yandan maalesef Focus 2 lerde olan bir özellik Focus 3 lerde yok...Focus 2 lerde camınız kirlendiğinde su fışkırtıp sileceği çalıştırdığınızda silecekler camı silip aşağı inerdi,1-2 saniye sonra kendiliğinden bir daha çalışırdıki camda akan bir su varsa onuda temizlerdi..Focus 3 lerde bu yapılmamış,silecek suyunu fışkırtıyorsunuz,silecek çalışıyor,sonra kapanıyor.Yukardan aşağı sızan suyu yeniden elle çalıştırıp siliyorsunuz...

Allah Allah neden vazgeçtiler acaba :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Onla ilgisi yok ki sensör açıksa o tekrar gelir, yoksa durup sonra geri gelme yokki normalde...

Demin sildim camı :) gelmedi :kıhkıh: sanırım

Ayrıca silme mekanizması farklı olduğu için tekrar açmadan temizliyordur heralde ? ? ? ? ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ya zaten bi su sıkıyosun iki saat bitirmiyo silmeyi, bence "bu kadar yeter kardeşim" diyip silmiyordur tekrar..

yeri gelmişken silecek suyu bitti geçende, ben de aldığım antifirizli, şampuanlı cam suyunu döktüm hazneye ama suyla karıştırmadım.. şimdi mavi mavi püskürtüyor. boyaya veya başka bişeye zararı olmaz di mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ya zaten bi su sıkıyosun iki saat bitirmiyo silmeyi, bence "bu kadar yeter kardeşim" diyip silmiyordur tekrar..

yeri gelmişken silecek suyu bitti geçende, ben de aldığım antifirizli, şampuanlı cam suyunu döktüm hazneye ama suyla karıştırmadım.. şimdi mavi mavi püskürtüyor. boyaya veya başka bişeye zararı olmaz di mi?

Cam Suyu işte o :kıhkıh: Sıkıntı yok :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cam Suyu işte o :) Sıkıntı yok :)

ya abicim sen de beni iyice cahil yaptın :)

cam suyu olduğunu biliyorum.. normalde üzerinde bir ölçü var, şu kadar su koyun şu kadar bundan koyun diye.. ben suyla karıştırmadım.. sırf bu halde olması zarar verir mi onu diyorum... :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.