Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Motordan Gelen Zincir Veya Rulman Sesi

Enes Andıç

Soru

Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır arabamın ön sağ tarafından araç ilk çalıştıktan 5-6 km yol yaptıktan sonra dağılmış rulman sesi geliyor defalarca servise gitmeme rağmen teşhis konulamadı gergi rulmanı değişti ses hala var, ses sürekli olmadığından tam teşhis koyamadılar ben sesi kaydettim link atıcam başına gelen varsa fikilerinizi bekliyorum

sesi  ekledim dinleyebilirsiniz  20. saniyeden sonra gaza basıp bırakmaya başlayınca duyuluyor bariz

Ses_002.m4a

Enes Andıç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

vallahi eskiden vw kullanırdım ikide birde sensörleri arıza yapardı falan ama hiç teşhis konulmayan arızam olmamıştı, ben 2 defa gece servise araba bıraktım adam çatır çatır demir sesini duyuyor normal gibi ya motorun sesi bu diyor tanıdık olmasalar kavga edecemde aram bozulacak adamlarla

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 dakika önce, Servet Özkan said:

Ama tabiki servis yolu gozukmus fakat servislerin normal demesi garip.

...eleman benim gibi sağırsa duyamamıştır be abicim.

Diyeceksin ki "madem herif sağır,neden ona arıza tespit'i yaptırıyorlar?" ... o ayrı tabi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Kaan Yagizer said:

...eleman benim gibi sağırsa duyamamıştır be abicim.

Diyeceksin ki "madem herif sağır,neden ona arıza tespit'i yaptırıyorlar?" ... o ayrı tabi. 

Belkide gonlunden gecenin sesini dinlemistir eleman ^_^

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 dakika önce, Enes Andıç said:

vallahi eskiden vw kullanırdım ikide birde sensörleri arıza yapardı falan ama hiç teşhis konulmayan arızam olmamıştı, ben 2 defa gece servise araba bıraktım adam çatır çatır demir sesini duyuyor normal gibi ya motorun sesi bu diyor tanıdık olmasalar kavga edecemde aram bozulacak adamlarla

araç gürültülü çalışıyor sanki ben triger sesi gibi duydum avare bilyasından hır hırr uğultu  sesi geliyor ama uzaktan teşhis doğru olmaz ses kaydı zaten çok yakından çekilmiş bir başka ustaya yada başka servise uğramakta fayda var ...

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 saat önce, Enes Andıç said:

Sorunu çözdük arkadaşlar triger rulmanları değişince bitti yani sıfır takılan triger setinde rulman sesi olabilirmiş, okadar ısrar ettiler o değildir diye ama ordan çıktı şuan tık ses yok

Ondan degildir diye israr edip, ondan cikinca sifir olsada olabilir demeleri de ne cirkin dansozluktur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı sesten bende de var. Benim de triger seti devir daim komple değişti. Ama öncesinde bu ses var mıydı bilmiyorum. Ses turbo ıslık sesine benzetiliyor. Sakıncası yoksa şu linke bakarsanız: 

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/281450-focus-3-dizel-turbo-sesi/

bu linkteki videodaki ses ile birebir aynı. Linkteki arkadaş ve burda konu sahibi Enes Andıç rulman değişimi ile çözmüş sorunu.Tekrar triger rulmanı alıp değiştirip, sorunu yine çözemezsem canım sıkılır baya. Bu şekilde aracı kullansam sıkıntı olur mu? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.