Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

D sınıfı araç seçimi

Sabri Özer

Önerilen Mesajlar

2 saat önce, Yakup Çağatay said:

focus 1.5 eb ile aynıdır farklı değil. 

Doğru ama sadece 1.5 eb için. Benim kastettiğim focus'ta daha fazla seçenek var ve daha kaliteli şanzımanları var. örneğin mondeoda 1.5 dizel seçeneği hiç yok. 1.6 dizelinin otomatiği yok. Focus 1.5 dizeldeki gibi  otomatik şanzımanlı bir mondeo istersen 2.0 ını alman lazım ve 200 bin lira gibi bir meblağı gözden çıkarman gerekiyor. Zaten incelemedede dikkat ederseniz powershift şanzıman kullanılsaydı çok iyi olacaktı deniliyor. Getrag sitesinde yaptığım incelemede buna uygun şanzımanlarının olduğunu görüyoruz. Neden o şanzımanlardan biri kullanılmaz. Kaldıkı günümüzde eski tip tork konvektörlü şanzıman kullanan marka hemen hemen kalmadı gibi.

Şunu derseniz. "ford mühendisleri sizden çok daha iyi bilir bu işleri, siz hariçten gazel okuyorsunuz " bunada saygı duyarım.

Bizde neticede son kullanıcı olarak nacizane fikirlerimizi beyan ediyoruz. Bu konuya bu kadar takmamım bir sebebide mondeo üst sınıf olarak görüldüğünden. Haliyle beklentimiz yüksek oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şanzımanın kusurları fazla yakıt ve hantal olması doğru.

Ama sağlamlığı var işte.

2011 yılında 0 km aldığımız caddy dsg tridline .108 b km de mekatronik arızası.5b tl.

Servis bakımlı değil araba.3 ay servisin kapısında yattı.Rica minnet 600 tl işcilik karşılığında değiştirdiler.

Mondeonun 100b deki şanzıman masrafı 200 tl. 4.5 litre yağ parası.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Sabri Özer said:

SUV/Jip/4x4 düşünmüyoruz

Aslında X1 tam olarak suv değil , normal bir araçtan pek  fazla da yüksek değil. İnmek ve binmesi zor değil. Yol tutuşu virajlarda ki meziyeti muazzam. Özellikle xdrive olması sebebiyle çok keyifli diyebilirim hiç bir şekilde tedirgin etmiyor. Ayrıca daha çok SW ye yakın diyebiliriz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Yakup Çağatay said: focus 1.5 eb ile aynıdır farklı değil. 

Doğru ama sadece 1.5 eb için. Benim kastettiğim focus'ta daha fazla seçenek var ve daha kaliteli şanzımanları var. örneğin mondeoda 1.5 dizel seçeneği hiç yok. 1.6 dizelinin otomatiği yok. Focus 1.5 dizeldeki gibi  otomatik şanzımanlı bir mondeo istersen 2.0 ını alman lazım ve 200 bin lira gibi bir meblağı gözden çıkarman gerekiyor. Zaten incelemedede dikkat ederseniz powershift şanzıman kullanılsaydı çok iyi olacaktı deniliyor. Getrag sitesinde yaptığım incelemede buna uygun şanzımanlarının olduğunu görüyoruz. Neden o şanzımanlardan biri kullanılmaz. Kaldıkı günümüzde eski tip tork konvektörlü şanzıman kullanan marka hemen hemen kalmadı gibi.

Şunu derseniz. "ford mühendisleri sizden çok daha iyi bilir bu işleri, siz hariçten gazel okuyorsunuz " bunada saygı duyarım.

Bizde neticede son kullanıcı olarak nacizane fikirlerimizi beyan ediyoruz. Bu konuya bu kadar takmamım bir sebebide mondeo üst sınıf olarak görüldüğünden. Haliyle beklentimiz yüksek oluyor.

öncelikle kimse size yanlış veya eksik düşünüyorsunuz demedi :)

ayrıca Mondeo yu üst sınıf görüp hala 1.5 diye direnmek ayrı bir ironi diyerek;

MONDEO da sadece küçük hacim dizel otomatik yok bundan başka focustan hiç farkı yok hatta fazlası var 2.0 dizel otomatik.

Benzinli otomatiklerde eskiden turbo dahil powershift ZATEN vardı Ford hepsinde iptal etti. İleride ne olacağını veya şuan ne olduğunu kullanıcı olarak bilmemiz mümkün değil. eleştiriyi geçmişi bilerek yaparsanız ek bilgi/eleştiri almazsınız yoksa da böyle devam eder :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben yeni mondeoyu 5-10 dk gibi kısa bir süre kullandım, şanzımanları kıyaslamak ne kadar doğrudur bilemem ama (ağırlık, motor vs farkı) fiesta1.6 kuru tip ps şanzımanlı diğer aracıma göre vites geçişleri çok daha konforlu ve keyifliydi diyebilirim. Ayrıca şanzımanın sağlamlık hissi daha yüksekti. Şu anda bana kuru tip çift kavramamı yoksa elden geçirilmiş iyi programlanmış bir tam otomatik şanzıman mı derseniz kesinlikle tam otomatik derim ancak, ıslak tip çift kavrama hakkında bir yorum yapamayacağım henüz kullanmadım, ayrıca bahsettiğimiz şanzımanlar farklı motorlarda yada karoser ağırlıklarında farklı performans değerleri çizebiliyor. Şu iyidir şu kötüdür demek çokta doğru değil aslında.

Ayrıca yeni mondeo şimdiki aracıma göre daha pratik bir kullanıma sahip, direksiyon tepkileri daha hızlı ve süspansiyon sistemi yol bozukluklarını daha iyi sönümleyebiliyor, bir hoşuma gitmeyen yanı mk4 e göre kısaltılmış koltuk minder boyu diyebilirim uzun boylu kullanıcılar için yeterli baldır desteği sunamıyor...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabah gördüm bitane lacivert çok güzeldi gerçekten. Ama sanki bagaj bölümünü biraz daha uzun yapsalardı daha hoş olurdu sedan için konuşuyorum HB kısa.

Buarada otopark.com videosunda Led farları beğenmemişler ve aksine almayın diyorlar.

Fordun ilk Mondeo reklami far üzerineydi hatırlarsanız. Elektriklerin kesik olduğu bir havalimanında ufak bir uçağı indiriyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Sabri Özer said:

Sabah gördüm bitane lacivert çok güzeldi gerçekten. Ama sanki bagaj bölümünü biraz daha uzun yapsalardı daha hoş olurdu sedan için konuşuyorum HB kısa.

Buarada otopark.com videosunda Led farları beğenmemişler ve aksine almayın diyorlar.

Fordun ilk Mondeo reklami far üzerineydi hatırlarsanız. Elektriklerin kesik olduğu bir havalimanında ufak bir uçağı indiriyordu.

o elemanın yaptığı testi izlemeye tahammül edemedim... 

LED farları almayın ne demek ya? böyle bir yorum olabilir mi :) ne bekliyor, laser far mı olmalıymış üzerinde :) 

LED far candır, imkanı olan alsın affetmesin... sanal güneş gibi yemin ediyorum

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Sabri Özer said: Sabah gördüm bitane lacivert çok güzeldi gerçekten. Ama sanki bagaj bölümünü biraz daha uzun yapsalardı daha hoş olurdu sedan için konuşuyorum HB kısa.

o elemanın yaptığı testi izlemeye tahammül edemedim... 

LED farları almayın ne demek ya? böyle bir yorum olabilir mi [emoji4] ne bekliyor, laser far mı olmalıymış üzerinde [emoji4] 

LED far candır, imkanı olan alsın affetmesin... sanal güneş gibi yemin ediyorum

4 dakika önce, Sabri Özer said: Buarada otopark.com videosunda Led farları beğenmemişler ve aksine almayın diyorlar.

kusura bakmasınlar ama b@k yemişler ... Led far beğenilmez mi yahu? 

308 GTida da Led far standar hani.... [emoji48]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 31.10.2015 23:47:12, Sabri Özer said:

Mondeo olursa yeni kasa olur bu kasa eskidi bayağı daha doğrusu yeni mondi o kadar şıkki bu arabaya bakasım gelmiyor.

yeni mondeo tabiki daha şık ancak benzer donanımlı 2 litrelik dizel yeni mondeo 180 bin tl hani kıyas yaparken fiyatınada bakmalı sanırım. Gerçi bu fiyattan kim alır orasıda ayrı mesele, alsa alsa devlet kurumlarına kiralık çalışanlar alır onlarda hışlayıp ihale ile galericilere satarlar ondan sonrada bize düşerse düşer...:( 

180 hp araba 180 bin tl :) adamlar hiç kafa yormamış fiyatlama yaparken...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

41 dakika önce, Sabri Özer said:

Noterden çıktık. C estatei aldık. Değerli yorumlar için teşekkürler. Detay yazicam

bravo :) güzel günlerde kullanın... en makul (tercihleri göz önünde bulundurunca) seçimi yapmışsınız... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.