Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus III silecekler

özer aygül

Soru

Merhabalar,

Daha önce yazıldı mı ya da farkeden arkadaşlar oldu mu bilmiyorum ama ben yeni farkettim.

2012 focusumda karlı ve soğuk havalarda silecekleri akşamdan kaldırıp bırakırım (kapalı otoparkımız olmadığından)

Araç çalışmazken silecekleri kaldırmaya çalışırken sileceklerin camın yüzeyinde elle çok rahat hareket ettiğini farkettim bu silecekler kalkık iken de böyle idi Hatta Sanırım silecekler normalde kapalı iken sol silecek üstte, sağ silecek altta duruyor. Bu durumu değiştirip ve silecekleri biraz açık vaziyette cam üzerine bırakıp aracı çalıştırdığınızda silecekler önce tam olarak açılıyor ve sonrasında default şekle sıfırlanıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Önemli bir Özellik değil, benim aracımda da yok, hiçte eksikliğini hissetmedim şimdiye kadar, ancak temprada var bu silecek hızını ayarlamak, neden honda gibi, ford gibi markalarda olmasın ki?

Yoksa Fiat daha mı üstün bir otomobil markası-idi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Abicim sonuçta sürekli çalışmıyor çalışıyor duruyor 5 sn sonra tekrar çalışıyor. Oda hayli hayli işini görüyor. Benim eski Hyundaimde fasılası ayarlanıyordu hiç kullanmadım desem yeridir çok az yağmur çiselediği zaman belki . Onun ls donanım pakedinde ayarlanmıyordu ondada hiçbir eksiklik hissetmiyordun. Olay yağmur semsörü gibi değil yani. çok önemli çok elzem bişey değil bence. Sen daha iyi bilirsin gerçi ancak sonuçta basit bir devre sadece

Sorun işe ne kadar yaradığı ya da gerekliliği değilki. Sorun olup olmadığı.. Bence maliyeti olmayan birşey olduğu için her arabada olması gereken birşey. Olmasa ne olur? Hiiiç. Ona bakarsan yapmur sensörü olmasa ne olur? E ona da hiiiç. Otomatik yanan far olmasa ne olur ? E ona hiç hiç.. Ama bunlar keyif veren ufak tefek opsiyonlar. Olmaları iyidir. Hayatı keyfili kılan zaten bu ıvır zıvırlar değilmi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben far sensörünü hiç kullanmıyorum mesela. Sis farları auto modunda açılmadığı için manuel kullanıyorum. Yağmur sensörünü kullanıyorum ama gayette büyük bir kolaylık. KLendisinin müdahale etmesi hoş bir olay.

Ancak olup olmaması o arabayı kötü yapmaz. Sene 2010 hala yok diye bir olay yok

Benim babamın 73 malibusunda cam içinde entegre radyo anteni vardı. Sene 2012 kaçtane markanın kaç modelinde var ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kim dediki kötü diye? Sınıfının ortalamasında belki bir tık falan daha iyisinde bir araba işte. İyi yanları var, saçma ve abuk yanları da var. Zaten araba seçerken kişisel düşünmek lazım. Bu saçmalıklar beni ne kadar etkiler, bu iyi yanlar beni ne kadar tatmin eder sorusuna verilecek cevaplar doğru seçim yapmanıza yardımcı olur. örneğin Bring Me Woman bana birşey ifade etmiyor ama yirmili yaşlarının sonundaki genç ve bekar arkadaşlara eminim bir sürü şey ifade ediyordur. Dolayısı ile sırf radyatör ızgarasında pervane taşıyor diye ona para vermem. Ama xenon var diye verebilirim bak.. :claps:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende silecekleri çok beğeniyorum fakat bu yağmur sensörü öldürecek beni, o kadar büyük yapmışlar ki trafik ışığı beklerken ışıkları görebilmek icin boynum sünüyor. C-max'in ön camı çok daha büyük olmasına rağmen el kadar sensörü var, focusun sensorude tam tersi cmax in en az 5 katı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende silecekleri çok beğeniyorum fakat bu yağmur sensörü öldürecek beni, o kadar büyük yapmışlar ki trafik ışığı beklerken ışıkları görebilmek icin boynum sünüyor. C-max'in ön camı çok daha büyük olmasına rağmen el kadar sensörü var, focusun sensorude tam tersi cmax in en az 5 katı.

Focus'un o kısmı sadece sensör değil kamera destekli bu yüzden :)

Işıklarda, doğru mesafede duruş yaparsanız sıkıntı olmaz kanımca ama :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

C-Max'in ki neden bukadar küçük ve Focus'un ki büyük sorusuna cevabınız bu ise..

Saygı duyarım..

Yorumlarımı beğenmiyorsanız, benim yorumlarımı engellemekte özgürsünüz..

Ayni ya da benzer donanimlar bircok aracta var, ama sanirim hic birinde Focus kadar yer kaplamiyor. Ford, zaten muhendislik dili olarak bu tur ayrintilara onem vermez. Tercihtir. Daha kucuk tasarlayabilir miydi Ford, bence evet ama tercih etmemis. Neyse bendeki style olunca nispeten daha ufak :)

Aksine yorumlarini cok begeniyorum. Hatta bircok sey de ogreniyorum Ford hakkinda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.