Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Bagaj Kapağı Kendi Kendine Açılıyo

Tarık Karadeniz

Soru

Merhaba Abilerim ve Kardeşlerim;

Aracım 2011 model ford grand c-max titanium x paket

Şöyle ki aracımın kapılarını kapattıktan sonra belli bir müddet sonra bagaj kapağının sadece kilidini açıyor yani komple açmıyor. servise götürdüm ayak üstü bilgisayara bağladılar ama sorun yinede çözülmedi. Birde yeni fark ettim aracın kapıları açma veya kapama tuşuna bastığımda yine bagaj kilidini açıyor. Başına gelen yada fikri olan varsa lütfen yardımcı olsun garaj olmadığından çok zor durumda kalıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Tarık kumandadan araban kilitliyken kapı açma ve kapama tuşlarına basılı tut. Dörtlüler yanıp sönünce bırak. Bu işlem kapı açma tuşuna basınca sadece şöför kapısının açılmasını sağlayacak. Eğer bagaj işi kumanda ile alakalıysa bagajı açmayacaktır. Sonra aynı işlemi tekrar et. İlk yaptığın işlemi iptal etmek için bu da. Sonra tüm kapılar açılacak tek açma tuşuna basınca. Belki kumandaya daha önce buna benzer işlemler yaptılarsa hafızası karışmış olabilir. Denemekte fayda var. Zararı olmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20 dakika önce, Doğan Kurban said:

Tarık kumandadan araban kilitliyken kapı açma ve kapama tuşlarına basılı tut. Dörtlüler yanıp sönünce bırak. Bu işlem kapı açma tuşuna basınca sadece şöför kapısının açılmasını sağlayacak. Eğer bagaj işi kumanda ile alakalıysa bagajı açmayacaktır. Sonra aynı işlemi tekrar et. İlk yaptığın işlemi iptal etmek için bu da. Sonra tüm kapılar açılacak tek açma tuşuna basınca. Belki kumandaya daha önce buna benzer işlemler yaptılarsa hafızası karışmış olabilir. Denemekte fayda var. Zararı olmaz.

Doğan abi denedim yine açtı bagaj kapağın kilidini :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
30 dakika önce, Özer Aksu said:

Akü kutup başını bir söküp 15 dk kadar bekleyin sifirlasin sonra takip bakmanızı öneririm

Özer abi şimdi senin dediğini yapıyorum Gürkan abide söylemişti bakalım olacakmı ?

Kısa Çizgi Otomatik Biçimlendirmesiyle oluşturulan yatay çizgi
1 dakika sonra eklendi /
1 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu said:

İlginç bir durum...

Savaş ustanın bakıpta çözememiş olması daha da ilginç...

Daha önce başına gelen biri varsa fikir verir herhalde. 

İnşallah Gürkan abim. 

21 dakika sonra eklendi /
51 dakika önce, Özer Aksu said:

Akü kutup başını bir söküp 15 dk kadar bekleyin sifirlasin sonra takip bakmanızı öneririm

Özer abi denedim oda fayda etmedi. Çıldırmamak elde değil. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Detaylı temizlik yaptırdıysanız veya Son zamanda aracı yikattiysaniz bağaş açma düğmesine detay ilacı sıvısı su girmiştir.
Yada başka sıvı teması olmuştur.
Düğmeyi söktürüp içindeki sıvıyı kurutın varsa oksitlenmiş yerleri loctitle contact sprey ile temizleyin. Sorun kilit açma tuşunda sanırım . Kafasına göre takılmaya başlamış

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

10 saat önce, Tarık Karadeniz said:

..Birde yeni fark ettim aracın kapıları açma veya kapama tuşuna bastığımda yine bagaj kilidini açıyor. ...

Bu durum ilginç işte. Yine de bagaj açma düğmesi bu durumda şüphelinecek ilk yer. Orası biraz sabıkalı, su alırsa buna benzer sorunlar olabiliyor. Söküp bi temizlemek lazım. Kendi kendine de düzelebilir, değişimi de gerekebilir. Orası değilse, tesisat birleşim noktaları, ve son olarak GEM modülü. Araç içi, araç dışı temizlik, klima temizliği vs herhangi bir şey yapmadık değil mi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Bekir B. said:

Yedek anahtar kim de ?

yedek anahtar devamlı evde durur.

1 dakika sonra eklendi /
Bir saat önce, Murat Kavuk said:

Bu durum ilginç işte. Yine de bagaj açma düğmesi bu durumda şüphelinecek ilk yer. Orası biraz sabıkalı, su alırsa buna benzer sorunlar olabiliyor. Söküp bi temizlemek lazım. Kendi kendine de düzelebilir, değişimi de gerekebilir. Orası değilse, tesisat birleşim noktaları, ve son olarak GEM modülü. Araç içi, araç dışı temizlik, klima temizliği vs herhangi bir şey yapmadık değil mi?

murat abi yok temizlik filan yapılmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

selam yeni gördüm bagaj butonu muhtemelen basılı kalmış butonun içinden resimleri atıyorum butonu söküp içini düzelttiğiniz zaman düzelmesi lazım bende murat abiye katılıyorum ...

resmin alt tarafında sarı küçük bir nokta var muhtemelen o basılı kalıyor basılı kalmasını sağlayan siyah bir plastik parça var o tırnağından  çıkıp üzerinede baskı yapıyor olabilir o sarı noktanın ...

IMG_0310.JPG

IMG_0304.JPG

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Serkan Karakoca said:

selam yeni gördüm bagaj butonu muhtemelen basılı kalmış butonun içinden resimleri atıyorum butonu söküp içini düzelttiğiniz zaman düzelmesi lazım bende murat abiye katılıyorum ...

resmin alt tarafında sarı küçük bir nokta var muhtemelen o basılı kalıyor basılı kalmasını sağlayan siyah bir plastik parça var o tırnağından  çıkıp üzerinede baskı yapıyor olabilir o sarı noktanın ...

IMG_0310.JPG

IMG_0304.JPG

Serkan abi yarın kontrol edecem inşallah.

24 dakika sonra eklendi /
3 saat önce, Serkan Karakoca said:

IMG_0310.JPG

IMG_0304.JPG

Serkan Abi;

kafamı karıştıran bir şey var bizim arka kapılar aracı kilitlediğimiz zaman bagaj açılmıyor ve bagaj butonu aktif olmuyor diye biliyorum. mesela butonda sıkıntı olsa araç giderken'de açılmaz'mı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba aynı şey mi bilmiyorum ama bende de buna benzer birşey olmuştu. Yol da giderken bagaj kapağı açık uyarısı alıyordum. Hem görsel hem sesli. Hatta kasislerden geçerken kapak açılıp kapanıyordu. Kapak kilidinde iki tane karşılıklı siyah sensör var. Ben öyle sanıyorum en azından. :) onları temizledim. Bir daha bu sorunla karşılaşmadım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Mehmet oktay said:

Merhaba aynı şey mi bilmiyorum ama bende de buna benzer birşey olmuştu. Yol da giderken bagaj kapağı açık uyarısı alıyordum. Hem görsel hem sesli. Hatta kasislerden geçerken kapak açılıp kapanıyordu. Kapak kilidinde iki tane karşılıklı siyah sensör var. Ben öyle sanıyorum en azından. :) onları temizledim. Bir daha bu sorunla karşılaşmadım. 

Mehmet bey,

her bilgi benim için şuanda bir servet değerinde sizin önerinizide deneyeceğim bakalım :)

2 dakika sonra eklendi /
13 saat önce, Ozan Kar said:

İşin ilginci neden sadece kilidi açıyor. 

Ozan kardeşim birde bagaj kapağınımı açaydı ozaman herhalde çıldırırdım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.