Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 Ecoboost Antifiriz Sorunu...

Serdar yaman

Soru

Dün akşam aküm bitti araba 19:30 - 23:30 arası 4 saat kadar park Halinde kaldı takviye vermek için kaputu açıp tesadüf eseri antifiriz haznesinde su kalmadığını gördüm hiç su yoktu ve araçta ne bi hararet nede bir uyarı hortumlar sağlam sızma falan yoktu birazdan serviste kontrol edecez aklıma takılan bizim bu araçlarda neden hararet göstergesi ve uyarısı çalışmıyor ...

5786e89c4499a6e69f1aae683addce00.jpg

10b14cb24b5c27a6eb07bdd282a1fcfa.jpg
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
6 saat önce, Ozan Kar yazdı:

Bu parça bütün focuslarda aynı değil mi? Konuyu görünce bende kontrol ettim sorun yok ancak fotoğraflarda göründüğü kadarıyla aynı parça. Peki neden sorun yaşayanlar EB?

EB motorlarda ısınma diğer motorlara göre çok daha kısa sürede olduğu için olabilir mi?. Çok daha kısa sürede genleşmeye başlıyor olabilir. 

29 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

İmalat sürecinde bir seri sorunlu çıkmış desem mesela?

Sizin dediğiniz gibidir inşallah :). Ancak araçların üretim yılları farklı olduğu için, sanki tek bir seriden değil gibide yorumlayabiliriz. Zaten hortumlarında çatladığını düşünürsek, bence bu parçayı üreten firmada kesinlikle sorun var. Yanlız şöyle bir detayıda belirtmek istiyorum, benim  aracımın hortumunu garantiden değiştirirken bu depoyuda değiştirmişlerdi. 120 TL gibi bir parça fiyuatı vardı yanlış hatırlamıyorsam. Aklımdan, maliyetin bu kadar önemli olduğu bir sektörde hortumu değiştirip işi bitirmek varken neden kabıda değiştirdiler acaba diye geçirmiştim. Belkide sorunlu olduğu bilindiği için bu şekilde yapılmıştır bilemiyorum.

Ayrıca bu kap neden böyl köşeli ki :). Benim bildiğim diğer markalarda (Toyata auris, wv jetta, fiat grande punto) yuvarlak tasarlanıyo :). Yuvarlak olunca sıcaklık değişimlerine daha iyi dayanıyor olabilir...Bu söylediğimi tamamen sıktım :). 

Kaan Zaim tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

Parçada sorun varsa dahi düzeltilmemiş

Eski parça no 8v61 8k218 AE
Yeni parça no 8v61 8k218 AE

Parça değişse revize olsa sonundaki kimlik numarası değişirdi. Sanırım farkında değiller

Buradaki parçanın üzerinde 3 tane kod var :)

http://www.ebay.co.uk/itm/2015-05-Ford-Kuga-2-0-diesel-4x4-auto-gear-box-8v61-8K218-AE-DE-DA-/301929490847?hash=item464c66699f:g:75gAAOSw2GlXD7O6

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yeni kap

8ca92a1d74eba90e87eb64fbd1306bc9.jpg

Eski çatlak

eb151b1d639c31daff92b3e39e5cc8fa.jpg

Akümüz

b3ef9443cfc6196b262af0dd084b75c5.jpg

Ecoboostun kabı farklı bu dizelin kabı

217a18fc3e313ba41dbd442d13c72759.jpg

Ecoda çift çıkış

5349aa6f8fecc5f32fbfb5cdd119506a.jpg

Bu arada kap ve hortum garantiden değişim geldi hortumu önceden değiştirdiğimiz için gerek olmadı sadece kabı garantiden değiştirdik...
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Serdar yaman yazdı:

Teşekkürler

Benimkini garantiye sokmadılar. Nasıl oluyor bu iş. Aynı parça sende nasıl garantiye giriyor. Senin aracın garantisi bitmemişmiydi. Benimki 3 ay önce bittiği için garantiden değiştiremeyiz dediler. Hortumu geçen sene garantiden değiştirmişlerdi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Benimkini garantiye sokmadılar. Nasıl oluyor bu iş. Aynı parça sende nasıl garantiye giriyor. Senin aracın garantisi bitmemişmiydi. Benimki 3 ay önce bittiği için garantiden değiştiremeyiz dediler. Hortumu geçen sene garantiden değiştirmişlerdi.

Bende 3+2 ek garanti var kasımda bitiyor o yüzden belki girmemiştir sende
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.