Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mk2 220 Volt Priz Çalışmıyor

Ayaz Bulut

Soru

Arkadaslar 2. el olarak aldigim focus titaniumdaki kolcagin arkasında bulunan prize telefonumun sarj cihazını taktim çalışmıyor başka sarj aletleri denedim yine sonuc aynı elektrikçi sigorta kutusuna bakti hersey normal dedi daha önce bu sorunla karşılaşan olduysa yanıtlarını beklerim.Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Abi çakmaklık 2 saatte anca doldurur tlf sarjini 220 volt priz daha kısa zamanda halleder bu işi ayrıca bu sorunu bir çok kişi yaşamış sırf alternatif çakmaklık var diye üzerinde durulmamış araştırdım kimse sorunun çözümünü bilmiyor maalesef

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Ayaz Bulut yazdı:

Abi çakmaklık 2 saatte anca doldurur tlf sarjini 220 volt priz daha kısa zamanda halleder bu işi ayrıca bu sorunu bir çok kişi yaşamış sırf alternatif çakmaklık var diye üzerinde durulmamış araştırdım kimse sorunun çözümünü bilmiyor maalesef

doğru adaptörle çakmaklıkla priz arasında fark olmaz. biri 12 voltu biri 220 voltu 5 volta indiriyor. Prizde kullanılacak adaptörün çıkış amperi ile aynı değerde çakmaklık adaptörü alınırsa fark olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ozan ile aynı fikirdeyim :) Şarj kablolarının ucundaki priz,  zati 220V'u 5V'a çeviriyor. Yani yine çakmaklık gerilimine düşüyor. Dolayısıyla, doğru akımı verebilecek adaptör kullanıldığı sürece bir fark olmuyor.

Gerçi son aldığımız samsung telefonda hızlı sarj özelliği var ve onun kablosu 9V'da çalışıyor. Demek ki onda süre farkı olur :) 

Şu da var, önceki arabada bende vardı bu özellik. Beş yılda sadece denemek için kullandım. Telefon için yine çakmaklık adaptörü kullanırdım. Eski telefonlar bu kadar şarj istemezdi, o da ayrı tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.