Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Kullanım Tüyoları..

Mustafa Anil

Önerilen Mesajlar

Bu özellik Focus 2 ler için bu şekilde oluyordu..Focus 25 lardan itibaren bu yöntem işe yaramıyor...Ford artık aracın hareket etmesiyle kilitlenen kapıları yazılıma yüklemiyor..Güvenlik gerekçesiyle.....

Hikaye güvenliği..Öyle bişey yok..Yalan söylüyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eeeee neden yok peki? Ama kaza halinde kapalı kapılar yüzünden müdahale edememekmiş göya....Ama bir yazılımla olabilecek bir özelliği neden yapmıyorlar anlamıyorum....

Bora abi göğüsde kilit tuşu var ona sen elle basınca araba kitlenmiyor mu ? ee hani güvenlik ?

Yok işte ford koymuyor arabasına...Nedenini sorgulamadım ama güvenlik lafı tam bir hikayeden geyik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bora abi göğüsde kilit tuşu var ona sen elle basınca araba kitlenmiyor mu ? ee hani güvenlik ?

Yok işte ford koymuyor arabasına...Nedenini sorgulamadım ama güvenlik lafı tam bir hikayeden geyik.

Senin gibi herşeyi bilen biri nasıl sorgulamadı bunu hayret, bence araştıralım...!

Ayrıca aracın seni istemsiz içeri kilitlemesi ile senin kendi isteğinle kendini kilitlemen arasında hukuksal açıdan buna bağlı bir tazminat durumu doğduğunda ciddi fark olur.

Özellikle Ford'un Amerika'da da ciddi satış beklentisi olduğu düşünürse güvenlik bu bağlamda yanlış bir gerekçe değil, ama söz konusu olan sürücü güvenliği değil firma güvenliği :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Senin gibi herşeyi bilen biri nasıl sorgulamadı bunu hayret, bence araştıralım...!

Ayrıca aracın seni istemsiz içeri kilitlemesi ile senin kendi isteğinle kendini kilitlemen arasında hukuksal açıdan buna bağlı bir tazminat durumu doğduğunda ciddi fark olur.

Özellikle Ford'un Amerika'da da ciddi satış beklentisi olduğu düşünürse güvenlik bu bağlamda yanlış bir gerekçe değil, ama söz konusu olan sürücü güvenliği değil firma güvenliği :kıhkıh:

Komfor donanımını hiç beğenmediğim 88 model Bmw de bile olan kumandadan kitleme tuşuna basılı tuturak camları açma ve kapatma özelliği dahil olmayan 2011 qashqai de otomatik kapı kitleme var.İçerdeki kitleme tuşuna 5 saniye basılınca aktif oluyor otomatik kitleme.Yine 5 saniye basılı tutunca otomatik kitleme iptal oluyor. Volvoda otomatik kitlemeyi araç ayarlarından ayarlayabiliyorsun. Bmw e90 e87 e60 gibi yeni modellerde menüden otomatik kitleme ayarlanıyor.Mesela 30 km/saatin üstüne çıktığında mı kitlensin yoksa araç çalıştığında mı kitlensin gibi. Hatta otomatik kapı açılma ayarı bile var.Araç durunca mı yoksa kontaktan ahatarı çekince mi yoksa araç stop edilince mi gibi :D

Focus gibi bir araçta yapmamalarının illaki dediğiniz gibi bir sebebi vardır.Ama bir yandan da düşünüyorum diğer firmalar neden yapıyor hukuksal olarak sıkıntı çıkaracaksa? Gerçi bmw amerika için farklı araçlar üretiyor.Ülkemizde satılanlar ile Abd de satılanlar farklı araçlar.Onlarda farklılık olabilir bizdekilere göre ama Ülkemizde satılan Volvolar ile abd deki Volvolar aynı birebir.Hatta ülkemizdekilerde Standart amerikan parklar bile var :D

Volvo bunu menüsüne seçenek olarak koyduysa bence Fordta yapabilir.

Aman çok karıştı konu :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birde klima açık ve saatlerce yol yapmasına rağmen ki dış ısı zaman zaman 43 ü bile göstermesi (dizel için konuşuyorum ) en ufak bir performans düşmesi yaşatmaması focusa olan sevgimi bir kat daha artırdı....Acrıca klimada soğutmada çok başarılı.....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teybin sesini biraz açınca ki biraz dediğim 5-6 seviyeleri.

Dikiz aynası titriyor.Arkadan gelen araçlar müziğin ritmine uyup zıplıyor gibi görünüyorlar.

Müzik sisteminden memnun kalmadım; FII nin sony sistemini aramıyorum desem yalan olur :(

Ama telefonla konuşmak çok güzel araç içinde :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teybin sesini biraz açınca ki biraz dediğim 5-6 seviyeleri.

Dikiz aynası titriyor.Arkadan gelen araçlar müziğin ritmine uyup zıplıyor gibi görünüyorlar.

Müzik sisteminden memnun kalmadım; FII nin sony sistemini aramıyorum desem yalan olur :(

Ama telefonla konuşmak çok güzel araç içinde :)

dikiz aynası değil de ön cam titriyor... bas vuruşlarında oynuyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.