Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sanki Retarder Sesi

Tuğrul Toprak

Soru

80 km civarinda bariz duyulan bir ses var aracimda. Bu ses otobüslerin retarder sesi gibi. vitesteyken de bostayken de aynı ses geliyor hatta hareket halindeyen   kontağı kapatınca da ayni ses gelmeye devam ediyor. Lastikten olabilir dedi ustam fakat lastiği degistirdigim halde ses aynen devam ediyor. Sebebi ne olabilir yardımcı olursanız

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Teşekkür ederim Kaan bey yardımlarınız için

Bahsettiğim ses artık yok. Sebebi petlas marka lastiklermis. Benim petlaslardan daha fazla yıpranmış olan Goodyear efficientgripleri takınca o sinir bozucu ses gitti.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hocam şanzıman ve transaxe / diferansiyelde tabi ki pek çok dönen parça var ama araç hareket halinde değil ise yani motorun ürettiği hareket debriyaj / volan ikilisini geçmediği sürece söz konusu ekipman yük altında kalmaz.  Sesi duymadan hüküm vermek tabi ki zor ama bu bir kumar olsa paramı aynı @Servet Ö. gibi akslara (aks kafalarına) yatırırdım.  

Sizin yerinizde olsam yetkili servise uğrar, en azından kuZuma teşhis koydururdum.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Tuğrul Toprak yazdı:

Bahsettiğim ses artık yok. Sebebi petlas marka lastiklermis. Benim petlaslardan daha fazla yıpranmış olan Goodyear efficientgripleri takınca o sinir bozucu ses gitti.

Yok artık...

Bu kadar Petlas düşmanlığı da fazla :kıhkıh:

Basitçe hallolmasına sevindim

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir bilgi daha paylaşmak istedim bu başlıkta. Yuvarlanma direnci meselesi gerçekten onemli bir şeymiş bunu efficientgriple anladım. Starmaxxla 5.1 in altina düşmeyen yakit ortalaması 4 gündür 4.9a indi. Ortalamayı düşürme çabam olmadan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.