Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

bazı durumlarda otomatik park sistemi çalışmıyor

Umit Kara

Soru

Sorunları şu şekilde sıralamam gerekirse

Sistem bazen çalışmıyor kontağı kapatıp tekrar açtıktan sonra eskisi gibi çalışmaya başlıyor

Diğer bir sorun park noktasını buluyor ileriye sürün diyor o şekilde kilitleniyor devam et edebildiğin yere kadar

Bazı durumlarda ise bariz olan park alanını bulamıyor park noktasını arıyorda kalıyor

bu gibi sorunlar yaşayanlar oldu mu hiç yada benzerlerini gören

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Abi varsın otomatik park etmesin de o sensörler için bile almak lazımmış, ben alırken hiç sallamadım park asisti sırf hanım için arkaya gövde rengi bir sensör takılsın dedim takmışlar, birinde olmasa bir diğerinde geri vitese takınca soluksuz ötmeye başlıyor meret susmuyorda takılıp kalıyor ilk zamanlar arabadan inip benim göremediğim birşeymi var arkada diye baktığım oldu.Yani diyeceğim herşeyin orjinali makbul.... arabayı sevdikçe sunroof ve park asist konusunda pişmanlığım arttı yani. Alacak olan varsa titx'i almışken hepsini alsın kardeşim hiçbir işinize yaramazsa satarken 2 madde daha övdürür kendini :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Abi varsın otomatik park etmesin de o sensörler için bile almak lazımmış, ben alırken hiç sallamadım park asisti sırf hanım için arkaya gövde rengi bir sensör takılsın dedim takmışlar, birinde olmasa bir diğerinde geri vitese takınca soluksuz ötmeye başlıyor meret susmuyorda takılıp kalıyor ilk zamanlar arabadan inip benim göremediğim birşeymi var arkada diye baktığım oldu.Yani diyeceğim herşeyin orjinali makbul.... arabayı sevdikçe sunroof ve park asist konusunda pişmanlığım arttı yani. Alacak olan varsa titx'i almışken hepsini alsın kardeşim hiçbir işinize yaramazsa satarken 2 madde daha övdürür kendini :nazar:

aynen

ben öyle yaptım mesela :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O sensörler olduğu halde yengeniz 2 gündür arka tamponu takıyor arkadaki arabalara otoparkta..Sensörler kirlenince hassasiyetini kaybediyor,eğer normalden biraz hızlı geri gidiyorsanız siz daha mesafe var sanırken bir bakmışssınız arkadakinin ön tamponla akraba olmuşssunuz oluyor..İlk vuruşında sorun olmadı da bugünkünde tamponun plastik siyah bölümünde çizik ve çok küçükte boyalı kısmında çizik yapmış..Daha once ojeyle rütüş yaptığım yerin biraz sağı..Yine bize ojeyle makyajlama yolu gözüktü..Hayır kardeşim sensör car car ötüyor,bari ekrana baksa..Yani eğer arabanız kirliyse veya soğuk havadaysanız pekde sensörlere güvenmeyin...Algılamasında sorun çıkıyor....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yine bize ojeyle makyajlama yolu gözüktü..

Aştın kendini. Bu gidişle manikür pedikür devam edeceksin galiba.. :)

Kardeşim bırakında biraz çizik falan olsun. Bahar başında hepsini toptan halledersiniz. Her dakika uğraşıp şımartmayın şu arabalarınızı.. Sakınan göze çöp batarmış.. :nazar:

Mertol Kip tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aştın kendini. Bu gidişle manikür pedikür devam edeceksin galiba.. :)

Kardeşim bırakında biraz çizik falan olsun. Bahar başında hepsini toptan halledersiniz. Her dakika uğraşıp şımartmayın şu arabalarınızı.. Sakınan göze çöp batarmış.. :nazar:

Tev fik'in zihni sinir prcesi ojeyle Rötuş...Anlamıyorumki,sürekli bir yerlerinde çizik oluşuyor...E bu arabayıda otoparka süs olsun diye almadık,bişey olmadan kullanmakta mümkün diil şehiriçinde...Artık eskisi kadar acıtmıyor ama bir yeri çizilince,oh canıma değsin tepe tepe kullanıyorum diyorum,zevkini çıkarta çıkarta sürüyorum..Satarken elin adamına tenmiz satıcam diye kasamam kendimi..Büyük vuruk kırık olmasında....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O sensörler olduğu halde yengeniz 2 gündür arka tamponu takıyor arkadaki arabalara otoparkta..Sensörler kirlenince hassasiyetini kaybediyor,eğer normalden biraz hızlı geri gidiyorsanız siz daha mesafe var sanırken bir bakmışssınız arkadakinin ön tamponla akraba olmuşssunuz oluyor..İlk vuruşında sorun olmadı da bugünkünde tamponun plastik siyah bölümünde çizik ve çok küçükte boyalı kısmında çizik yapmış..Daha once ojeyle rütüş yaptığım yerin biraz sağı..Yine bize ojeyle makyajlama yolu gözüktü..Hayır kardeşim sensör car car ötüyor,bari ekrana baksa..Yani eğer arabanız kirliyse veya soğuk havadaysanız pekde sensörlere güvenmeyin...Algılamasında sorun çıkıyor....

Hocam sen bi nazar boncuğu tak şu arabaya artık.

Sonra senle uğraşanların tepesine vodafone'un kırmızısı gibi düşersin :) :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otomatik park bazen de yanlış çalışabiliyor. Yağmurlu bir günde arabanın önünü sokuyordu diğer arabaya da ben durdurdum neyseki. Arada bi sapıtabilmekte. Sensörlerin gecikmeli olduğunu kabullendim ben ona göre kullanıyorum artık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yeni Focus'taki elektronik sistemler her zaman kusursuz çalışmıyorlar, hayati konularda gözünüze, ayağınıza, elinize-kolunuza güvenin öncelikle.

Hoş tüm markaların elektronik destekli sistemleri için de geçerli saymak yanlış olmaz bu yaklaşımı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yeni Focus'taki elektronik sistemler her zaman kusursuz çalışmıyorlar, hayati konularda gözünüze, ayağınıza, elinize-kolunuza güvenin öncelikle.

Hoş tüm markaların elektronik destekli sistemleri için de geçerli saymak yanlış olmaz bu yaklaşımı...

İyide Cem Bey arabanın arkasını göremiyorumki,eşim hele hiç görmüyor..Arka çOk yüksek,ayrıca camda siyah....Ben bile sensörsüz park edemem kolay kolay bu arabayı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

performans için veya buzlu yolda esp devre dışı yaptığınızda otomatik park çalışmayabilir. klavuzda okumuştum. kontak kapayıp açınca haliyle esp yeniden devreye giriyor ve otomatik park çalışıyor olabilir.

yusuf terzi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

özellikle dar yerlerde bu sistemle park etmeye tırsıyorum, ekranda geri süremeye devam ediniz yazıyor ama ön park sensörleri aralıksız ötüyor(aracın burnunu sokarken).bende devam etmekte kararsız kalıp parkı iptal ediyorum.

aynı şekilde dar yerde diyelimki aracın arkasını sokmayı başardı (1.hamle), geri gidiniz yazıyor ama arka sensör aralıksız ötüyor ekranda dur yazmasınımı bekleyeceğim, sensör aralıksız öterken insan şüpheye düşüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

otomatik parkla ilgili bir soru daha, az önce eve geldim araçla

1.araba 1.boşluk 2.araba 2.boşluk 3.araba var yolun kenarında. 1.arabayı geçmeden otomatik parkı açtım tabi doğal olarak 2. arabanın yanındayken 1. boşluğu gördü ancak 1. boşluktaki kaldırım yamuk olduğu için girmek istemedim ancak sistem geri vitese takın mesajında kaldı ben 3. arabaya gelene kadar iptal olmadı sistem. tabi 2. boşluğu kaçırdı öyle olunca. sormak istediğim soru, otomatik park kendine yer bulunca eğer ona değil bir sonrakine girmek istiyorsak ve 1 sonraki boşlukta çok yakın ise, bulduğu park yerini aracı ilerletmeden iptal etmek mümkün müdür ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.