Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Usb'den Bluetooth Kullanmak

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba

Eski aracım da alpine Bluetooth teyp vardı ve çok memnundum.

Focus mca da maalesef Bluetooth gibi basit bir sistem yok.

Bunu masrafsız bir şekilde halletmek için araştırmalarım neticesinde usbden çalışan Bluetooth dongle buldum

Gitti gidiyor dan 28 TL aldım.

Çalışma mantığı usb den direk Bluetooth üstünden müzik dinlemek.

Cihaz takıldığı gibi usb bellek mantığı ile çalışmakta.

Bluetooth telefon üstünden bağlayıp müzik dinlemek için fena değil ses ilk 3 saniye gecikme geliyor ama sıkıntı olmuyor tek kötü tarafı 2 şarkıda bir bazen müziklerin ritmini 1-2 saniye hızlanması. Oda katlanılacak birşey.

Aranızda usbden müzik dinle diyenleri duyar gibiyim...

USB müzik bulmak ölüm arkadaşlar

Bu yuzden telefondan dinliyorum

64gb telefonumun 51gb müzik + youtube faktörüde var.

Almak isteyenlere tavsiye ederim ama dediğim gibi  bazı şarkılarda da sn atlaması yapıyor.

Telefon görüşmesi kesinlikle yapılamıyor ses 3-4 saniye geç geliyor. Müzik için uygun fiyat Bluetooth isteyenler kullanabilir.

İleri geri aktif değil bilginize 

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24.03.2017 - 13:24 tarihinde, Osman Türkol yazdı:

bunun aynısı bende var ama pek elverişli değil 

Evet kesinlikle haklısınız

2 günlük kullanımım ardından sesde çok kayıp yaşatığının farkına vardım

Bu yüzden kimseye tavsiye etmiyorum arkadaşlar almayın...

Anıl Erdoğan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
25.03.2017 - 22:34 tarihinde, Anıl Erdoğan yazdı:

Evet kesinlikle haklısınız

2 günlük kullanımım ardından sesde çok kayıp yaşatığının farkına vardım

Bu yüzden kimseye tavsiye etmiyorum arkadaşlar almayın...

kayıptan kastınız ses seviyesinin düşüklüğü mü

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Usb'den Bluetooth Kullanmak olarak değiştirdi
25.07.2017 - 13:14 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

Kalite

https://tr.aliexpress.com/item/Dual-Output-3-5mm-Car-USB-Bluetooth-Receiver-Wireless-AudioReceiver-Adapter-bluetooth-audio-adapter-C/32654364790.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.RxnGsw ben bundan aldım, ilk başta gecikme yapıyor ve direksiyondan şarkı değiştirilemiyor onun dışında gayet işe yarıyor tavsiye ederim. (telefon görüşmesi yapılamıyor)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
25.07.2017 - 02:45 tarihinde, Mert Anıl yazdı:

kayıptan kastınız ses seviyesinin düşüklüğü mü

ses seviyesinden ziyade kalitesi

ben herzaman 320kbps mp3 dinlerim . Yani kayıpsız mp3dür. Bu cihaz kaliteyi düşürüp ses atlaması yapıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eski aracımda teyp vardı, kristal kaseti takıp, kasetten çıkan aux kabloyu da telefona bağlayarak yolculuk sırasında telefon tutucuya telefonu koyup dizi izliyorduk ailecek.

("Trafik kazasına sebep olursun, yanlış bence" gibisinden yorumlara gerek yok arkadaşlar :))

Aynı mantık ile herhangi bir aparat kullanarak ses ve gecikme sıkıntılarını yaşamadan kullanabileceğim bir sistem mutlaka olmalı. Bunu başarabilen birini mutlaka bulacağım, bulmalıyım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İşin içine Bluetooth girdiği zaman ( 4.0 da olsa ) isterse en kaliteli ürün olsun müzik kalitesi düşecektir. Bizim focus 3.5 lardaki usb yuvası sadece veri okumak ve ipod şarj etmek ve ipoddan müzik alışverişi yapmak için. Normal iphone ları şarj etmemenizi öneririm. Direksiyon kumandalarının çalışmamasıda bu yüzden.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Ozan Kar yazdı:

kayıpsız mp3 olmaz da yüksek kalite diyelim.

birde her zaman yanılınan konu 320kbps olunca sanki hep çok iyiymiş gibi aldı oluşuyor. sadece ilk CD den aktarırken 320kpbs olarak aktarıldıysa netlik oluyor diğer tüm hallerde 320 kbps olmuyor gerçek anlamda çoğu 128kbps hatta 96kbps oluyor. bunu söylerken audiophile olmadığımı belirteyim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Ozan Kar yazdı:

ne alaka?

bizzat test ettiğim ve bluetooth teknolojisini bildiğim için söyledim. aşağıdaki cihaz bluetooth 4.0 ile çalışıyor ve fiyatı malum. Bluetooth dan lossless (.flac uzantılı yani 320kpbs müziklerin neredeyse 2 katı kalitede ) müzik açtığım zaman usb ye göre bariz fark ediyor o yüzden söyledim.:)

hi-fi-audio-system-om7550k-450x370.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.