Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus III ilk bakımı kaç binde yapılmalı?

Bekir Gülcü

Önerilen Mesajlar

focus bakım aralıkları 15 bin km de birdir yalnız araç yeni olduğu için ilk bakımı 2-3 bin km önce hatta 10 bin km de yaptırmakta yarar vardır ama sadece ilk bakımı ..yağ ,yağ fitresi ,hava filtresi 15 bin km de bir değişiyor mazot filtresi ve polen filtresi ise her 30 bin km de bir değişiyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

slm arkadaşlar benim anlıyamadığım şu Karter Tapası 15000 de neden değişmiş o tapaya ne olabilir ki tamam mıknatıslı sanırım o tapa ama yinede mıknatıs o özeliğini kaybetmez ki temizle tak

Bazı modellerde tapa sorunlu idi. Bir aciliyeti yoksa da uzun vadede sorun çıkarabileceği için servise götürünce kontrol ederek değiştirdiler. Bizim arabanınki de değişti. Tabi ki en doğru bilgiyi servisinizden alabilirsiniz :).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

slm arkadaşlar benim anlıyamadığım şu Karter Tapası 15000 de neden değişmiş o tapaya ne olabilir ki tamam mıknatıslı sanırım o tapa ama yinede mıknatıs o özeliğini kaybetmez ki temizle tak

Benim bildiğim her yağ değişiminde tapayı da değiştiriyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Olur, garanti kapsamı bir yıl yada 15bin km ve hangisi önce dolarsayı kapsıyor...

Yani problem olur...

tsk ettim cevap için mecburen gidecez o zaman aracım daha 6700 kmde  o yüzden soraym dedim 2 senede anca yaparım bn 15bini çünkü 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben ilk bakımı 7000km de girdim..1 seneyi doldurduğumda araba 7000km idi.Ama 1 sene olduğu için bakıma soktum..

benimde agustosa kadar en fazla 9 bin olur zatn götürdm bn bi kere 5bindeyken yağını değiştirmek için gerek yok sene dolunca getir yeter dediler 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.