Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bu focus alınır mı?

H. Cenk

Önerilen Mesajlar

iyide emir sen konudan epeyyyyyyyy bi uzaklaştın..konu şuydu 2011 ikinci el benzinli style galiba araba 40-43 arası dolaşıyormuş...ben dedim o paraya eğer tercihim benzinliyse..style donanım yerine cruze alırım sonuçta tüketimleri cok farketmez...hatta 43.000 e otomatik vitesli full olanını alırım dedim..diğer 2.0 lar falan sonradan sayen de konuya dahil oldu...yani...konu H.Sayın Kösenin alamıyacağı arabalar hakkında ortalığı karıştırması boş yere.. :smiley2k:

maalesef tüketimleri epey farkediyor abi.. ben şehiriçi fabrika değerlerine çoktan indim, hatta biraz altına bile çektim tüketimi.. 8.5 civarında dolaşıyor şehiriçi.. cruze otomatik sahibi bir arkadaşım var, sürüş karakterlerimiz aşağı yukarı benzer.. 1 senedir kullanıyor aracı, 10 lt'nin altına inmiş değil.. genelde 10.5 -11 bandında dolaşıyor.. şanzıman sisteminden dolayı bu kadar fark bence.. üstelik focus daha ağır..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

maalesef tüketimleri epey farkediyor abi.. ben şehiriçi fabrika değerlerine çoktan indim, hatta biraz altına bile çektim tüketimi.. 8.5 civarında dolaşıyor şehiriçi.. cruze otomatik sahibi bir arkadaşım var, sürüş karakterlerimiz aşağı yukarı benzer.. 1 senedir kullanıyor aracı, 10 lt'nin altına inmiş değil.. genelde 10.5 -11 bandında dolaşıyor.. şanzıman sisteminden dolayı bu kadar fark bence.. üstelik focus daha ağır..

Alperen bey babamkonuşunca üstüne laf sölemek bana yakışmaz diye araştırmalarımı foruma dökmedim focus baya bi farkediyor yakıtta cruze ile benzinde
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tamam da alperen...donanım farkını nerede bıraktın sen şimdi...birde fiyatı biri 50 biri 40 yani bunlarıda dile getireceksiniz kaldıki euronacptan 5 yıldızlı cruze...

abi fiyat farkı var evet ona eyvallah ama açık söyleyeyim, ford'un verdiği güven duygusu ile chevrolet'inki bir değil. sürüş keyfi olarak, bilmiyorum cruze kullandınız mı da, focus'un yanından geçemez. bunu da marka fanatikliği olarak algılama çünkü asla marka fanatiği değilimdir, daha iyisini bulduğum anda anında terkederim ford'u. donanımlarına bakıyorum şimdi sitesinden, full'ü ile style arasında öyle ahım şahım bir fark göremiyorum. gözlük koyma cebi, şu cebi bu cebi dışında hemen hemen aynı..

yanlış anlama mantıksız muhalefet değil amacım ama hakikaten hiçbir şart ve koşul altında cruze almam..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alperen bey babamkonuşunca üstüne laf sölemek bana yakışmaz diye araştırmalarımı foruma dökmedim focus baya bi farkediyor yakıtta cruze ile benzinde

dökün de bilgilenelim.. ben her iki aracı da test ettiğim için konuşuyorum.. eski benzinli otomatik focus derseniz ona birşey diyemem.. ama powershift focus, otomatik cruze'den az yakıyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

offfffffff hadi kaçtım ben cenazeye gidiyom...ölümde varrrrrrrrrrrrrrrrrrr arkadaşlar...Allah sizlere uzun ömür versin.............bu arada......ölmüşlerinizinde ALLAH mekanlarını cennet eylesinnnnnnnn..herkesten şimdi bir el fatiha okumasını istiyorum allah kabul etsin dualarınızı...behlül kaçar....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

offfffffff hadi kaçtım ben cenazeye gidiyom...ölümde varrrrrrrrrrrrrrrrrrr arkadaşlar...Allah sizlere uzun ömür versin.............bu arada......ölmüşlerinizinde ALLAH mekanlarını cennet eylesinnnnnnnn..herkesten şimdi bir el fatiha okumasını istiyorum allah kabul etsin dualarınızı...behlül kaçar....

kim öldü abi? Allah rahmet eylesin..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cenk Hocam hangi arabayı alırsa aynısını alacağım :smiley2k: Bende 1.0 ve donanımların çıkmasını bekliyorum....

Aman dikkat..Ben ileride dizele ekstra vergi gelebileceğini, ileride dizel fiyatının benzin fiyatını geçebileceğini vs öngörüyorum. Tabii ki yanılma olasılığım yüksek. 1.0T kağıt üstünde ekonomik görünüyor ama siz belki aynı ekonomiyi sağlıyamazsınız ben kullanım tarzımla bunu kesin sağlayacağım. Eğer alırsam görün ben o arabayı 5.0 civarında tükettirim (4.5-5.5 arası) hatta 5.0 altına bile indiririm. Mazda2 yi sabah akşam köprü geçerek 5.0 ta tutabiliyordum. Eğer elimdeki araba dizel olursa nasıl olsa az yakıyor diye hem çok basıyor hem de çok geziyorum. Uzun zamandır kullandığım 1.3 motorlu mazda2 ve jazz bana az tüketim yöntemlerini öğretti. Siz belki 1.0T ile 8 yakacaksınız. daha önce benzinli araca az yaktırma tecrübeniz yoksa aman denemeden almayın derim.. Ancak tüm bunlara rağmen 1.0T fiyatı dizele göre mantıklı olmazsa almanın bir manası kalmaz. Sizi hatalı yönlendirmiş olmak istemem.

Aman Doktorum civanım ya...alamaz olurmusun aşkolsun...sen hepsinden daha iyi şeylere layıksın ..hiç öle düşünmedimde...yinede sana katlılyıorum bekle ozaman ya...biraz daha eylülü suyu buyu bide yaz geldi fiyatlar yükselir..şimdi..

31 temmuzdan sonra kesin kes araba almam . Çünkü ocak ayını bekler 2013 alırım.

1.0T gelir de ne olacağını görmek süre ister. Sizin böyle endişeleriniz var mı bilmem ama, 1-2 parti getirip arkasını kesecekler mi? Araç tutulup iyi bir alternatif olarak 1.6 atmosferiğin önünü kesip piyasaya oturacak mı? Bunları görmek en az 6 ay ister. Ha önemli değil alır, keyfime bakarım derseniz ayrı.

1.6 benzinli öldü. Uzatmaları oynuyor. 1.0T getirmemeleri demek benzinli olarak 1.6Tden başka motor olmayacak demektir. Çünkü otosan istese de 1.6 atmosferik üretilmeyecek ..Tamamen üretimden kaldırılıyor.Sadece -muhtemelen 2013 sonuna dek- 1.0T ile powershift eşleştirilene kadar 1.6 powershift devam eder.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hem fikiriz abicimmm

dökün de bilgilenelim.. ben her iki aracı da test ettiğim için konuşuyorum.. eski benzinli otomatik focus derseniz ona birşey diyemem.. ama powershift focus, otomatik cruze'den az yakıyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.