Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 Ecoboost Kaç Barda çalışıyor

Furkan Safi

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Deniz seviyesinde: Max tork 1.1bar, Overboost 1.48bar, Kesiciye 1bar. Ankarada bu rakamlardan 0.1bar dusuk cikiyor. Istanbulda bu rakamlara benzer cikmasi lazim.

Continuous 1.1 bar gidiyor. Basinc degerleri en sacma arabalardan biri bile diyebilirim. Sadece 4000 devirde 180bg araba havasi veriyor. Sonrasi tirto fingo. Duzgun yazilimla overboost asagi cekiliyor Continuous 1.3 bara yukseltiliyor o zaman meraba diyor iste.

bkz://alt devirler cok iyi oldu be ya, tepkisi...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Başlık düzenlenmiştir . Lütfen konu başlığını net ve anlaşılır bir şekilde yazınız . Bknz Forum Kuralları

11- Konu başlığı; konunun içeriğini özetlemelidir. lütfen yardım, acemiyim, acil ve benzeri şekilde olmamalıdır.. Bu tür başlıklarla açılan konuların forumda açık kalmasına izin verilmeyecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
On 13.04.2016 at 17:40, Servet Özkan said:

Deniz seviyesinde: Max tork 1.1bar, Overboost 1.48bar, Kesiciye 1bar. Ankarada bu rakamlardan 0.1bar dusuk cikiyor. Istanbulda bu rakamlara benzer cikmasi lazim.

Continuous 1.1 bar gidiyor. Basinc degerleri en sacma arabalardan biri bile diyebilirim. Sadece 4000 devirde 180bg araba havasi veriyor. Sonrasi tirto fingo. Duzgun yazilimla overboost asagi cekiliyor Continuous 1.3 bara yukseltiliyor o zaman meraba diyor iste.

bkz://alt devirler cok iyi oldu be ya, tepkisi...

Bu işlemi kime yaptırabiliriz? Tam olarak araca getirisi ve götürüsü ne olur? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ama sizde ilave sprint booster, k&n de var. Esasında yeri burası değil belki ama ilk aşamada önden "k&n" veya "aem" hava filtresi,akabinde "sprint booster" veya Pedal commander" uygulaması yapmak istiyorum. Ama  yazılım  ile özellikle tüketim durumu ne oluyor öğrenmek isterim.Malum motorun boost'u var ama eco' su yok.

Turhan Onat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Ama sizde ilave sprint booster, k&n de var. Esasında yeri burası değil belki ama ilk aşamada önden "k&n" veya "aem" hava filtresi,akabinde "sprint booster" veya Pedal commander" uygulaması yapmak istiyorum. Ama  yazılım  ile özellikle tüketim durumu ne oluyor öğrenmek isterim.Malum motorun boost'u var ama eco' su yok.

Abi 7.5lt yakıyordum şuan 7.7lt yakıyor. Tabi bunda arabanın değilde benimde biraz üst devirde kullanmamda etkili. Yakıta öyle olumsuz bir etkisi yok. Kn ve sprint boosterla yazılımın keyfi bambaşka. Mmmm mis mis [emoji5] [emoji5] [emoji5]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

k&n veya aem arasında bir tercih yapacağım. Çünkü aracın filtre değişim zamanıda geldi. ( Bu k&n de yağlama konusunda sıkıntılar olduğunu okudum bazı yerlerde ) 

İlaveten otomatik araçlar için  sprint uygulamasında da aktarmaya zararı olur diyenler de var. ( ani kalkış nedeniyle.) Özellikle otm aracında sprint i kullanan birisinin yorumu da çok önemli. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 dakika önce, Turhan Onat said:

Selamlar,

Aracınız Manuel vites mi? Bu çok şeyi değiştiriyor malum.

1.5 motordan toplamda 205bg 300nm performans alabiliyoruz. Alt devirlerde asıl kazanç ortaya çıkıyor, arabanız daha hızlı devirleniyor ve farkı hissediyorsunuz. Arabanızın tepkileri daha hızlı ve keskin oluyor, eski ataleti ortadan kalkıyor. Stage1 yazılım olduğu için aracı gündelik kullanımında yakıt tüketimi gözle görülür bir fark olmayacak. Bu durum tabiki birazda sizin kullanımınızla ilgili. Getirisi bunlar. Götürüsü ise kendinizi devamlı gazlamak istiyorsunuz :) 

Pedal araçlarını ve geçirgenliği daha yüksek filtreleride kullanmanız faydalı olacaktır. 

İşlem yarım saat sürüyor. OBD portundan yapılıyor. Beyin açmadan kırmadan dökmeden.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 dakika önce, Turhan Onat said:

Merhaba Servet bey,

Araç 2015 model Kuga 1,5 eb - 182 hp - AWD  Şu an 10000 km de. İlk aşama olarak yazılım mı öneriyorsunuz?

Arabanızın kendi gücündeki net değişikliği görmeniz adına evet. Yazılım yapılırken takacağınız filtre göz önüne alınarak hazırlanıyor. Yani siz nasıl isterseniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.