Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 Ecoboost Kaç Barda çalışıyor

Furkan Safi

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0
3 dakika önce, Turhan Onat said:

Tabii garantinin bu konumda olumsuz etkileneceği gerçek.   Olaki araç normal servisinde yeni bir yazılım yüklendi. Malum Ford etis de yeni yazılımları görüyoruz. Bu durumda yapılan işlemler uçacak değil mi? 

Güncellemeler genelde BCM ve diğer modüllere geliyor. Olur ya ECU ya güncelleme gelirse bir sefere mahsus güncel ecunuza ücretsiz olarak yazılımınızı tekrar yapabiliyoruz.

Hatta örnek vermek gerekirse kendi arabam 1.6eb focus 2011 model, hatırladığım kadarıyla ecuya hiç güncelleme gelmedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
 k&n veya aem arasında bir tercih yapacağım. Çünkü aracın filtre değişim zamanıda geldi. ( Bu k&n de yağlama konusunda sıkıntılar olduğunu okudum bazı yerlerde ) 

İlaveten otomatik araçlar için  sprint uygulamasında da aktarmaya zararı olur diyenler de var. ( ani kalkış nedeniyle.) Özellikle otm aracında sprint i kullanan birisinin yorumu da çok önemli. 

Mert Yürüyen taktırdı diye biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 saat önce, Turhan Onat said:

Araç 2015 model Kuga 1,5 eb - 182 hp - AWD  Şu an 10000 km de. İlk aşama olarak yazılım mı öneriyorsunuz?

Hava filtresi + Yazılım.

Pedal hızlandırıcı tamamen opsiyonel ve hissiyata etkisi var performansa değil. 

Ancak bana 1600+ kg'lık yüksek bir araçla performans arayışı mantıklı gelmiyor. Dayanıklılığı ve sakinliği tercih ederdim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Turhan Onat abi selam... Daha öncede konuşmuştuk Sprintbooster ile ilgili olarak hatırlarsın belki.

Otomatik şanzıman var otomatik şanzıman var şimdi :) 

Yalan değil ben SB'den memnundum fakat nispeten kötü bir şanzımanım olduğu için fazla yüklenmek istemedim... Çünkü kırmızıda kullandığımda ilk viteslerdeki bocalamayı hissediyordum dolayısıyla söktüm ve sattım. 

Kuga'nın şanzamınını bilmiyorum... Eğer tam otomatik (A/T) bir şanzıman ise korkulacak birşey olduğunu sanmam, yeni dizellerdeki gibi yağlı kavrama (bunun olmadığını biliyorum kugada ama örnek vermek için yazıyorum) ise yine içim rahat... ama gel gör ki bizim focus 1.6 atmosiferik kuru kavrama powershift ise temkinli davranmakta fayda var.

Zaten yazılım+filtre ile yükleneceksin SB olmasada olur, onların yanında placebo'dan öteye geçmez. Şanzıman herşeyden önemli bence. Ama dediğim gibi A/T ise acımayın, yapıştırın :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kuganın ilk 3 viteste gaz tepkileri güzel zaten ilk öncelik yazılım ve k&N olmalı bence tatmin olunmaz ise sprint booster takviyesi yapılabilir kugada kullanılan şanzıman zaten mondeoda dizeldede kullanılıyor yanlış bilmiyor isem torka her türlü dayanır korkmayın :)

daha geçen hafta kugayı 1 hafta boyunca kullandım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 dakika önce, Serkan Karakoca said:

kuganın ilk 3 viteste gaz tepkileri güzel zaten ilk öncelik yazılım ve k&N olmalı bence tatmin olunmaz ise sprint booster takviyesi yapılabilir kugada kullanılan şanzıman zaten mondeoda dizeldede kullanılıyor yanlış bilmiyor isem torka her türlü dayanır korkmayın :)

daha geçen hafta kugayı 1 hafta boyunca kullandım 

Cık, Mondeo 1.5 eb'de mevcut yani aynı kombin. Son dizeller pws,eski otomatikler de Aisin. Bu başka.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Cık, Mondeo 1.5 eb'de mevcut yani aynı kombin. Son dizeller pws,eski otomatikler de Aisin. Bu başka.

Dizelle bozmuşum kafayı düzeltme için teşşekkürler Yakup  mondeo ecoboostttada kullanılıyor demek istemiştim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu arada konu Furkan beyin açtığı başlık altında gelişse de kafamdaki sorulara yanıt buldum. Alınan güç ve tork hiç de azımsanacak bir değer değil.Tabiki bu uygulamaları yaptırıp altımda spor araba olsun arayışında değilim yani öyle çok sürat sever de değilim,ama ilk kalkış ve ivmelenmenin biraz daha seri olması gerektiğini aracı her sürdüğümde hissediyorum.  

Bilgi ve tecrübelerini aktaran herkese teşekkür ederim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.