Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

6 saat önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

iade etmek gerekir mi

Güzel fiyat, hayırlı olsun. Bir kaç haftadan bir şey olmaz .

14 dakika önce, Aşkın Aşık yazdı:

Bristone yazlık lastik hakkında görüş alabilirmiyim kullanacağım yer sıcak iklim

Bridgestone biraz sert olmakla birlikte iyi ve uzun ömürlü bir lastiktir. Kullanıcısını üzmez diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Aşkın Aşık yazdı:

Bristone yazlık lastik hakkında görüş alabilirmiyim kullanacağım yer sıcak iklim

Model ve fiyat aralığı nedir? Böyle genel sorulara cevap vermek zor ve yanıltır sizi. Güvenilir testlere ve detaylarına göz atın yeterli. 

--3 dakika sonra eklendi--
8 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

fiyat çok iyiymiş tercih etme sebebi nedir?

O kadar da üstünde duracak bir mükemmellikte lastik değil, üzerine biraz eklenebilir. Dikkat etmeli derim ben

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-AutoBild-Summer-Tyre-Test.htm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Model ve fiyat aralığı nedir? Böyle genel sorulara cevap vermek zor ve yanıltır sizi. Güvenilir testlere ve detaylarına göz atın yeterli. 

--3 dakika sonra eklendi--

O kadar da üstünde duracak bir mükemmel bir lastik değil, üzerine biraz eklenebilir. Dikkat etmeli derim ben

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-AutoBild-Summer-Tyre-Test.htm

Hankook için tek olumsuz yorum bu Negative: Average resistance to aquaplaning 

nekadar kötü olabilirki sürekli su birikintisine dalmıyoruz sonuçta.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 saat önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Birkaç dakika önce lastik siparişini verdim. Nokian'da karar kıldım. Nokian Line yerine Wetproof gelecekmiş artık. Stoktaki Line'ları eritmeye çalıştıklarını düşünüyorum. Bu fiyat yakın zamana kadar daha fazlaydı. Şu an fiyatı çok uygun geldi bana. Hangi hafta üretimi gelecek bakalım.

Üretim haftaları birbirinden farklı lastikler gelirse iade etmek gerekir mi sizce?

image.png.bd7398a64a94bb9fe3297bdb52e417ff.png

Güzel lastiktir. Sessizdir. Güzel günlerde kullanın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

FM800 'ün üstündeki değerler çok etkileyici ve sınıfında en sessiz lastik 68 dB ile.

Falken Ziex ZE914 Ecorun ile Dunlop FM800'ün deseni de, etiket değerleri de aynı. Aralarında bir kalite farkı olup olmadığı hususunda fikrim yok tabi. Ben geçen yıl aldım Falken Ziex ZE914 Ecorun. 16 bin km kadar kullandım. Hem de lastik ucuz lastik diye, hadi bakalım burada ne yapacak acaba diye neredeyse sürekli lastiği denedim. Belki çok mükemmel bir lastik demek yanlış olur ancak, normal bir kullanıcının ihtiyaçlarını fazlasıyla görür. 

Benim yaşadığım olumsuz olarak değerlendirebileceğim husus,  çok sıcak havalarda lastik hamurunun yumuşak olması sebebine bağladığım bir durum olan lastiğin virajda ya da frende şehir içindeki pürüzsüz asfaltta gezinmesi.  Bunun haricinde dişli asfaltta oldukça iyi bir yol tutuşu var. Sürekli geçtiğim bir viraj var. Normalde buradan dönen hemen herkes 50-60 km civarına düşer ve öyle döner. Ben Focus 3 ile Falken lastiklerle bu virajı 110-115 km civarında oldukça gayet rahat dönüyorum, hatta bazen virajın içerisinde direksiyonun açısıyla da oynuyorum ancak esp devreye girmiyor. Burada michelin vs bilindik markalar olsa belki 125-130 la da rahat dönülebilir ama, benim limitim 110-115 gibi düşünüyorum. 

Bu şekildeki 16 bin km kullanımım sonucunda ön lastiklerin arka lastiklere nazaran neredeyse yarı yarıya daha fazla aşınmış olduğunu da belirtmeliyim. 

Ayrıca etiket değerine göre yakıt tüketimi c, ıslak performansı a, gürültü seviyesi de 205/55R16 için 68dB. 

Yaktı tüketimi konusunda pek bir şey söyleyemem. Ses konusunda oldukça iyi diyebilirim. Ancak ıslaktaki performansı her seferinde şaşırtmıştır beni. Hatta ıslakta, kuruda tuttuğundan daha iyi tutuyor gibi geliyor bana. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

Hankook için tek olumsuz yorum bu Negative: Average resistance to aquaplaning 

nekadar kötü olabilirki sürekli su birikintisine dalmıyoruz sonuçta.

Bir kere dalman yeterli ?

2017 Aralık'ta 1. köprüden 2. köprüye bağlanan yoldayım. Epey geç saat yol nispeten boş. Sol şeritten 100-120 ile gidiyorum muhtemelen. Uzaktan gördüm su birikintisi olduğunu, nolur ki dedim tek elle tuttuğum direksiyonu iki elle tutarak birikintiye girdim... Birikintiden çıktığımda arabanın kafası orta şeride bakıyordu! Alın size aquqplanning! birikinti büyükmüş, hızda az değil, lastiklerde yazlık lastik derinlikler az ve taban geniş. Suyu tahliye edemedi ve araba yön değiştirdi. 

Ertesi sabah lastikçi deydim ?

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Bir kere dalman yeterli ?

2017 Aralık'ta 1. köprüden 2. köprüye bağlanan yoldayım. Epey geç saat yol nispeten boş. Sol şeritten 100-120 ile gidiyorum muhtemelen. Uzaktan gördüm su birikintisi olduğunu, nolur ki dedim tek elle tuttuğum direksiyonu iki elle tutarak birikintiye girdim... Birikintiden çıktığımda arabanın kafası orta şeride bakıyordu! Alın size aquqplanning! birikinti büyükmüş, hızda az değil, lastiklerde yazlık lastik derinlikler az ve taban geniş. Suyu tahliye edemedi ve araba yön değiştirdi. 

Ertesi sabah lastikçi deydim ?

geçmiş olsun Mert ucuz atlatmışsın evet bu benim karşılaşmak istemediğim bir durum şu an ömrünü yitirmiş michelin primacy 3 lerle sürekli su birikintilerinde bunu yaşıyorum, ucuz olsun ama iyi yol tutan lastik aramaktan beynim şişti çok araştırmakta iyi değil? benim için virajda iyi tutunsun, suda kıçı başı oynamasın lastiğin yeterli?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Berke A. yazdı:

Ben n11.den 5/2019 üretimi primacy 4 aldım adedi 350 tl ye geldi . Kampanya ve hediye çekiyle baya uyguna geldi . 

Dün sabah 360a vardı. Akşam evde alırım dedim, 380 olmuş ? 

Şu an 378 in atına yok. Kampanya çek hiç bir şey yok bende,  üstelik varolan 2 kartıma da sadece 3 taksit yapıyorlar ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Berke A. yazdı:

Ben n11.den 5/2019 üretimi primacy 4 aldım adedi 350 tl ye geldi . Kampanya ve hediye çekiyle baya uyguna geldi . 

Michelin Primacy 4 'ü bu fiyata bulduysanız bence de iyi fiyat. Lastikçilerde 490-500 geziyor bizim buralarda fiyatlar. Gayet iyiymiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

50 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Dün sabah 360a vardı. Akşam evde alırım dedim, 380 olmuş ? 

Şu an 378 in atına yok. Kampanya çek hiç bir şey yok bende,  üstelik varolan 2 kartıma da sadece 3 taksit yapıyorlar ? 

Normalde bonusa vade farksız taksit yok görünüyor ödeme adımında 6 taksite boluyor vade farksız 

--0 dakika sonra eklendi--
18 dakika önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Michelin Primacy 4 'ü bu fiyata bulduysanız bence de iyi fiyat. Lastikçilerde 490-500 geziyor bizim buralarda fiyatlar. Gayet iyiymiş.

2 aydır araştırıyorum 380 altına bulmak zor ara ara n11 güzel kampanyalar yapıyor.  Takıp etmek lazım 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Berke A. yazdı:

Normalde bonusa vade farksız taksit yok görünüyor ödeme adımında 6 taksite boluyor vade farksız 

--0 dakika sonra eklendi--

2 aydır araştırıyorum 380 altına bulmak zor ara ara n11 güzel kampanyalar yapıyor.  Takıp etmek lazım 

Ben sanırım CPC6 alırım bu paraya. O da N11 'de 380 civarı geziyor. Şu an CPC5 var. Mennunum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

44 dakika önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Ben sanırım CPC6 alırım bu paraya. O da N11 'de 380 civarı geziyor. Şu an CPC5 var. Mennunum. 

20.000 olunca kütük üstünde araba sürersiniz. Cpc6 erken sertleşen bir lastik hamuru michelin gibi yumuşak değil.  Cpc2den  beri soğudum continental lastiklerinden 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Berke A. yazdı:

20.000 olunca kütük üstünde araba sürersiniz. Cpc6 erken sertleşen bir lastik hamuru michelin gibi yumuşak değil.  Cpc2den  beri soğudum continental lastiklerinden 

Ben de Primacy 3 vardı evvelinde. Konfor çok iyiydi, yağışlı havalarda da 120 üstüne çıkmaya korkardım. Dayanıklılığı iyiydi. CPC5 ise kesinlikle daha iyi yol tutuyor ve yağışlı havalarda korkmadan 140 yapabilirsiniz. Hamuru da bana göre orta sertlikteydi. Hepsini bir arada maalesef verebilen lastik yok. Biraz da tercih meselesi. Benim lastikler 30.000 km oldu, evet sertleşti ama yine de mennunum. Ayrıca Michelin çok etkileniyor kaldırımlardan falan. Hemen yarılıyor. CPC5 öyle değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.