Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus III ilk bakımı kaç binde yapılmalı?

Bekir Gülcü

Önerilen Mesajlar

Pardon 6637 km de girmiş benim araç ilk bakıma..haliyle 15 bin periyodik bakımı olarak işlem gördü..

Yapılan işlemlerde şu şekilde:

Hava filtresi değişti

Yağ filtresi değişti

Motor yağı değişti

Tapa :Karter yağı boşaltma

Cam suyu eklendi..

toplam 359 tl.(22.12.2013)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben siyahı( PS yi) 3400 de götürmüştüm, yıllı dolduğu için...

ya şakası bi yana bir sürü işlem yapmıslardır bide ne olacaksa 3400km deki aracta para tuzağı ya onlar para kazanıo işte bizde garantisi gitmesin diye götürüyoruz ne olacak 300 tl deyip veriyoruz 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında normal şartlarda da km nin hiç önemi yok (az km için konuşuyorum) mutlaka yılda bir kez bakım yapılması gerekli...

aynen bekir abi katılıyorum sana bu konuda

Serdar yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Binmeyeceksiniz niye araba alıyorsunuz arkadaş :)

süs bitkisi :D

Yok öyle deme Serdar'ım evin ikinci araçları genelde böyle az km li olabiliyor...

2 araca birşey demiyorum abi adamın tek arabası ya adam binince çok yakıyor diyor  bide  dizel linea:D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok öyle deme Serdar'ım evin ikinci araçları genelde böyle az km li olabiliyor...

2. araç olunca öyle oluyor abi doğru da 3 kişilik bir aile, herkes araba kullanmayı biliyor ve tek araba var. Vede bu 23 yaşında gencecik bir arkadaşımız. Arkadaşlarınla dışarıda mı çıkmıyorsun kardeşiiimmm. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 9 yıl sonra...

Merhaba arkadaşlar aracımı yeni aldım şu anda 38 bin km de daha önceki bakımı 25 bin km de yapılmış 2022 nin 3 . ayında ben de bakım yaptırmak istiyorum yağ bakımı filitre değişimi gibi nelere dikkat etmeliyim aracım benzinli 2017 model 1.6 otomatik

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Ziya MUTLU yazdı:

Merhaba arkadaşlar aracımı yeni aldım şu anda 38 bin km de daha önceki bakımı 25 bin km de yapılmış 2022 nin 3 . ayında ben de bakım yaptırmak istiyorum yağ bakımı filitre değişimi gibi nelere dikkat etmeliyim aracım benzinli 2017 model 1.6 otomatik

bakım gecikmiş bayağı..

25 binde ki bakımı kaçıncı bakımı idi acaba..

focus 3 başlığına bakarsanız bakım tablosu vardır..

yağ-yağ filtresi-hava filtresi- bugüne kadar değişmedi ise polen filtresi ve bujiler..

fren hidrolik yağı da değişmeli 6 yaşında araç.

otomatik şanzıman yağı değişim periyodunu bilmiyorum..

daha önce yetkili servise yaptırıldı ise size de oradan devam etmenizi öneririm. tanımlanmış indirimler devam eder.. 18 ay dan fazla ara vermemek gerekiyor diye biliyorum indirimlerin yanmaması için. uğramak zarar vermez.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Mehmet Demir yazdı:

bakım gecikmiş bayağı..

25 binde ki bakımı kaçıncı bakımı idi acaba..

focus 3 başlığına bakarsanız bakım tablosu vardır..

yağ-yağ filtresi-hava filtresi- bugüne kadar değişmedi ise polen filtresi ve bujiler..

fren hidrolik yağı da değişmeli 6 yaşında araç.

otomatik şanzıman yağı değişim periyodunu bilmiyorum..

daha önce yetkili servise yaptırıldı ise size de oradan devam etmenizi öneririm. tanımlanmış indirimler devam eder.. 18 ay dan fazla ara vermemek gerekiyor diye biliyorum indirimlerin yanmaması için. uğramak zarar vermez.

teşekkürler hocam normalde bu aracın bakımı 10 bin de bir mi 15 binde bir mi yapılıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.