Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

focus 3, hoparlör sorunu..

Mustafa Anil

Soru

merabalar.. aracım style otomatik vites, beyaz hatchback.. 13 aralık günü teslim aldım, neredeyse bir ay olacak. müzik dinlerken, bazı parçalarda sanki hoparlör patlakmış gibi bızırtılı cızırtılı ses duymaya başladım..

acaba dedim ekolayzer ayarları mı bozuk, basları azalttım.. ama aynı sesleri özellikle pop şarkılarda, basları kuvvetli parçalarda sıkça duymaya başladım.. seslerin ön hoparlörden değil arkalardan geldiğini duydum..özellikle sürücü tarafı çarprazı, arka sağ kapıdan geliyordu..

ne yaptıysam düzeltemedim, resmen hoparlör patlak gibi ses geliyor.. servise götürdüm.. şikayeti anlatır anlatmaz, servis şefi harun usta durumu anladı..

**** birkaç kişi daha aynı ses rahatsızlığı ile gelmiş.. ilk gelen arkadaşın arabasının hoparlörünü incelemişler, sökmüşler.. hoparlörde patlak falan vs durumu yok.. ama bir sorun bulmuşlar.. arka kapı ses izolasyon parçası mı, örtüsümü hoparlörün arkasına yaslanıyormuş ve yüksek sesli bas parçalarda hoparlörün körüğü izalosyon ile temas ettiği için bızırtı cızırtı patlak gibi ses çıkarıyormuş..

sonra aynı şikayetle birkaç kişi ve ben gelince, artık bunun servislik değil, mühendislik hatası olduğunu ve bir form doldurup genel merkeze ilettiklerini, onlardan yanıt beklediklerini söyledi. kendilerini aşan bir durum muş. arabanın orjinal kapı içi yapısı ne yazık ki bu sesi çıkartıyormuş. haber gelirse bizi arayacaklarını söyledi..

biz de sesi fazla açmıyoruz artık:).. haber bekliyoruz. inşallah bir çözüm bulurlar.. siz de kendi aracınızda bunu deneyin lütfen.. paylaşımlarınızı bekliyorum. saygılar

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

başka bir konuda da yazmıştım sanırım; bizim araçta tüm hoparlörler "bazı şarkılarda" aynen böyle zangırdamakta. daha doğrusu kapı döşemesinin kalitesizliğinden veya birleşme yerlerinin sıkıntılı olduğundan şüpheleniyorum. çünkü müzik sesi kısık veya kapalıykende -iyi bir çukurda veya parke yolda- kapılardan ve ön konsoldan bolca takırtı gelmekte. bir ay kadar önce serviste kontrole gittiğimde "maalesef" herhangi bir işlem yapamayız dediler; alıştık artık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

. ama Mertol Bey, trimlerden,izolasyondan diyor, Bora Bey ise " kapı plastiğini açıp sıkıştırdılarmı tamamdır' diyor.. yarın servise gidip bu iki yorumu da ustaya ileteceğim.. bakalım ne diyecek..

İkisi de aynı şeyi söylüyor, ben de aynısını tee konunun başında yazmıştım:

Hiç video zahmetine girmeye gerek yoktu, ama iyi en azından kanıtı oldu.

Tekrarlıyorum: servis kapıyı sökecek, gerekli izolasyonu yapacak ve yeniden monte edecek, ve bunu garantiden yapacak, gerekirse servis müdürü ve gerekirse Otosan ile görüşecek, olmazsa haber edin, hep birlikte takip edelim ve sonuçlandıralım.

Forumların böyle bir özelliği de var: Birlikten güç doğar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün birkez daha bayağı bas vurmalı, drumlu falan bir albümden parçalar dinledim,sesi 30 lara kadar açtım,hiç bir ses cozurdaması veya bozulması olmadı...Fakat çok fazla gürültü oluyor benim için bu seviyede ses,zaten asla bu kadar açmam sesini teybin...Öte yandan benim tahminim,titanyum donanımındaki izolasyon ile style donanımdaki izolasyonda bir fark var,çünkü bir arkadaş geldi style plus donanımlı arabasına bindik..Sanki ondaki yol sesi ve kabin içi sesler daha fazlaydı gibi geldi bana....Özellikle müzik sisteminde bariz ses farkı hissettim,ya ayarları bozuktu yada hakikaten hoparlÖrler daha zayıf..var bir farklılık ama anlayamadım tam....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün birkez daha bayağı bas vurmalı, drumlu falan bir albümden parçalar dinledim,sesi 30 lara kadar açtım,hiç bir ses cozurdaması veya bozulması olmadı...Fakat çok fazla gürültü oluyor benim için bu seviyede ses,zaten asla bu kadar açmam sesini teybin...Öte yandan benim tahminim,titanyum donanımındaki izolasyon ile style donanımdaki izolasyonda bir fark var,çünkü bir arkadaş geldi style plus donanımlı arabasına bindik..Sanki ondaki yol sesi ve kabin içi sesler daha fazlaydı gibi geldi bana....Özellikle müzik sisteminde bariz ses farkı hissettim,ya ayarları bozuktu yada hakikaten hoparlÖrler daha zayıf..var bir farklılık ama anlayamadım tam....

Ya Bora verdiğin paraya kendince bir bahane bulmak istiyorsan bul tamam ama fark yok diyorum daha ne diyeyim. Parça numaraları bile aynı be kardeşim. Ön kapıların farklı ( üstteki vinil kaplama nedeni ile o da ) arkalar ise aynı. İzolasyonda falanda filanda bir fark falan yok. Titaniumunda sÖkülmüşünü gÖrdüm Style ında.. İkisi de aynı. Adamın lastiğinin markası ya da yıpranmışlığı bile ses seviyesini etkiler. Dediğim gibi sen verdiğin para ile ilgili bir rahatlama hissetmek istiyorsan evet fark var.. Ama pratikte yok. :blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ya Bora verdiğin paraya kendince bir bahane bulmak istiyorsan bul tamam ama fark yok diyorum daha ne diyeyim. Parça numaraları bile aynı be kardeşim. Ön kapıların farklı ( üstteki vinil kaplama nedeni ile o da ) arkalar ise aynı. İzolasyonda falanda filanda bir fark falan yok. Titaniumunda sÖkülmüşünü gÖrdüm Style ında.. İkisi de aynı. Adamın lastiğinin markası ya da yıpranmışlığı bile ses seviyesini etkiler. Dediğim gibi sen verdiğin para ile ilgili bir rahatlama hissetmek istiyorsan evet fark var.. Ama pratikte yok. :)

Benim birşey için rahatlamaya ihtiyacım yok Mertol,Öyle bir derdimde yok.. :) Verdiğim paranın karşılığını sonuna kadar aldığımı düşünüyorum.. :blink: .BÖyle bir şey düşündüğümüde nereden çıkartıyorsunki hem? :blink: Ben sadece bir fark hissettiğimi sÖylüyorum.Ha yoksa ne güzel,çokda memnun olurum,sonuçta bunun ileride bozulduğu zaman ek maliyet getirisi olması da sÖzkonusu...Bütün focus 3 lerde kalite aynı olsun sadece donanım farketsin istiyorum ben...Ama style dı arkadaşımın aracı ve sanki bir şey farklıydı anlayamadım..Müzik sistemide aynı ama nedenini bilemediğim bir ses vardı içeride,yol sesi fazla gibiydi..Lastikleri de michelindi ayrıca...Müzik sisteminde de bir boğukluk vardı,dedim ya belkide ayarlardandı,bilemiyorum artık...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

E sürekli tit ile diğerleri arasında bir fark yaratmaya çalışıyorsunda ondan.. :blink:

Farklılık hissetmen herşeyden kaynaklanıyor olabilir. Ama "his" ve "hissetmek" tümüyle subjektif bir konu. Dolayısı ile ona pek takılmamak lazım.. :)

En son birşeyler hissettiğimde parmağımda bir yüzükle sonuçlandı.. Bir daha yemezler.. :blink:

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

E sürekli tit ile diğerleri arasında bir fark yaratmaya çalışıyorsunda ondan.. :)

Farklılık hissetmen herşeyden kaynaklanıyor olabilir. Ama "his" ve "hissetmek" tümüyle subjektif bir konu. Dolayısı ile ona pek takılmamak lazım.. :)

En son birşeyler hissettiğimde parmağımda bir yüzükle sonuçlandı.. Bir daha yemezler.. :)

Yoo.niye fark yaratmaya çalışayımki...Fark ortada zaten....Donanımlarda fark var...Kalite ise hep aynı..Aynı olmalı.....Ben hislerimi yazdım,bunun için hakkımda hiç aklıma gelmeyen şeylerinn yazılmasını istemem şahsen...Amacım sadece her iki donanım arasında böyle bişey varmı diye düşündüğümden diil arkadaşımın arabasında bir sorun varsa onu öğrenip kendisine söylemek... :blink:

Yüzük konusuna gelirsek evlilik bana göre diilmiş dediğim zamanlar,evlilik güzel şeymiş dediğim zamanlardan daha fazla şu anda... :blink:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim söylediğim sizdeki sıkıntı diil,ses çok boğuktu ve yol sesi çok içeri alıyordu...öte yandan bu hoparlör cızırtısı kesinlikle patlak olmasından diil,hoparlör yuvasına iyi oturtulmamış...1O dakikada hallolucak bişey bence...Aslında hoparlörlerin çok daha kaliteli olanlarıyla değiştirilmesi ve arka kapılarada tweeter gerekiyor..Sony müzik sistemli Focus 3 lerde var..Hatta sony müzik sistemli f 3 lerde yolcu koltuğunun altında birde subwoofer var...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.