Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus III Titanium Aşırı Voltaj Sorunu

ErdemG

Soru

Merhaba Focus'cular

Başımdan Geçen Bri Olayı Anlat ve Yardım Almak İstiyorum

Saatte 200 Km ile Giderken (Otoban) Araç Birden Kendisini Kapattı ekranda Bir Kaç Yazı Belirdi ve yanlış Okumuyorsam

Güvenli Duruş Sistemi Yazdı aracı Emniyet Şeridine çekebildim Sorunsuz şekilde ve durdurdum.

O an ekranda 'Aşırı Voltaj Yüklenmesi' Diye bir hata belirdi ve tekrar etti sanki araba reset atmış bütün katran ve uyarı sesleri test modunda gibi tek tek çalışmaya başladı

arabayı tekrar çalıştırmak istediğimde ilk Start Tuşuna Basmamda çalışmadı sadece bir kere calışma sesi verdi çalışmadı araç içindeki tüm elektirik harcayan sistemi kapadım "Teyp farlar iç aydınlatma vs i 4 lü ler hariç" tekrar bastım araç çalıştı.

yolumuza devam ettik ama fordu arayıp bir dünya fırçaladım

yol yardımı geldi aracı bilgisayara bağladı ve gariptirki hiç bir hata bulunamadı pazartesi servise getirmemi istediler götürdüm ve srunun kısaca

"YüKSEK GERİLİM HATLARINDAN ELEKTİRİK çEKMESİ SEBEBİ İLE MEYDANA GELDİĞİNİ VE BİR ARACIN da 'Focus Değil Ama Ford' Aynı şeyi YAPTIĞINI SöYLEDİLER"

Deli oldum Bu Durumla ilgili ne yapa bilirim

Elimde olay anını çeken tesadüf video görüntüleri var tavsiyeniz nelerdir

Dava Şikayet Teknik Destek Her Görüşe Açığım Kolay Gelsin Teşekkür ederim...

İlgili Video :

https://rapidshare.com/files/4286249359/10092011065.mp4

ErdemG tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Çok ürkütücü bir görüntü, Allah tekrarından korusun izlerken ibrelerin aşağı inmesiyle iÇim tuhaf oldu!

Aslında ne olursa olsun hız yapmamak lazım işte..

Ben giderken yanlışlıkla kontagi çevirdim :D hemde tünelde viraj çıkışlı birde :D

Bir daha çevirdim çalıştı hemen :D

Anlık hatalar nelere mal oluyor iste..

Dizim çarpmıştı sanırım.. 2 yil oldu rahat

--- iPhone Yolladı ---

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tekrardan Merhaba.

Öncelikle GPS Değil Nokia C6 Cep TelefonumdurKendi Bünyesinde GPS Vardır Hiç Bir Elektirik Aksaamı ile Oynanmamıştır...

Olay ŞÖyleki Aslında Doluşup Hız Denemesi Yapmaya Deil Erdek'e tatile gidiyorduk. Biz Bursada Oturuyoruz.

Fakat Önce Bir Arkadaşı Almak İçin Gemlik'e gitmemiz gerekti.

Velasıl Gemlik DÖnüşü Bursanın içinden geçmek yerine çevre yolundan hızlı bir şekilde bursanın sonundan çıkmak en mantıklısıydı.

çevre yolunun son dÖnümünden Önce (Yanlış Hayırlamıyorsam GÖrükle Uludağ üniversitesi Kavşağı) Bir üst Geçit var üstü geçidi Geçmeden Araba Tamamen Stop Etti Ve İzlediğiniz video Ortaya çıktı

işin garibi

BEN BU YOLDA DAHA ÖNCE AYNI ARAç İLE 230/KM HIZ YAPTIM TEK BİR SORUN çIKMAMIŞTI

VE UZUN YOLDA BOŞLUK BULDUĞUMDA BASIYORUM YİNE OLMAMIŞTI TAKİ O GüNE KADAR ŞİMDİ ARABAYA BİNİNCE 100 ü GEçMEYE KORKUYORUM.

NEYSEKİ DİREKSİYON KİTLENMEDİ VE FİREN ŞİŞMEDİ ZATEN EKRANDA GARİP BİR SİSTEMİN DEVREYE GİTDİĞİ YAZIYORDU ACİL DURUŞ MU NE YANİ SANKİ ARABA NE DURUMDA OLDUĞUNU BİLİYORDU KENDİNE VE BİR GüVENLİK ÖNLEMİ ALMIŞ GİBİYDİ. ZATEN NORMAL OLARAK 5. VİTESTE ARACIN FRENİ ŞİŞMEZ DİREKSİYON ARAç HAREKET ETTİĞİ SüRECE YETERİNCE HAFİFTİR. BU OLAY üSTüNE FİAT ARAçTAN TALİMLİYİM ODA 160 LA GİDERKEN ANA SİGORTA KESMİŞTİ (Fiat Bravo)

Serviste bana anlatılanlar..............

Yol yardımı aldığım kişi beni gÖrünce zaten hemen yanıma geldi...

başladı bir olay anlatmaya

bursada ford marka araç sahibi (Yeni Nesil Fakat Dikkat Focus Demiyorum Genelleme Var) Aracını Bir Yere Park Edip İşini GÖrmek için gidiyor.

Aradan biraz Zaman Geçtikten Sonra (Zaman Süresini Bilmiyorum) Aracına geri geliyor ve aracını çalıştırmak için güğmeye basıyor yada kontağı çeviriyor. Ama one

arabada tık yok

sanki AKü YERİNDE YOK

bir iki denemeden sonra kaput açılır kurcalanır araba hiç bi şekilde çalışmaz

Yol Yardım Gelir İlgilenir ne var ki oda bir çÖzüm Bulamaz

Son çare Araç Yetkili Servise çekilir

Uzaman Kişi Kaputu Yeniden Açar ve motora Hiç Dokunmadan Elemana Bas Bakalım Kontağa Der

Kontağa Basılır. ve araba çalışır......

ne varki usta hiç dokunmamıştır bile arabaya

Sonuç Olarak aracın park edildiği yer Yüksek Gerilim Hattı Olarak Bildirilir

Sorun Olarak da Bu gÖsterilir..

Ben aracı durdurup ilk çalıştırma denemem de start tuşu olanlar bilir 3 kere vurma sesinden sonra araç çalışır

ilk denemem de bir vurma sesi geldi ve kesmişti yani tetikleme yapmamıştı

sonra bütün elektirik harcayan meteryalleri kapatıp tekrar denediğimde çalışmıştı araba

işin saçma tarafı şu olmuştu

Arabanın verdiği Bilgisayar Hatası Eletririk Hatası Aşırı Voltaj Yükleme.

Kontağa basıyorsunuz sanki arabanın aküsü boş gibi

Ben Bİşi Anlamadım

Dün Ford Merkez'e İletiğim Maili Attım 15 Dakika Sonra Aradılar

Onlara gerekirse Dava Açacağımı İlettim Ben Deil Onlar Düşünsün 55 bin ver yüksek gerilimde kalalım abi diye yak 4'lüleri bekle

Saçmalık.......

Bu arada İlgi Alakaa Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bakalım ne olacak?

Bende sordum birkaç kisiye bekliyorum.

Gecmis olsun şimdilik...

Akıbeti paylaşırsanız seviniriz

--- iPhone Yolladı ---

Ford Otosanda Şuan Konu ile İlgileniyor Dava Edeceğimi Söyledim İlgi Alaka Tavan Tabi Haliyle

Neyse Yorumlar ve İlgin İçin Teşekkür ederim Kolay Gelsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir Servis Görevlisi Geri Dönüş Yaptı şimdi,

Şuana kadar karşılaşmadık ama power button'dan olmayacağını söyledi,Eğer hata olsun Fiesta'ya da konmazdı dedi ki mantıklı..

Servis Mühendisleride bu konu hakkında bilgi aktrmamış..

1 kişiden daha haber bekliyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu ciddi bir sorun, Otosan'ın geçiştirmeyeceğinden emininm.

Sonuna kadar uğraşmak gerekebilir, peşini bırakmayın.

Bu vesile ile kolay gelsin, ben de sonucu çok merak ediyorum, bildirirseniz herkese örnek olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çok geÇmiş olsun.

OldukÇa rahatsız edici bir durum. Arıza iÇin öne sürülen gerekÇe ise akılalmaz derecede sorumsuzca.

Tüm yasal haklarınızı kullanmanızı tavsiye ederim.

Gelişmeleri bekliyoruz.

Görüşmek üzere.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aslında önce aşırı voltaj sonra da çalışmama durumu sakin kafayla düşününce doğrudan şarj dinamosu (alternatör) arızasına işaret ediyor. Garantiden değiştirilmesini talep etmekte yarar var, video da kanıtı olur. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Birde şunu merak ettim;

30 km/h diye ibare mevcut..

Hız sınırlama vardı ve siz dip gaz ile iptal mi ettiniz ? (Bu durumda bu ifade çıkar çünkü)

Buna bağlı olarak birşey olabilir mi diye düşündüm....!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hız Sınırlamayı Kullanmadım aksine o ara hız sabitleyici açıktı sadece

Zaten Dikkat Edilirse Hız Sabitleyici 194 -196 KM Gösteriyor Araç Stop Ettikten Sonra Haliyle Hız Sabitleyici Devre Dışı Kaldığı için

Uyarı Olarak 30/KMs Uyarısını Veriyor Yani Hız Sınırlama Deil Sabitleme Sisteminin Min 30/Kms De olabileceğini Belirtiyor ÜstÜnÜ çizince de İptal

Olduğunu Anlamına Geliyor

hız sınırlandırıcıyı sadece şehir içinde kullanıyorum.

bir kaç gÜn içerisinde otosandan geri bildirim olmazsa dava yoluna gideceğim

ki bu sÜreçte elimdeki video benim en bÜyÜk kanıtım

yani aklımın almadığı bir şey eğer gerçekten yÜksek gerilim hatlarından elektirik çekiyorsa bu araç ki denen o

NASIL OLURDA 55 bin TL DEĞERİNDEKİ BİR ARABADA BU TARZ SORUN İçİN BİR YALITIM SİSTEMİ OLMAZ AKLIM ALMIYOR....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.