Jump to content
 • Duyurular

  • Yakup Çağatay

   Görünmeyen Resimler - Imgur ve PhotoBucket   06-08-2015

   Türkiye'de i.imgur adresi engellemiş durumdadır, bu sorunu çözmek için ilk etapta öncelikli konuları yenilemeye başladık. Şuan görmek için yapmanız gereken basit bir DNS değişikliğidir; Google dns gibi 8.8.4.4 NOT: Bu sadece imgur'a yüklenen fotoğraflar için geçerlidir. PhotoBucket da diğer sitelerde görüntülemesini kapattı. Gözükmeyen bir resim/foto gördüğünüzde lütfen RAPOR düğmesini kullanarak bizlere bildiriniz eğer mümkünse görünür hale getireceğiz. İlginize Teşekkürler.
 • Hoş Geldiniz!

  Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

  Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Alparslan Özaslan

Cam Filmi Uygulaması Artık Serbest - Bilinmesi Gerekenler [Tekrar Yasaklandı]

Önerilen Mesajlar

cam filmi ile ilgili hadi hayırlısı bakalım.

 

Detaylar burada: http://anasayfa.focusclubtr.com/cam-filmi-yasagi-kalkti-madde-madde-bilinmesi-gerekenler/

 

-Ön yan camlarda ışık geçirgenliği en az %70 olacak. (Karartma oranı %30'u geçemez)

-Arka yan ve arka camlarda ışık geçirgenliği en az %20 olacak. (Karartma oranı %80'i geçemez) Ve film uygulandığında mutlaka aracın sağ ve solunda arka görüş sistemi bulunmalıdır.

-Uygunluk değerlendirmesinden geçen cam filmi tipi onay kuruluşu vb tarafından rapor düzenlenir ve cam filminin üzerinde parantez içinde yer alan şartlara göre işaretleme yapılır. Yazı karakterlerinin yüksekliği en az 3 mm olmalıdır. (Cam filminin markası, imalatçının tip işareti, rapor onay numarası, uygulanan her camda güvenlik etiketi, ışık geçirgenlik değeri)

Bu iletiyi paylaş


İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
8 dakika önce, Alparslan Özaslan yazdı:

cam filmi ile ilgili hadi hayırlısı bakalım

http://www.hurriyet.com.tr/cam-film-serbest-oldu-40259739

Şimdiye kadar sıkıntı yaşamadım ama yine de güzel haber.

Bu iletiyi paylaş


İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"Cam film kaplaması, onaylı firmalarca üretilmesi" koşuluyla serbest bırakıldı diyor haberde. Bende yaptırdım ve üretici firma belgesi filan istemedim. Cam filmler %99 ithal olduğundan nasıl bir onay mekanızması uygulanacak merak konusu.

Bu iletiyi paylaş


İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

polisler bana onaylı firma olmadığını mı ispat edecek, yoksa ben onlara onaylı firma olduğunu mu ispat edeceğim? her iki durumda da nasıl olacak bu iş anlamadım :) filmleri ben çektirmedim aldığımda vardı diyelim ki film çekilirken x belgesi verilecek o belge onaylı firma olduğunu gösterecek dendi, şimdi ben arabayı aldığım şahsı arayıp o belge var mı sende diyeceğim (adam hadi ordan ne belgesi diyecektir) ya da tekrar film çektirip o belgeyi mi alacağım :) 

Bu iletiyi paylaş


İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cam filmi olayı kritik... enerji kaybı açısından ve aracın içine bakan ayılar yüzünden kesinlikle gerekli olduğunu düşünürken diğer taraftan bir kaza anında o filmin tuttuğu camla boğuşmak ihtimali strese sokuyor insanı. muhtemelen talep edilen onay gerekli hallerde camın parçalanmasına engel olmayan film için bir standart oluşturulmasıdır.

 

eğer konu buysa, filmi çektirirsin, gidersin tüv de onaylatırsın aynı lpg montajı gibi. sonrada paşalar gibi binersin.

 

Ben bu uygulamada yanlış birşey göremiyorum, gayet mantıklı ve sağlıklı. Sürekli eleştiriyoruz, ama camından film olan arabada birisinin mahsur kalıp cayır cayır yandığını görsek herkes küfür kıyamet isyan eder!

 

Bu iletiyi paylaş


İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Buyrun amme hizmeti...

 

Resmi gazete şunları söylüyor.

 

Alıntı

 

Cam filmi

MADDE 14 – (1) 107 sayılı BM/AEK Regülasyonu kapsamındaki araçlar hariç olmak üzere; M, N ve O kategorisi araçlarda cam filmi uygulaması yapılabilir. Anılan araçlara bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten altı ay sonra cam filmi takılması halinde, cam filmi ile ilgili uygulama Ek VI ve Ek XV’teki hükümlere uygun olmak zorundadır.

 

 

M- En az 4 tekerlekli yolcu taşıyan araçlar

N- En az 4 tekerlekli yük taşıyan araçlar

O- Römorklar

 

ek 6

 

Screen Shot 2016-10-26 at 23.45.53.png

 

ek 15

 

Screen Shot 2016-10-26 at 23.47.01.png

Screen Shot 2016-10-26 at 23.47.11.png

Screen Shot 2016-10-26 at 23.47.19.png

Screen Shot 2016-10-26 at 23.47.25.png

Bu iletiyi paylaş


İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş YapFocus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.