Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focustan indim Fluence Bindim.

Serkan erden

Önerilen Mesajlar

2 saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

Hala tercih ediyorlar ben şimdiki zamanı diyorum eskiyi degil burda 20bine giden toros var .Piyasadaki arabaların en az yüzde 80ni önden çekişli zaten torostan başka araba mi yok

Bak bu konuda haklısın, fiyatlar dehşet-ül vahşet :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

gördüğüm kadarıyla renaultun focusdan az yaktığını söylüyorsunuz ama ben megane 2 ve fluence her ikisini de kullandım genelde uzun yolda,  benim focusdan az yaktıramadım, genelde kullandığım hız aralığı 120/170, renaultun az yakması için 80/90 geçmemesi lazım benim düşünceme göre   

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Bülent Çelik yazdı:

gördüğüm kadarıyla renaultun focusdan az yaktığını söylüyorsunuz ama ben megane 2 ve fluence her ikisini de kullandım genelde uzun yolda,  benim focusdan az yaktıramadım, genelde kullandığım hız aralığı 120/170, renaultun az yakması için 80/90 geçmemesi lazım benim düşünceme göre   

Fluance 1.5 dci edc 550 km sonraki ortalama 7 lt Bodrum Fethiye Fethiye Bodrum güzargahı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

Fluance 1.5 dci edc 550 km sonraki ortalama 7 lt Bodrum Fethiye Fethiye Bodrum güzargahı

Aynı aracı kardeşim işyerinde şöförle kullanıyor, Istanbul şehir içi ortalaması 6,5L/100 km.

Ben alırsam daha da düşürebiliyorum.

Kısacası bu bireysel açıklamalar pek bir şey değiştirmeyecektir. 

Hedef kitlesi farklı araçlar, Focus kullanan Fluence'den keyif almaz, Fluence kullanana da Focus genelde yaramaz. 

Daha fazla uzatmaya gerek yok kanımca...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Bülent Çelik yazdı:

Aynı sınıf aynı motor türü araçların yakıt tüketimi 3 aşağı 5 yukarı aynı günümüzde, çok az fark ediyor o da ağırlık gibi faktörlerden dolayı 

--9 dakika sonra eklendi--

Yakıt olayı iki aracın fazla fark edeceğini sanmıyorum ama 100tane fluance sürücüsünün 90ının focusu beğenecegine eminim ama 100 tane focus sürücüsünün 10unun fluance yi beğeneceginden şüpheliyim :) Komşumda megane 3 var satılığa çıkardı focus alacak focusu test etmiş çok beğenmiş,birazda sohbet ettik benim aracın özelliklerinden bahs ettim hayran kaldı..Şimdi megane yi satayım bana bi en donanımlısından  focus bul diyor.Her karşılaşmamızda şu meganeyi sat sana bi focus alalım diyorum o da test sürüşünden sonra dediğime geldi .

--12 dakika sonra eklendi--
19 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

Müzik sistemi saçma kötüydü benim kiraladığımda da. Otobanda helecanlı sürüşler yapabileceğiniz kadar vahim yol tutuşu :kıhkıh:

EDC nimet, cruise control limitör geçişi saçma bir yerdeydi sanki tam hatırlamıyorum.

Şehir içi için fena değil de önceliği sürüş zevki olanlar için doğru tercih olduğunu düşünmüyorum.

Reno da zaten tüm kumanda düğmeleri alakasız yerde örneğin teyp altta klima üstte 

--18 dakika sonra eklendi--
6 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Köy yerinde güvenliğe gerek yok Çağlar :)

En güvenli yer :)

Köyden şehire giderken gerekiyor güvenlik ,köyden şehire giden bir toros arkadaşımın hyundai i30una yandan çarptı toros ön direksiyona kadar içine geçti, i30 da sadece kapılar biraz büküldü :)

--22 dakika sonra eklendi--
5 saat önce, Yasin Taşcı yazdı:

Abi forumun demirbaşısın:) her foruma lazım senden bi tane:)
Birde eskiden torosa çok alternatif yoktu tek alternatif kuş serisiydi

--29 dakika sonra eklendi--
5 saat önce, Yasin Taşcı yazdı:

Abi forumun demirbaşısın:) her foruma lazım senden bi tane:)
Birde eskiden torosa çok alternatif yoktu tek alternatif kuş serisiydi

Her foruma üye olsaydım gerek kalmazdı 1 tane yeterdi benden :) Bizde öyle her foruma üye olmuyoruz :) Y.Çağatay'ın forumu focusclubtr 'yi tek geçerim forum olarak :) Aceba renocuların forumuna üye olup burda reno ile ilgili yazdıklarımı orda mı yazsam :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

hortlatmiş gibi olucam ama bi iki kelamda ben edeyim ? style dizel sedan focusumu satıp makyajlı icon full paket fluence aldım. bnim değiştirmemdeki tek amaç focusun dar iç mekanı ve parça ve yürütme maliyet fiyatlarıydı. yürütme maliyetleri ve genişliği dışında hiçnbir konuda focustan iyi değil. ancak focusuda aratmıyor bana. ama keske focusun o ön göğsü o kadar kabaca içeri girmeseydi de iç mekan 15 20cm daha geniş olsaydı hiç satmasaydım. yakıt olarak focusumdan 1 litre az yakıyor. bakımları 20kda bir. geniş ferah. parçası ucuz ve ustası çok. ben cok esnek olmasından dolayı 18 jant ve 3.5 yay taktım. virajlarda vs yatmıyor artık. ama tabi bir focus değil ne direksiyonu nede virajı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.