Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Elveda Konfor, Merhaba 40 Yanak Demek için

Servet Ö.

Önerilen Mesajlar

5 saat önce, Servet Ö. yazdı:

OZ da istedigim janti uygun fiyatli buldum fakat ET27, cok abuk bir secim olurdu uzaklastim direk. Daha once Pzero Nero GT kullanmistim, biraz sert bir lastik ama tutusu fena degildi. ET degerini 5 asagi tutup yeni kalipere yer acacagim, bu yuzden 235 tabanla sanirim pek bir iyi tutar.

@Serdar yaman sen bir yerlerde jantlarin kilolarini olcmustun oem 18 inc lerin agirliklari lazim bana. Var mi kolayinda?

mondeo selective 18'' merak edip tarttım 11.400 kg 

ayrıca petlas pt741 alanlar gayet memnun sınırları zorlamayacaksanız alın derim ben 4 adet 2017 üretim aldım 900 tl.Sipariş verdik bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus 1.6 EB'ta Kumho Ecsta Le Sport ku39 225/40 R18 lastikleri yaklaşık 25.000 km'dir kullanıyorum. Sert girilen virajlarda ve ıslak sürüşte (Antalya yağmurları :)) gayet tatminkar. Henüz beni şaşırtan bir davranışta bulunmadı. Fakat H&R helezon ve TE37 replika jantların da etkisiyle yol sesi biraz fazla. Aşağıdaki linkte incelemesi var.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Kumho/Ecsta-KU39.htm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Fatih S. yazdı:

mondeo selective 18'' merak edip tarttım 11.400 kg 

ayrıca petlas pt741 alanlar gayet memnun sınırları zorlamayacaksanız alın derim ben 4 adet 2017 üretim aldım 900 tl.Sipariş verdik bekliyoruz.

Sinir mi? Hocam bizde pek sinir kalmadi yahu:

Şimdi, Furkan Törüner yazdı:

Focus 1.6 EB'ta Kumho Ecsta Le Sport ku39 225/40 R18 lastikleri yaklaşık 25.000 km'dir kullanıyorum. Sert girilen virajlarda ve ıslak sürüşte (Antalya yağmurları :)) gayet tatminkar. Henüz beni şaşırtan bir davranışta bulunmadı. Fakat H&R helezon ve TE37 replika jantların da etkisiyle yol sesi biraz fazla. Aşağıdaki linkte incelemesi var.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Kumho/Ecsta-KU39.htm

Okudum bende biraz ortalamadan iyi bir lastik aslinda. Antalyaya gelirsem eger denemek isterim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

-Continental Conti Sport Contact 5

-Hankook Ventus S1 evo2 K117

ADAC 2016, 17'' spor test sonuçları burada mevcut

https://anasayfa.focusclubtr.com/2016-adac-yaz-lastigi-test-sonuclari-22545-r17-y/

Hankook makul görünüyor.

http://kolayoto.com/hankook-ventus-s1-evo2-k117-235-40zr18-95y-xl.html

Hankook Ventus S1 evo2 var ama 225/45 R17; arkası torsiyon 1.2 tsi Leon'u yolda tutuyor; viraj limitlerini bir kaç defa zorladım, kayma-bırakma vs yapmadı, endişelendirmedi ama bizim düldül 110 bg zaten ne kadar kaçacak ki? Muhtemelen sürüş profillerimiz arasında da çok fark vardır...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Fatih S. yazdı:

Petlas lobisi gerçekten güçlü.

Ama alım nedeni fiyat/performans ise Altenzo Sports Comforter'i tek geçerim. Göktaş 230 TL'ye satıyor, ücretsiz montaj.

Üstelik tyrereviews sitesinde 235/40-18 formatında en beğenilen lastik.

puantaj.JPG

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

servet bey forumu dolaşırken şöyle bir yazınızı gördüm gülümsetti beni, eibach pro kit takan birisi ile ilgili düşüncelerinizi yazmışsınız.

''Bu durumu kafasında sadece görsellik olarak canlandıran birisi olarak sorum şu; bu işin başka avantajları dezavantajları varmıdır.

Kimse kusuruma bakmasın, günlük kullanımdaki aracın lastiğiyle/jantıyla/yayıyla oynamak bana akıl karı gelimiyor.''

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Fatih S. yazdı:

servet bey forumu dolaşırken şöyle bir yazınızı gördüm gülümsetti beni, eibach pro kit takan birisi ile ilgili düşüncelerinizi yazmışsınız.

''Bu durumu kafasında sadece görsellik olarak canlandıran birisi olarak sorum şu; bu işin başka avantajları dezavantajları varmıdır.

Kimse kusuruma bakmasın, günlük kullanımdaki aracın lastiğiyle/jantıyla/yayıyla oynamak bana akıl karı gelimiyor.''

Ben gorselligi icin kurcalamiyorum sagini solunu, arabanin yurur dinamiklerindeki degisikliklerim ise hala fabrika standartlarinda ve tuv oynayli malzemelerle yapiliyor. Ornegin Jant replika olmayacak ve jant/lastik fordun onerdigi olculerde olacak. Kullanacagim coilover tuv onayli olacak.

Siz beni "arabayi 3cm basalim, bidibidi jantindan alalim (boyle isiklarda bile yan duralim jantlar gorunsun), petlasida caktikmiydi" cilarla ayni kefeye mi koydunuz yani? Benide siz gulumsettiniz, tesekkurler. Hakikaten boyle dusunuyorsaniz eger siz surayi bir okuyun bence:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Servet Ö. yazdı:

Ben gorselligi icin kurcalamiyorum sagini solunu, arabanin yurur dinamiklerindeki degisikliklerim ise hala fabrika standartlarinda ve tuv oynayli malzemelerle yapiliyor. Ornegin Jant replika olmayacak ve jant/lastik fordun onerdigi olculerde olacak. Kullanacagim coilover tuv onayli olacak.

Siz beni "arabayi 3cm basalim, bidibidi jantindan alalim (boyle isiklarda bile yan duralim jantlar gorunsun), petlasida caktikmiydi" cilarla ayni kefeye mi koydunuz yani? Benide siz gulumsettiniz, tesekkurler. Hakikaten boyle dusunuyorsaniz eger siz surayi bir okuyun bence:

kesinlikle size katılıyorum benim araçta da ford onaysız birşey yok herşey talimatlara uygun yapıldı.Aracıma alıp taktığım parçaların tamamı orjinal ford.Yakında paylaşırım aracımı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.