Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Lastik Basınç Sensörü Hatası

Hasan akgun

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0
2 dakika önce, Hasan akgun yazdı:

Arkadaşlar f3 2014 trend x lastik 215/55 r16 lastik sensörü hata veriyor tüm lastik havalarını 36 yaptım sıfırladım gene aynı bunun çözümü nedir ve lastik havaları şuan kaç olmalı çözemedim gitti

Lastik havaları sizin yol bilgisayarına ayarladığınız şekliyle, herhangi bir değer olabilir. Sensörlerinizden birinde arıza vardır belki de.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 dakika önce, Semih O. yazdı:

Lastik havaları sizin yol bilgisayarına ayarladığınız şekliyle, herhangi bir değer olabilir. Sensörlerinizden birinde arıza vardır belki de.

Servis garanti kapsamında bakarmı çok önemli bir şey değil heralde bide basınç kaç olmalı normalde

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Hasan akgun yazdı:

Servis garanti kapsamında bakarmı çok önemli bir şey değil heralde bide basınç kaç olmalı normalde

Lastik basınçlarıyla ilgili konuları aratırsanız, faydası olur. Ben 32-34 psi kullanıyorum yük durumuna ve havaya göre.

Servis elbette garanti kapsamında bakar ancak sensörler nazik biraz. Lastik değişimi vs. yüzünden başına bir hal gelmiş ise ne olur bilemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakın bir zamanda lastiklerimi değiştirdim lastik basınç sensörü hatası verdi servise götürdüm ölçümlerde 2  lastiğimde sensör algılanmadı lastik değişirken kırılmış olabileceğini  söylediler goodyear bayisi tahmin edeceğiniz gibi hiç üstüne almadı itinayla yaptıklarını kendilerini bir hatası olmadığını söylediler servis sensör tane başına 135 tl para istedi.

Asıl sorum şu ben bu gereksiz teknolojiden kurtulabilirmiyim  yazılımla veya sök tak başka bir yöntemle. bilgilerinizi rica ediyorum kurtulmak istememin sebebi şudur neredeyse ucuz lastik fiyatına ve narin yapılan bu cihazlar teker başına basınç uyarısı vermediği gibi her lastik değişiminde (yılda 2 kez ) stress yaşatması sebebiyle kurtulmak istiyorum  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Kadir Kocatürk yazdı:

Asıl sorum şu ben bu gereksiz teknolojiden kurtulabilirmiyim  yazılımla veya sök tak başka bir yöntemle. bilgilerinizi rica ediyorum kurtulmak istememin sebebi şudur neredeyse ucuz lastik fiyatına ve narin yapılan bu cihazlar teker başına basınç uyarısı vermediği gibi her lastik değişiminde (yılda 2 kez ) stress yaşatması sebebiyle kurtulmak istiyorum  

Servisinize uğrarsanız iptal ederler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İyi de bu tür bir sensör hayat kurtarıcı olabilir. Otobanda bir çok kaza oluyor, lastikteki anormalliği ancak direksiyonu kontrol edememeye başladığında farkettikleri için.

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Doğru ama lastik ani yarılmaları nadir yaşanan olaylar ayrıca lastik teknolojiside ileride ; runflat lastiklerle 80 km patlak olsa dahi gidebiliyorsunuz. 433 Mhz basit RF nin de bu kadar pahalı olması , kötü bir mühendislik örneği olarak yanlış konumlandırılması eksi yönleri 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Kadir Kocatürk yazdı:

Doğru ama lastik ani yarılmaları nadir yaşanan olaylar ayrıca lastik teknolojiside ileride ; runflat lastiklerle 80 km patlak olsa dahi gidebiliyorsunuz. 433 Mhz basit RF nin de bu kadar pahalı olması , kötü bir mühendislik örneği olarak yanlış konumlandırılması eksi yönleri 

Yarılma durumunda sensör zaten işe yaramaz. Yavaş yavaş indiği durumda faydalı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Elbette kanuni zorunluluktur başım üstü ama üreticilere.  neyse ben yeni katılan biri olarak forumunuza , niyetim sökün tpms leri demek değil kendi şahsıma gereksiz ve tam arge si oturmamış bir teknoloji olarak görüyorum lastiklerde sensör olması sensörlere güven o sana bildirir lastiklerin indiğinde demek değil zaten owner manual de haftalık düzenli kontrollerinin kullanıcı tarafından kontrol edilmesi gerektiğini söylüyor    ilginiz için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.