Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

(2010 focus)Abs, Bagajdan Gelen Tıngırtı Sesi,Sert ve Çeken Direksiyon

Osman Kurt

Soru

Tecrübeli Büyüklerim;

2010 Model benzin-lpgli titanium focusumuzu bakım için servise götürmeden aklıma takılan soruları bir de size sormak istedim.

-Düz yolda giderken direksiyonda çekme oluyor ve normalden fazla sert.Babam rot-balans ayarı bozuk olduğundan dolayı olacağını söylüyor ama nedenini bilmiyorum.Rot-balans ayarı yapılınca düzelir mi,yoksa başka bir sorun mu var?

-Sert çukurlardan ve kasislerden geçince bagajdan geldiğini düşündüğüm bi' tıngırtı sesi var, sebebi ne olabilir?

-Bir de sanki ani frenajlarda abs devreye girmiyor(kötü durumdaki lastiklerden dolayı zorlayamadım), acaba bi sorun mu var,yoksa lastiklerden kaynaklı mı?

Şimdiden yardımcı olan abilerime çok teşekkür ederim.İyi forumlar,kazasız sürüşler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Rot balans ayarına gidin. Bagajda krikoyu yada metallerin birbirine dokunup dokunmadığına bakın. Boş bir yolda freni tekrar deneyin. Devreye girmiyprsa abs servis yada usta net cevabı verecektir

Tavsiyeleriniz için teşekkürler,kontrol ettireceğim :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kemerini bağla, sol ayakla frene bas ama sıkıca tut direksiyonu veya sağ ayağın ile panik yaparmış gibi sonuna kadar bas.

Abs'de sorun olsa arıza ışığı yanar, uğraşmaya değmez. Doğan abinin dediği gibi balanscıya gidersin hallederler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kemerini bağla, sol ayakla frene bas ama sıkıca tut direksiyonu veya sağ ayağın ile panik yaparmış gibi sonuna kadar bas.

Abs'de sorun olsa arıza ışığı yanar, uğraşmaya değmez. Doğan abinin dediği gibi balanscıya gidersin hallederler.

Zaten kemersiz yola çıkmam ama sol ayak işine girmeyeyim diyorum,sağ ayakla dipleyeceğim.İnşallah bi sıkıntısı yoktur absnin :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.