Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

App Plakalar Hakkında Yeni Khk Düzenlemesi

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Doğan Kurban yazdı:

Eskiden sicimler vardı baya sağlam ve aşındırıcı. Onunla plaka sökülebilir bence.

Tel ile kolayca söküyoruz biz dedi usta, ön cam için kullandıkları telle. Ama bu arkadaşlar ne kullandı yapıştırmada bilemiyoruz. Arkadaki plastiği eritmiş olabilirler :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Resul özdemir yazdı:

gercegi bagajdaysa sikinti yok

Bize böyle anlayışlı komutanlar gelmez ki :P  Tabi birde şu var. Adam dese ki: Sen ne işler karıştıyorun da 2 plaka ile geziyorsun diye? Ben olsam bagajda ki de aynı mı falan bakmam yapıştırırım cezayı. Belki harflerin üzerinde oynama yapıldı? 2 tane nüfus cüzdanı ile geziyor muyuz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kim ne derse desin App plaka çok daha güzel duruyor. Abuk subuk karakterde yazılanlar evet çirkin ama klasik kalin puntolular çok daha güzel orjinalden ve zararı ne anlamadım. Yine fosforlu orjinali gibi Türk bayrağı var içinde gizli.

01f0fd5f0c45ba913f14fd33febcccf3.jpg

c5d40f786cf41d923a9c1977e04be6da.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Sabri Özer yazdı:

Kim ne derse desin App plaka çok daha güzel duruyor. Abuk subuk karakterde yazılanlar evet çirkin ama klasik kalin puntolular çok daha güzel orjinalden ve zararı ne anlamadım. Yine fosforlu orjinali gibi Türk bayrağı var içinde gizli.

Sizin örnekte karakterler arası boşluk yeterli değil. Bu kameraların hatalı okuma yapmasına neden olabilir. Standart iyidir. Plakalıksız normal plakada gayet iyi aslında (ben öyle yaptım). APP daha iyi olabilir ama standart değilse güzelliğin önemi kalmıyor.

Cezayı Polisler çevirme yapıp, kestiği sürece bir gelişme olmaz. Yine dolmuşcular, taksiciler, hakimi, savcısı, miletvekilinin dıdısının dıdısı vs aramızda kalır ve sistemin çalışmasını engeller (Çok fazla torpilli olunca polis de psikolojik olarak gevşiyor). Bu sistemin otomatik çalışması gerekiyorki işe yarasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi adam renault 12 ye biniyor. Ege yoresinde. Araba 6 binlira. Genc bir surusunun trafik sigortasi 1500 lira gibi birsey cikiyor.. vizesiz aracin haddi hesabi yok. Bunun plakasi cam filmi fari lastigi trafiktek takmaya kalksak evin yolunu bulamayiz. Ben asayis timindeyim gerci benim islem yetkimde degilde.. tutup trafikciyi cagirsam o iyi silkeler. Cekilen arabayi vikarmak icin arabadan cok para odemesi gerekir.. herkesin yeterincw vergi versigini dusunuyorum. Fakir fukaraya pek dokunmuyorum...anamiz babamiz belli. Iki yil once bende ayni konumdaydim.. 25 yasindayim az cok empati yapiyorum... araba modifiye bende de ask. Onlardada. Sadece egzoz takintim.var.. nefret ediyorum buyuk borululardan.. onlari ugrastiriyorum[emoji41] suan 500 lira radar. 110 lira kirmizi isik. 100 lira hatali park cezam var.. yapilandirdim... bakalim[emoji23][emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Plaka nitelik ve ölçülerini Resmi Gazetede ararken, 131. maddeyi gördüm. O da değişiyor yarın.

APP plaka basanlara, 10 bin lira ve resmi belgede sahtecilik hapis cezası. Kökünü kurutmaya çalışıyorlar, güzel güzel.

(Ek fıkra: 3/10/2016-KHK-676/21 md.)

Basılı kâğıtlar ve tescil plakalarının yetkilendirilenler dışında basımını veya dağıtımını yapanlara 10.000 Türk Lirası idari para cezası verilir. Ayrıca bu kişiler Türk Ceza Kanununun 204 üncü maddesi hükmüne göre cezalandırılır.

(İlk mesaj)

Madde 23 – (Değişik: 3/10/2016-KHK-676/20 md.)

Araç tescil belgesi ve tescil plakasının, araç üzerinde uygun durumda bulundurulması zorunludur.

Araç tescil belgesini araçta bulundurmayan veya tescil plakasını monte edilmesi gereken yerin dışında farklı bir yere takan sürücülere 92 Türk Lirası idari para cezası verilir. Araç bilgileri doğrulanıncaya ve plaka uygun yere takılıncaya kadar araç trafikten men edilir.

Yönetmelikte belirtilen nitelik veya ölçülere aykırı plaka takan, öngörülen sayıda plaka takmayan ya da farklı okunmasına veya okunamamasına neden olacak şekilde plakasında değişiklik yapan araç sahibine 412 Türk Lirası idari para cezası verilir, plakanın uygun duruma getirilmesi için 7 gün süre tanınır. Bu süre sonunda tescil plakalarını uygun duruma getirmeyenler hakkında 844 Türk Lirası idari para cezası verilir ve tescil plakası uygun duruma getirilinceye kadar araç trafikten men edilir.

Tescilli aracı plakasız kullanan sürücüye 1.698 Türk Lirası idari para cezası verilir ve tescil plakası takılıncaya kadar araç trafikten men edilir.

Başka bir araca tescilli veya sahte plakayı takan veya kullananlara 5.000 Türk Lirası idari para cezası verilir ve araç trafikten men edilir. Ayrıca bu kişiler Türk Ceza Kanununun 204 üncü maddesi hükmüne göre cezalandırılır.

--12 dakika sonra eklendi--

Oh be buldum :D

Nitelik ve Ölçüleri

Madde 53- (Değişik:RG-9/9/2011-28049) 

Tescil plakalarının niteliklerine ve ölçülerine ait esaslar aşağıda gösterilmiştir. 

a) Nitelikleri

Tescil plakaları, 0.97 mm. kalınlığında DIN 1745 standardına uygun AL 99,5 F11 ½ sertlikte, gerilme kuvveti 100-150 N/mm, % 0.2 akıcılık sınırı, en az 90 N/mm, uzama direnci en az % 6 (a 10) standardında dikdörtgen biçiminde alüminyumdan yapılır.

Harf ve rakamlar ile plaka kenarları preste en az 1, en çok 3 milimetre kabartılır ve köşeleri 1 santimetre yarıçapla yuvarlatılır. Plaka kenarları (bordürü) genişliği 5 milimetre olur.

Geçici plakalardan gümrük plakaları ile altı güne kadar verilen plakalar, plastik veya karton kâğıttan yapılabilir. Bunların üzerinde ayrıca sol üst köşeden sağ alt köşeye doğru 2 santimetre genişlikte beyaz renkli bir bant bulunur.

b ) Ölçüleri

1) Motorlu bisiklet, motosiklet, yük motosikleti ve lastik tekerlekli traktörlerde 15x24 santimetre,

2) (Değişik:RG-21/3/2012-28240) Otomobil, kamyonet, minibüs, kamyon, çekici ve otobüslerde ön plaka 11x52, arka plaka 11x52 veya 21x32 santimetre; plaka yerlerinin bu ölçülere uymaması halinde ölçüler 15x30 santimetre, 

en ve boyda olur.

3) (Değişik:RG-21/3/2012-28240) Harf ve rakam gruplarının plaka üzerindeki yerleri ile genişlik, yükseklik, çizgi kalınlığı ve aralıklarına ait ölçüler; 12, 12/A, 12/A-1, 12/B, 12/B-1, 12/C, 12/C-1, 12/G, 12/G-1, 12/H, 12/H-1, 12/J, 12/J-1, 12/N, 12/N-1, 12/N-2, 12/P, 12/P-1, 12/P-2, 12/R, 12/R-1, 12/R-2, 12/S, 12/S-1, 12/S-2, 12/T, 12/U, 12/V eklerdeki şekillerde gösterilmiştir.

EK DOSYASI Karayollari_Trf_Yon_ekleri_25.05.2012.pdf

Örnek görsel:

Screen Shot 2016-11-02 at 19.56.50.png

app plaka.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 4 hafta sonra...

Bugün Kayseri de çevirdiler ve 427 TL ceza yazdılar neymiş sahte plakaymış adama sormaLarmı cemiyet basmış mühürlemiş en azından değişimi için yazı tebliğ edip süre verilmesi gerekmezmi devlet resmen vatandaşına tuzak kuruyor iki yıl önce aldığımda üzerindeki plaka mahkemeye vermeyi düşünüyorum tabi önce indirimli yatırıp işin garibi hiç Kayseri plakayı çevirmiyorlar olan yabancı plaka. Şimdi bu plaka sahtemi oluyor 

IMG_2332.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.