Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

İlk Defa Powershift Kullandım..

Tamer S.

Önerilen Mesajlar

Herkese hayırlı günler 2015 model powershift benzinli aracımla ilgili birşeyler danışmak istiyorum . İlk önce araç bana sürekli vites atma eğiliminde gibi geliyor düz yolda bir kaç dakika içinde 5 6 viteslere çıkıyor ayrıca rampaya gelince vitesde kararsızlık oluyor gibi hissediyorum. Rampaya göre yüksek vites de kalıyor gibi. Aceba sıkıntı mı var ayrıca ilk otomatik aracım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Kemal Eraslan yazdı:

Herkese hayırlı günler 2015 model powershift benzinli aracımla ilgili birşeyler danışmak istiyorum . İlk önce araç bana sürekli vites atma eğiliminde gibi geliyor düz yolda bir kaç dakika içinde 5 6 viteslere çıkıyor ayrıca rampaya gelince vitesde kararsızlık oluyor gibi hissediyorum. Rampaya göre yüksek vites de kalıyor gibi. Aceba sıkıntı mı var ayrıca ilk otomatik aracım...

Rampada gaza basın gidin aracı düşük devirde ekonomi yaptırmaya çalışmayın o zaman kafasına da bir şey olmaz :) Size de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Rampada gaza basın gidin aracı düşük devirde ekonomi yaptırmaya çalışmayın o zaman kafasına da bir şey olmaz :) Size de.

Yani bu olay normal ayrıca bu araçlarda yol bilgisayarında ford eco mod yazan ama tıklama ve seçim yapamadığımız bir bölüm var bununla ilgili bir şey biliyormusunuz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22 dakika önce, Kemal Eraslan yazdı:

Yani bu olay normal ayrıca bu araçlarda yol bilgisayarında ford eco mod yazan ama tıklama ve seçim yapamadığımız bir bölüm var bununla ilgili bir şey biliyormusunuz

Araba güçsüz, yokuşlarda özellikle güç ihtiyacı yüksek. Siz vites geçişine müsait devirde gittiyseniz aracın düşünüyor olması çok doğal, sizin pedalla aracı yönetmeniz gerekir. 

Arama bölümüne: 'Ecomode' yazarsanız eğer bir sürü bilgi gelecek. :yeah: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Al işte bu arkadaş da benden [emoji3]
Diğer yorumlarda yazıldığı gibi yokuşta S e alıp yüklenin gaza..Başka türlü olmuyor. OLMUYOR derken manueldeki haz dan bahsediyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Araç kalkışta gaza yüklenirseniz patinaj yapıyor. Birde kalkışlarda gaza çok hafif basmazsanız kat kat diye kısmen abs sesine benzer bir ses geliyor. Acaba aracımın şanzımanında sıkıntı mı var? 
Not: Aracı ikinci el aldım. bin kilometre yaptım daha ve araç 40 binde

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araç kalkışta gaza yüklenirseniz patinaj yapıyor. Birde kalkışlarda gaza çok hafif basmazsanız kat kat diye kısmen abs sesine benzer bir ses geliyor. Acaba aracımın şanzımanında sıkıntı mı var? 
Not: Aracı ikinci el aldım. bin kilometre yaptım daha ve araç 40 binde

Dururken aniden tam gaz yaparsanız 1-2 saniye patinaj yapması normal benim araba da yapıyor. Ani hızlanmak istiyorsanız başta %70 oranında gaz verip sonra artırmak daha mantıklı gibi. Anı kalkışlarda bahsettiğiniz ses bir kaç kez benim de başıma geldi, gaza çok basıp 6bin devirde vites attığı durumlarda.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

36 dakika önce, Bülent Aydenk yazdı:

Muhammed Bey bende sürekli yapıyor açıkçası beni korkutuyor. Yani basit bir şey gibi gelmiyor bana.

Daha önce bu aracı kullanan varsa denetin. Alışkanlıklarınıza uymuyor olabilir.

Bence wheel hop yapıyor ve çekiş kontrol devreye giriyor. Ya yazlık tekerlerle falan geziyorsunuz ya da gaza cok yukleniyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk kez otomatik araç aldım. Daha önce tam otomatik kullandım ama tabi powershift baska bir sey.Onun için kıyaaslmalarım sağlıksız olabilir. Evet yazlık lastik kullanıyorum ancak kuru zeminde de patinaj yapıyor. Patinajdan ziyade gelen absy benzer ses acaba dedirtiyor. Çevremde ne yazık ki bu aracı kullanan (powershift) yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.