Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Opet'ten motorin alma mecburiyeti

Volkan Bilezikçi

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Boşuna demiyorum eller gider Jupitere biz gideriz Umreye diye..Elalem zekasını bilim için kullanır,kanunlarıda herkesin hakkını korumak için yaparken,biz zekamızı üçkağıtçılık ve şark kurnazlığı için kullanırız,kanunlarıda şahsi çıkarlarımızı korumak için yaparız(Bakınız :İlk düzenlemede %80 artış yapılıp kerhen Cumhurbaşkanınca veto edilmek zorunda kalan Milletvekilleri ve mv emeklileri maaşları 255 iktidar milletvekili oyuyla %65 arttırıldı)...İşte size bir dolandırıcılık olayı daha..Deponun çıkışını değiştirmek yoluyla devleti kazıklamak ve devletin bundan haberi olmasına rağmen bir şey yapmaması...Rafet bunu biliyorda devlet görevlisi bilmiyormu sanıyorsunuz...Biliyorlar ama birşey yapamıyorlar,çünkü onlara verilen talimat böyle....Ah yalnız ve güzel ülkem ah..ülkem güzelde toplum bozuk....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Boşuna demiyorum eller gider Jupitere biz gideriz Umreye diye..Elalem zekasını bilim için kullanır,kanunlarıda herkesin hakkını korumak için yaparken,biz zekamızı üçkağıtçılık ve şark kurnazlığı için kullanırız,kanunlarıda şahsi çıkarlarımızı korumak için yaparız(Bakınız :İlk düzenlemede %80 artış yapılıp kerhen Cumhurbaşkanınca veto edilmek zorunda kalan Milletvekilleri ve mv emeklileri maaşları 255 iktidar milletvekili oyuyla %65 arttırıldı)...İşte size bir dolandırıcılık olayı daha..Deponun çıkışını değiştirmek yoluyla devleti kazıklamak ve devletin bundan haberi olmasına rağmen bir şey yapmaması...Rafet bunu biliyorda devlet görevlisi bilmiyormu sanıyorsunuz...Biliyorlar ama birşey yapamıyorlar,çünkü onlara verilen talimat böyle....Ah yalnız ve güzel ülkem ah..ülkem güzelde toplum bozuk....

Bize gelen görevliler bu usulsüzlükleri kimlerin yaptıklarını biliyorlar, bunu da bize söylüyorlar, neden müdahale etmiyorsunuz diye soruncada ; siz ihbarda bulunursanız biz gideriz, illegal yakıtı ne zaman boşaltacak ne bileyim 24 saat nöbet mi tutuyum adamın istasyonunda diyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dediklerinde çok haklısın ama baştaki benzetmen yanlış ve rencide edici. Umre'ye giden üçkağıtçı mı oluyor şimdi. Genelleme yaparak insanların dini inançları hakkında ön yargılı konuşmamak lazım. Dini kullanarak rant elde eden çıkar sağlayanla(onların Allah bin türlü belasını versin inş.) ile dinini yaşayan yada yaşamak isteyenler aynı kefeye konmamalı. Müslüman dürüst ve ahlaklı olmalı en başta zaten. Yani Umre'ye giden gerçek bir Müslüman diğer söylediklerini yapmamalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı yolu hemen hemen her yaz bende kullanırım Antalya'ya giderken :) Yine yolum düşerse yakıtı PO'dan alırım bu sefer :kıhkıh:

E Yusuf bekliyorum o zaman yaza, Lara Opet'te yakıt alırken buluşuruz (maksat konu ile alaka olsun)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

E Yusuf bekliyorum o zaman yaza, Lara Opet'te yakıt alırken buluşuruz (maksat konu ile alaka olsun)

Gelirsem mutlaka uğrarım abicim inş. Ama bu yaz hiçbiryere gidemeyebiliriz. Ama gidemeyişimizin çok tatlı bir nedeni olucak olursa eğer tabi tedavimiz sonuç verirse inş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Olay sadece Ford'ta sınırlı değil. Koç grubu bünyesinde satılan tüm araçlarda (Fiat, Alfa Romeo, Lancia) benzin ve motorinin OPET'ten alınma zorunluluğu var. Bu Opet'in çok kaliteli olmasından değil tamamen Koç Holding'in müşteri sayısını tehditle yükseltme çabasından kaynaklanıyor. Her yakıt aldığınızda gidip YGS kartınıza kilometre işletiyorsunuz. Eğer yakıt sistemi ile ilgili bir sorun oluşursa teknik servis yakıtı inceliyor Opet'e aitse ücret ödemiyorsunuz. Değilse işte o zaman başlıyorsunuz aldığınız firmaları mahkemelerde tırmalamaya.

Bu tarz zorunluluklar tüketici haklarına aykırı ama maalesef Koç Grubu bu ülkede bir çok yasanın üzerinde... Vw marka araç kullanan müdürlerine zorla arabasını sattırıp Focus aldırmış bir zihniyet var adamlarda.

Bu arada Opet'in dışında Shell, PO ve Full'den yakıt aldım sadece. Opet dışında sadece Shell'den memnun kaldım. Full'den mümkün olduğunca uzak durun, kalori değeri inanılmaz düşük akaryakıt satıyorlar. Bir depo ile (Opet'ten alınmış yakıt) 700 km'nin üzerine çıkan aracım Full'ün motorini ile 600'ü zor geçti. Resmen uçup gidiyor...

Murat A. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben gerçekten böyle birşey olabileceğine inanmıyorum. İstediğim yerden alırım ona ne ki.... Hem mahkemelerde sürünmek ne demek.. Hemen bakıyorlar ve işinizi hızla çözüyorlar. Diğer şirketlerde durum böyle. Hata bu durumu ben örnkelerle açıklayayım. 2.0 FSI Passata sahip bir abimiz benzin almaya gidiyor(Shell'e). Pompacı aracı dizel sanıyor ve euro dizel koyuyor. Araca o anda birşey olmuyor. Ama diğer gün çalışmaz oluyor. Aracı servise çekiyorlar. Enjektörlere bakıyorlar. Buram buram mazot kokuyor. HemenS Shell'e gidiyorlar. Durum böyle böyle anlatıyorlar. Shell aracı kendileri kendi anlaştıkları servise çekiyor o gün orjinal parçalarla enjektörler değişiyor. Diğer gün araç aynı şekilde teslim ediliyor. çok korkmaya gerek yok yani. Her markada hizmetler aynı. Hepsi aynı grupta diye göz korkutmaya çalışıyor Koç zaten yakıt konusu onları ilgilendirmiyorki.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar ben aracı teslim alırken bu konu hakkında açıklama yaptılar,opet ten alırsanız garantinizi opet veriyor diger şirketlerden alırsanız eurodizel olmak kaydıyla garantinizi otosan veriyor ama şart eurodizel alınması EN 590 standartlarına uygun euro dizel yakıt olması gerekiyor.Katkı veya katkılı yakıt kabul etmiyorlar aldığınız son 10 yakıtın fişini saklıyorsunuz sorun çıktığında ford a başvuruyorsunuz fişleri ibraz etmeniz yeterli.Ben bundan emin olmak için ford destek hattınıda aradım onlardanda teyit aldım.Fakat şirketlerin farklı yakıt seçenekleri var mesela total eurodizel ve exelium eurodizel hangisi kullanılacak bayiye soruyorum herşeyden bir haber cevap veremiyor direk dediği (siz opetten alın).Bende Totalin müşteri danışma hattını aradım hangisi en 590 standardına uyuyor diye ,her ikiside uyuyormuş ve Türkiyede bu standardın altında dizel yakıt satılmıyor diye cevap verdi kendileri. bunun doğruluğunuda Rafet Beye sormak akıllıca olacaktır.

Tolga Ata tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Opetten alma gibi bir mecburiyet yok eğer yakıtla alakalı bir sorun olursa araçta en son alınan 100 lira veya üzeri 10 alımlara bakılıyormuş 10uda aynı firmadansa ve yakıtdan sorun olursa hasarı o firma karşılıyor isterseniz Shellin kartını alın ve ona işletin yakıtlarınızı ben bugün öyle yaptın 43 km yakıt kala verdiler yakında opet vardı ama gittim shellden aldım Shell diyeti uygulayacağım arabama :yazyaz:

Sabri Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

EN590 son derece geniş bir ifade. euro 1 normunda da EN590 kullanılıyor euro5 te de.. EN590 a uyacak dedinmi sadece petrol bazlı mazot kullancaksın demek aslında. Biodizel kullanırsan karışmam demekle aynı. Onun uzantısınıda vermeleri lazım. Ama revizyonlarından haberleri varmı ondan bile emin değilim..

Yeni focus larda euro5 motor olduğuna göre 10 ppm ve altı kükürt miktarına sahip yakıt kullanmalısınız. Total excelium eurodiesel 10 ppm ve altını garanti ediyor.

Çevrecidir, motora ve Çevreye zarar veren kükürt oranı normal motorine göre Çok daha düşüktür (max 10 ppm). Ayrıca egzoz gazı emisyonu dengelenmiş ve düşürülmüştür.

http://www.total.com.tr/Os/osturkey.nsf/VS_OPM/65B5087F59BCEA4AC125737D00325C73?OpenDocument

• EN 590:1993—The first EU diesel fuel specification. It established a sulfur limit of 0.2% in onroad and nonroad diesel fuels.
  • EN 590:1999—This standard reflected the sulfur (350 ppm) and cetane (51) specifications by Directive 98/70/EC.
  • EN 590:2004—Sulfur limits of 50 ppm (so called Euro 4) and 10 ppm (Euro 5) as regulated by Directive 2003/17/EC. FAME content of 5%.
  • EN 590:2009—FAME content of 7% as regulated by Directive 2009/30/EC. This directive also adopts mandatory biofuel requirements for refiners and introduces a 10 ppm S limit in nonroad fuels effective 2011.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar ben aracı teslim alırken bu konu hakkında açıklama yaptılar,opet ten alırsanız garantinizi opet veriyor diger şirketlerden alırsanız eurodizel olmak kaydıyla garantinizi otosan veriyor

Sanki ters ifade edilmiş gibi, Opet'ten alır ve kartınıza işletirseniz yakıttan kaynaklanan arızalar Otosan garanti kapsamında gideriliyor, başka bir marka kullandığınızda doğrudan aldığınız kuruluştan hasarın karşılanmasını talep etmeniz gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.