Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

İmmobilizer arızalı servis gerekli

Mustafa Karaca

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Çok şükür sorunum çözüldü :)  bu sorunla birlikte

global kilitlenme sorunu 

kumanda pili değiştirin uyarısı

bu sorunlarda çözülmüş oldu.

olay nasıl çözüldüğüne gelirsek, aracı aldığımda elimde tek kontak vardı. hem babam hemde ben kullandığımız için 2. anahtarı da kumandalı yaptıralım dedik ve gittik kumandalı anahtar yaptırdık. bu anahtar orjinal ve focus anahtarı değilmiş bu yüzden sürekli aracın beynine yanlış sinyal göndermiş bundan dolayı aracın kafası karışmış :) birde o anahtar çamaşır makinasında yıkanmıştı belki onunda etkisi olabilir :kıhkıh:

araç yeniden programlandı orjinal olmayan anahtarı kırdık attık orjinal anahtar yaptırdık ve yaklaşık 3 haftadır bu hataların hiç birini almıyorum. ama yeni bir sorunumuz var onu da yeni bir başlıkta anlatacağım ve yardımlarınızı bekleyeceğim :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu arızayı sık sık alır oldum, ilk arıza olduğunda akü kutup başını söktüm taktım düzelmişti. sonrasında ustaya götürdüm bilgisayara bağladılar herhangi bir arza kodu yok dedi. aynı şekilde arabada herhangi bir arıza ışığı yanmıyordu. ama bu hatayı yine yaptı. akü kutup başı sök tak düzeldi. 

bu sorun neden oluyor acaba, başına gelen oldu mu hiç?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yolda kaldım arabada İmmobilizer arızalı servis gerekli uyarısı var araba çalışmıyor  arıza ne olabilir :(

anahtarınız araç tarafından taninamadigi için araç kilitlenmiş. Yedek anahtar ile denemek gerekli muhtemelen düzelir 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sorunu ilk defa eylül zamanında yaşamıştım, biraz maddi durum birazda aküyü sök tak düzeldiği için öteledim ama artık 2-3 günde bir yapmaya başladı. Daha fazla geç olmadan yaptırayım dedim. Ankara da bu arızayı yapabilecek bir tanıdık usta var mıdır :( 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Sorunu ilk defa eylül zamanında yaşamıştım, biraz maddi durum birazda aküyü sök tak düzeldiği için öteledim ama artık 2-3 günde bir yapmaya başladı. Daha fazla geç olmadan yaptırayım dedim. Ankara da bu arızayı yapabilecek bir tanıdık usta var mıdır [emoji20] 

Ford Clinic şaşmaz.

Ama ben olsam yetkili servise giderdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

immobilizer anteni değişir muhtemelen..

hyundai era ların 2007-2008 lerinde kronikti..

kontak yuvasına wd40 sıkın.. hyundai de bu işlemi 2 kere yaptılar yine tekrar edince anten değişti, düzelmişti..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Servet Özkan said:

Bazen özel servisler yanlış müdehale yaparak daha fazla para harcamanıza sebep olabilir, bunuda unutmamak gerekir.

haklısınız, bu da ihtimal dahilinde. focus 3lerde bu durumu yaşayan pek yok bir kaç yere sordum ilk defa böyle bir arıza gördük focus3de dediler. bu da kafamı karıştıran diğer  durum 

Bir saat önce, Mehmet Demir said:

immobilizer anteni değişir muhtemelen..

hyundai era ların 2007-2008 lerinde kronikti..

kontak yuvasına wd40 sıkın.. hyundai de bu işlemi 2 kere yaptılar yine tekrar edince anten değişti, düzelmişti..

arızası beyinden kaynaklanmasında dediğinz gibi anten kaynaklı olsun :) ama wd40 sıkmak ne gibi bir çözüm getirecek onu anlamadım 

video yükledim ama telefonla çekerken ters çekmişim :D 

IMG_1993.MOV

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

anahtar yuvasındaki pimlerin temassızlığı antenin yolladığı sinyali etkiliyor.. bu çözüm olmazsa sıkıntı anten oluyor..

dediğim gibi benim yuvayı yağladılar, 2-3 ay idare etti sonrar tekrarladı.. siz öteleyerek garanti dışına çıkarmadınız inşallah aracı.. en başında servise gitmeliydiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Mehmet Demir said:

anahtar yuvasındaki pimlerin temassızlığı antenin yolladığı sinyali etkiliyor.. bu çözüm olmazsa sıkıntı anten oluyor..

dediğim gibi benim yuvayı yağladılar, 2-3 ay idare etti sonrar tekrarladı.. siz öteleyerek garanti dışına çıkarmadınız inşallah aracı.. en başında servise gitmeliydiniz

hmm anladım, garantisi bitti hocam aracın ondan dolayı dışardan usta tavsiyeniz var mı diye sordum. servis arıza tespiti yaptığında ücret alır değil mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arızayı tespit ederler amma doğru amma yanlış, orada yaptırmadan giderseniz teşhis yanlış bile olsa isterler.. bazı servisler ise istemez..

önceki tüm bakımlarınızı yaptırdıysanız yetkili serviste, indirim yaparlar zaten.. veya ön görüşme yapın en doğrusu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.