Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tek Lastik Değişimi

Serkan Uyanık

Soru

merhaba arkadaslar

bayram tatilinde yedi göllere gidelim dedik düzce tarafindan güya kestirme diye dağ yolundan yedi göllere gitmeye kalktik yolu belki bilirsiniz aşiri kötü virajli delik deşik eski bir yol.dönüste yeni asfaltlanan yoldan  dönelim dedik ve milli parktan ciktik hizim cevre yolunda ortalama 180 civarinda iken  ankaraya 30 km kala hiz kamerasini görünce ani frenle yavaslamaya calisirken asiri sürtünme sesi geldi hemen saga cektim baktimki sol arka lastik yere yapismis komresorle sisirmeye calistim 8bari gecmedi söküp dolma tekeri taktim baktimki lastik ic yanak taban arasindan yarilmis ipler teller gorunuyor.cok uzattim asil soruya geceyim

arabam ford focus 3,5mca sedan otom. dizel tit. 20binde ama 10 bini kislik lastik diyelim

yani yazlik lastiklerim daha 10 binde ben simdi tek yeni ayni marka model lastik mi almaliyim yoksa 4 tane yeni lastik mi

ikinci sorum bayram diye heryer kapali elimde 2008 yapim farkli bi marka ama aynin ebatlarda eski bir lastik var bunu taktirip uzun yola gitsem sakincalimi olur acaba yani 3 benim lastik bir eski farkli marka ama ebat ayni

uzun oldu ama vereceginiz cevaba gore yol almayi dusunuyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Öncelikle geçmiş olsun. Eğer zaman ve nakit sıkıntınız varsa tek lastikla ama kesinlikle YAVAŞ giderek geçiştiririm. Yoksa doğrusu patlayan lastikle yanındaki lastiğin aynı olması yani sol arkalar aynı olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun, önemli bir badire atlatmışsınız.

Eski tarihli lastik ile temkinli ve yavaş gidin ve en kısa zamanda bir adet aynı marka/desen yeni lastik alın derim.

10K km çok sıkıntı yaratmaz, şayet önemli bir aşınma yoksa. Lastiktiniz en doğru tavsiyeyi verecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

10 bin de sıkıntı olmaz..diş derinliği kaç mm azalmıştır ki..

aynı desenden 1 adet bulamazsanız 2 lastik alırsınız..2+2 taktırırsınız

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Teoman Saraç yazdı:

Tek; -diğerleriyle aynı marka model dimi :D - yeni kafi..

Bi zahmet daha iyi olur kesinlikle ama limit seviyelere çıkmadan, o lastik farkının farkını görmek zor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu gece saga viraja cok hizli girdim cokta dar girdim. Sag on lastik asfalt kenarina dustu. Aninda patladi. 15 metre de zor durdum. Lastigi stepneyle degistim. Bugun isikta baktim lastigin ic yanaginda dikey 1.5 cm kadar yarik var. Tadilat olurmu. Jant kirilmadigina sasirdim cok sert gidim dusuğe...

a04578808af3c935999d90a6d36e1d07.jpgc647e78e01ce2689a9b2b5695a319ee5.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Peki takimi bozmayacam conti lastik alacam.. su basinc sensoru olayi jantlami sibopla mi lastiklemi alakali.. lastigi janta takarken ustanin dikkat etmesi gereken biseylet varmi.. adi usta artik. Kimsenin is bilgisine ve tecrubesine guvenmiyorum.. bizzat badinda bekleyecem ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.