Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2016 Model Focus, Golf, Astra Sizce Hangisini Almaliyim?

Elif Telli

Önerilen Mesajlar

Focusun benzinlisini eledik.

Orta düzey kullanımda maksimum konfor, kalite ve minimum değer kaybı için Golf! 

Maksimum sürüş zevki,muhtemelen sorunsuz şanzıman ve güncel bir kasa için Astra!

Ben şahsen bagaj hacmi yeterli olsaydı Astrayı tercih ederdim. 

Güncel Focusun standardında gündüz farı olmaması tek kelimeyle saçmalık. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 dakika önce, Tevfik said:

Ben  de sizin yerinize olsam yeni gelecek olan Honda Cıvıc kasayı beklerdim...hepsi de tırt bunların almayın değmez...

MadMax ne yaptın Allah aşkına . Golf gibi mughafazakarlığın kitabını yazmış bir araba düşünene Civic gibi über post modern lunar shuttle a benzeyen civic önerilir mi ? Mazda 3 desen neyse... 

Kompakt sınıfta atmosferik benzinli yetiyorsa - ki hanımefendiye yetme ihtimali çok yüksek- , mazda 3 ten başka arabaya bakmazdım ben :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eğer yokuşlarda bayılmasın,fişek gibi gitsin istiyorsanız tabiki turbo beslemeli motor derim. ama ne gereği var standart motor olsun derseniz focus 1,6.  ancak lpg seçeneği düşünüyorsanız turboya girmeyin. fiyatta önemli tabi. turbo beslemeli daha pahalıdır. birde bakım maliyetleri çok önemlidir. söylediğin 3 marka içinde en hesaplı bakımı olan focustur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de golfün hepinizin saydığı önemli özelliklerine rağmen dış tasarımını bir türlü beğenemiyorum.. 99 model golfle farlar dışında birebir aynıymış gibi geliyo..

Ben de golfün hepinizin saydığı önemli özelliklerine rağmen dış tasarımını bir türlü beğenemiyorum.. 99 model golfle farlar dışında birebir aynıymış gibi geliyo..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, H. Cenk said:

MadMax ne yaptın Allah aşkına . Golf gibi mughafazakarlığın kitabını yazmış bir araba düşünene Civic gibi über post modern lunar shuttle a benzeyen civic önerilir mi ? Mazda 3 desen neyse... 

Kompakt sınıfta atmosferik benzinli yetiyorsa - ki hanımefendiye yetme ihtimali çok yüksek- , mazda 3 ten başka arabaya bakmazdım ben :)

doktorum bu forumda mazda 3 savunucusu bendim aslında ama...mazdayı biliyorsunuz servis ağını bırakın satış bayisinde bile doğru dürüst ilgilenen yok en son izmirde cx3 için gittim alabilirdim de ama dış karoser iyi ama ici berbat bütün hepsini cx5 e saklamışlar kötüydü yani satılırsa satılsın satılmazsa hiç sorun değil tarzındaydılar...Mazda 3 te öle sınıfının en iyisi ama yeni gelen dizelle belki kendine yer bulabilir yoksa fantezi arabası herkesin almak istediği ama sıra almaya gelince ya şimdi alsammmm..servisi yok parça sorunlu subu deyip  herkesin vazheçtiği bir araba...honda civic ten cok umutluyum ben bu sene sıkıcı tipteki arabaları sevmiyorum özümde yok...macera ruhluyum ben..vala üzgünüm...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence Golf. Rampada gitmeyen araba kalmadı çağımızda. Belki kötü bir otomatikle atmosferik benzinli birleşimi gitmeyebilir. O da sizin beklentinize bağlı. 1.2 Tsi Golf Comfortline bence size yeter, paranızda cebinizde kalır. En ideali 1.4 Tsi 125bg olan ama şart değil, ayrıca highline olması hangi özellikten dolayı gerekli ona da bir bakın. Hız sabitleme, yağmur, ışık sensörü ve bluetooth paketli Comfortline çok çok yeterlidir. Highline da artı olarak farklı jant, xenon far, led stop farı vardı yanılmıyorsam. Güzel şeyler ama önem veriyor ve detaylardaki farkları görüyorsanız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende Yakup'a katılıyorum dizel olmayacaksa astra veya golf tercih edilebilir bu 3 araçtan birini tercih edecek olsam benim tercihim astra olurdu ama birde bu tercihlere  volvo v40 ı ekleyin  derim en azından gidin test edin kaliteyi görün.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, çağlar çetinkaya said:

Bende Yakup'a katılıyorum dizel olmayacaksa astra veya golf tercih edilebilir bu 3 araçtan birini tercih edecek olsam benim tercihim astra olurdu ama birde bu tercihlere  volvo v40 ı ekleyin  derim en azından gidin test edin kaliteyi görün.

Yok yok buradaki arkadaşlar beğenmiyor volvoyu, bir de makyaj gelecek diyorlardı, bambaşka bir araç olmuş (!!!) 

10400707_1071878489522045_62034826470848

943976_1071878572855370_7575640545906407

Farlar v90 a uyarlanmış, ön ızgara değişmiş. jantı saymaya gerek yok.

Seat Leon 1.2 TSİ yi de değerlendirin derim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese çok teşekkürler. Sanırım Asta ve Golf'ü test edip gönlümden geçeni alıcam. Golf te takılmış olduğum dış tasarımı.

Astra daha dinamik bir görünüşe sahip. Golf 1.4 TSI Comfortline DSG 2015 model kısa süreli kullandım aynı zamanda Passat'ta kullandım ve keyifliydi.

Astra'yı belki hiç denemediğim için aklım onda kalıyordur. En kısa zamanda ikisini de deneyimleyip tercihimi burdan yazarım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Gürkan Çakıroğlu said:

Ey maşallah, Focus forumunda kimse Focus önermiyor neredeyse

Nedeni belli.

Benzinli modern bir otomatik seçeneği yok.

Dizel otomatiği pahalı.

Genel olarak zaten pahalı...

Filolar kurtarıyor, HB ise sürünüyor. 

Astra daha çok yeni, çocukluk hastalıkları var mı bilinmez. Seneye düşünülebilir ama. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

32 dakika önce, Cem Boneval said:

Nedeni belli.

Benzinli modern bir otomatik seçeneği yok.

Dizel otomatiği pahalı.

Genel olarak zaten pahalı...

Filolar kurtarıyor, HB ise sürünüyor. 

Astra daha çok yeni, çocukluk hastalıkları var mı bilinmez. Seneye düşünülebilir ama. 

Evet aslında genel tablo öyle ama dediğiniz gibi ucuz araç kalmadı.

Golf serilerinde ısıtılıp önümüze konan yemek bayatlığı görüyorum, Astra yeni ama Opel'in geçmişten gelen o ağır kalkışı geliyor aklıma (muhtemelen değişmiştir).

Ford benzinlide zayıf ama yılların alışkanlığı işte :) (6 ay dayanabildim benzinli PW'e)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.