Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

E Segmenti Araç önerisi

Serhat E.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba yeni araç alma arefesindeyiz. Sizlerin fikrini almak istedim. Bu araçlar hakkında az çok bilgisi olan varsa dinlemek isterim. 4 çeker olmak kaydıyla diğer önerilerinizi de bekliyorum.

2017 Bmw 530i xdrive 2.0 benzinli 252 hp

2016 Audi A6 quattro 2.0 tdi 190 hp

2016 Volvo s90 awd 2.0 D5 235 hp

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bi Mercedes eksik kalmış. Ona da bir bak. Şaka bir yana tabiki BMW. 

4 çeker mercedes sadece dizellerde var onlarda pahalı maalesef.

Bu arada burda bmw dikkat çekiyor olabilir ama hem diğerlerinden 40 bin lira civarı pahalı hem de benzinli. Ayrı bir dezavantajı da 1.6 litreleri gelince değer kaybı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konfor audide daha iyi bence. Bmwyi zaten tanıyorsun. Ama quattro tartışmasız en iyisi bence. 

2010 ve 2012 a6 2.0 tdi kullanıyoruz halen. Babamlar çok seviyor ama ben halen bi numarasını görmedim. Quattro konusunda haklısın testlerde baya övüyorlar.

2010 olan A6 yı satacağımız için tekrar audi istemiyorum ama fiyat/performans açısından baya iyi duruyor.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Serhat E. yazdı:

2010 ve 2012 a6 2.0 tdi kullanıyoruz halen. Babamlar çok seviyor ama ben halen bi numarasını görmedim. Quattro konusunda haklısın testlerde baya övüyorlar.

2010 olan A6 yı satacağımız için tekrar audi istemiyorum ama fiyat/performans açısından baya iyi duruyor.

Onları unutmuşum bu durumda hepimizden iyi biliyosundur zaten :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni kasa sürüş olarak eski makyajlı ile alakasız, en azından 2011 A6 170'lik ile yeni kasa makyajsız 3.0 quattro öyle. Quattro demek +180 kilo demek, bu da toplamda 1800+ bir araba ediyor, gerçi alternatifleri de ciddi ağır ancak bu spor sürüşe olumsuz yanısyor bence. Düzdeki stabilitesi bence çok çok iyi olsa da virajlarda bazen düşündürebiliyor.

2.0 tdi da alsan 3.0 tdi da alsan yazılımlı 520i'ler kadar gitmiyorlar malesef. Ama performans olarak çok da üzmez diye tahmin ediyorum.

Akıl 2016 A6 quattro der yine de, ama kalp BMW'ye gider. Benzinli olması ve çok yakması psikolojik olarak çok etkileyecekse dizel, yoksa BMW derim ben. Quattro xDrive farkını kolay kolay hissetme ihtimalini ben çok düşük görüyorum o yüzden o büyük bir etken değil bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni kasa sürüş olarak eski makyajlı ile alakasız, en azından 2011 A6 170'lik ile yeni kasa makyajsız 3.0 quattro öyle. Quattro demek +180 kilo demek, bu da toplamda 1800+ bir araba ediyor, gerçi alternatifleri de ciddi ağır ancak bu spor sürüşe olumsuz yanısyor bence. Düzdeki stabilitesi bence çok çok iyi olsa da virajlarda bazen düşündürebiliyor.
2.0 tdi da alsan 3.0 tdi da alsan yazılımlı 520i'ler kadar gitmiyorlar malesef. Ama performans olarak çok da üzmez diye tahmin ediyorum.

Akıl 2016 A6 quattro der yine de, ama kalp BMW'ye gider. Benzinli olması ve çok yakması psikolojik olarak çok etkileyecekse dizel, yoksa BMW derim ben. Quattro xDrive farkını kolay kolay hissetme ihtimalini ben çok düşük görüyorum o yüzden o büyük bir etken değil bence.

Audinin aklımı çelen tek yanı fiyatı. 340 bine kadar bırakacaklarını düşünüyorum. Dizel olması da avantajı.

Senede 20 bin km civarı yapıyoruz. En az 5 sene kullanırız benzinli olması aslında sıkıntı ama BMW de dizel farkı 70 bin lira olunca görmezden gelinebilir ama daha önce dediğim gibi 1.6 litreler gelince büyük ihtimal 530i getirmeyecek borusan. Elde kalma ihtimali çok yüksek. F10 kasa 528i ler gibi.

Quattro, xdrive farkını hissedeceğimi bende zannetmiyorum. Hatta 4 çekerin bile gerekli olmadığını söylüyorum ama babam takıntı yapmış durumda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Serhat E. yazdı:

Audinin aklımı çelen tek yanı fiyatı. 340 bine kadar bırakacaklarını düşünüyorum. Dizel olması da avantajı.

Senede 20 bin km civarı yapıyoruz. En az 5 sene kullanırız benzinli olması aslında sıkıntı ama BMW de dizel farkı 70 bin lira olunca görmezden gelinebilir ama daha önce dediğim gibi 1.6 litreler gelince büyük ihtimal 530i getirmeyecek borusan. Elde kalma ihtimali çok yüksek. F10 kasa 528i ler gibi.

Quattro, xdrive farkını hissedeceğimi bende zannetmiyorum. Hatta 4 çekerin bile gerekli olmadığını söylüyorum ama babam takıntı yapmış durumda.

530i getirmese bile bence 730i gelmeye devam eder. 3 ve 4'te de listede kalırsa yine bir nebze daha kolay satılır da A6 bir haftada satılırsa bu 1 ayda satılır orası tartışmaya çok da açık değil tabi.  Bence A6 al kendini garantiye al, baban 530i çok yakıyor derse satması etmesi uğraştırabilir ki bildikleri ettikleri araba zaten alışma süreci de yaşamazlar.

Tabi bence kesin karar öncesi BMW'nin hayalet ekranı bir göster, bence o tek başına fikir değiştirtebilir bir donanım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Ozan Kar yazdı:

3 serisi, A4, S60 ve mercedes C, D segmenti.

Passat D segmenti kabul edince 3 serisi ve mercedes C serisi, D segmenti gibi gelmiyor bana. Diğer yandan 1 serisini ve mercedes A serisini C segmenti kabul edince 3 serisi ve mercedes C serisi, evet D segmenti oluyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.