Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus III Titanium Aşırı Voltaj Sorunu

ErdemG

Soru

Merhaba Focus'cular

Başımdan Geçen Bri Olayı Anlat ve Yardım Almak İstiyorum

Saatte 200 Km ile Giderken (Otoban) Araç Birden Kendisini Kapattı ekranda Bir Kaç Yazı Belirdi ve yanlış Okumuyorsam

Güvenli Duruş Sistemi Yazdı aracı Emniyet Şeridine çekebildim Sorunsuz şekilde ve durdurdum.

O an ekranda 'Aşırı Voltaj Yüklenmesi' Diye bir hata belirdi ve tekrar etti sanki araba reset atmış bütün katran ve uyarı sesleri test modunda gibi tek tek çalışmaya başladı

arabayı tekrar çalıştırmak istediğimde ilk Start Tuşuna Basmamda çalışmadı sadece bir kere calışma sesi verdi çalışmadı araç içindeki tüm elektirik harcayan sistemi kapadım "Teyp farlar iç aydınlatma vs i 4 lü ler hariç" tekrar bastım araç çalıştı.

yolumuza devam ettik ama fordu arayıp bir dünya fırçaladım

yol yardımı geldi aracı bilgisayara bağladı ve gariptirki hiç bir hata bulunamadı pazartesi servise getirmemi istediler götürdüm ve srunun kısaca

"YüKSEK GERİLİM HATLARINDAN ELEKTİRİK çEKMESİ SEBEBİ İLE MEYDANA GELDİĞİNİ VE BİR ARACIN da 'Focus Değil Ama Ford' Aynı şeyi YAPTIĞINI SöYLEDİLER"

Deli oldum Bu Durumla ilgili ne yapa bilirim

Elimde olay anını çeken tesadüf video görüntüleri var tavsiyeniz nelerdir

Dava Şikayet Teknik Destek Her Görüşe Açığım Kolay Gelsin Teşekkür ederim...

İlgili Video :

https://rapidshare.com/files/4286249359/10092011065.mp4

ErdemG tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

hade len.....Bentleyde sesli çalıştırma sistemi bile var şifreni söylüyorsun araba öyle çalışıyor....sallama spor mpor...deyip...hala o sisteme inanmıyor herkes....engine start...olayı..ha yako....lütfen videoyu seyredelim....

Evet 2012 filminden bir sahnedir iyi hatırlıyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O arabada yüksek gerilimden etkilenebilecek hiçbirşey yok. Herşeyden önce arabanızdaki hiçbir sensörün yüksek gerilimden etkilenebilme ihtimali yok. Buna tavanda konumlandırılmış olan anahtar sensörlerinizde dahil. Muhtemelen yüksek devirde alternatörünüzde bulunan konjektör akımı regüle edemediği için sorun yaşamışsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu hafta sonu İstanbuldaydım.İstanbula giderken yolda bir yerde durdum.Aracımın kontağını kapattım ama farlar açıktı,öyle durdu arabam,çünkü içinde bir teyzede yolcumdu ve inmek istemedi..Yemek yedik,arabayı çaılştırdım...AA???O da ne ??? Ekranımda hiçbişey gözükmüyordu ve donmuştu..Ne km bilgis nede başka bişey..Hibişey yazmıyordu...Ama arabm gidiyordu farlar km falan herşey çalışıyordu..Sonra müzik sistemi ve klimayı kapattım düzeldi ekran.Neyse,İstanbula vardık,arabadan yolcular indi,bu seferde ekranda ön kapı sürücü kapısı açık ibaresi yandı ve sonrada dondu kaldu,kapıyı açıp kapatıyorum aynen devam,sonra aracı stop ettim yeniden çalıştırdım,bu seferde keyfreee anahtarsız çalıştırma,lütfen kontağı kapatın sonra debriyaja basıp çalıştırın yazıyor,yaptım bu sefer ekranda yine bieşey yok,sonra farları kapattım düzeldi ekran...Ankaraya döndüğümde eve geldiğimde de aynı şeyi yaptı...Anlamadım bişey ama sanırım aracın elektrik sisteminde bir hata yada bir sorun var...Umarım ciddi bişey değildir diye düşünürken foruma bir bakiim dedim bir açtım ilk mesaj buradaki konu..Şok oldum :P(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu hafta sonu İstanbuldaydım.İstanbula giderken yolda bir yerde durdum.Aracımın kontağını kapattım ama farlar açıktı,öyle durdu arabam,çünkü içinde bir teyzede yolcumdu ve inmek istemedi..Yemek yedik,arabayı çaılştırdım...AA???O da ne ??? Ekranımda hiçbişey gözükmüyordu ve donmuştu..Ne km bilgis nede başka bişey..Hibişey yazmıyordu...Ama arabm gidiyordu farlar km falan herşey çalışıyordu..Sonra müzik sistemi ve klimayı kapattım düzeldi ekran.Neyse,İstanbula vardık,arabadan yolcular indi,bu seferde ekranda ön kapı sürücü kapısı açık ibaresi yandı ve sonrada dondu kaldu,kapıyı açıp kapatıyorum aynen devam,sonra aracı stop ettim yeniden çalıştırdım,bu seferde keyfreee anahtarsız çalıştırma,lütfen kontağı kapatın sonra debriyaja basıp çalıştırın yazıyor,yaptım bu sefer ekranda yine bieşey yok,sonra farları kapattım düzeldi ekran...Ankaraya döndüğümde eve geldiğimde de aynı şeyi yaptı...Anlamadım bişey ama sanırım aracın elektrik sisteminde bir hata yada bir sorun var...Umarım ciddi bişey değildir diye düşünürken foruma bir bakiim dedim bir açtım ilk mesaj buradaki konu..Şok oldum :((

Merhaba arkadaşım

Beni Hatırladın mı Bilmiyorum

öncelikle Yazını Okudum Cidden çok üzüldüm ki çok Peşinden Koşmuştun Senin Şeker Kırmızının

Fakat Yanlış Hatırlamıyorsam Bana Son Yazdığında Senin Kadranı Farklı Grafik bir Kadranla Değiştirmiştin

Bundan Kaynaklı Bir Sorun Olabilirmi Acaba Aklıma ilk Gelen Bu Oldu

çünkü En Basitinden Diğer Türlü Kapının Açık Olduğunu Anlaması Kapıdan Gelen Bir Sensör verisine Dayalı Bir Durumdur

Yani Senin Göstergede Sorun varsa yada Sorun Oluşmuş İse kapıyı Sürekli Olarak Açık Kabul Ediyor Olabilir

NOT : Kapı örnektir...

Bir İki Saat önce Bursa Şentürkler Ford Servisinden Aradılar Aracı Kontrol İçin çağırdılar

Sanırım Biraz Tutuştular :) bakalım Sonucu Görücez

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Akü voltajın düşmüştür. Akünü kontrol ettir. Havalar soğudu malum.

Hımm Akü Voltajı mı..Bak bu aklıma gelmemişti,bir ara -5 derecelere kadar indi yolda soğukluk ....Tamam ben ona bir baktıriim yarın..

Cem bey,ekranda bir arıza yok,arıza aracın elektrik donanımında...Ekran gayet güzel çalışıyor siz merak etmeyin...Aynı sorun o küçük ekranda da oluyor,zira aracın elektrik donanımında problem olunca herşey etkilenir malumunuz olduğu üzere....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hımm Akü Voltajı mı..Bak bu aklıma gelmemişti,bir ara -5 derecelere kadar indi yolda soğukluk ....Tamam ben ona bir baktıriim yarın..

Cem bey,ekranda bir arıza yok,arıza aracın elektrik donanımında...Ekran gayet güzel çalışıyor siz merak etmeyin...Aynı sorun o küçük ekranda da oluyor,zira aracın elektrik donanımında problem olunca herşey etkilenir malumunuz olduğu üzere....

Sadece bir düşünce idi soylemek istedim zira o kadar

bu arada göstergelerin resmi varsa bir tane ekleyebilirmisiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Laf aramızda...3 ay önceden biliyordum bu donanımsal hataları yakoylada off record paylaşmıştım...onun için no comment diyorum...yokuşa da park etmeyin.....diyom..okadar... :)

Yokuşa Park Etmeyin derken sebep Olarak Şu Gösterilebilirmi

Aracı Yokuşta çekiş Kontrolü Kapamadan Kaldırmak İmkansız Neredeyse :(

Bakınız çözüm sol menü bülgisayar ayarlar sürüş destek çekiş kontrol onay işaretini kaldırın pati çeke çeke yola devam :D

o kadar alıştım ki ekrana bakmadan yapıyorum artık :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Göstergelerde falan bişey yok arkadaşlar,sanırım sadece bir elektronik sistem arızası ama o kadarda önemli bişi değil,bir anlık bişeydi...onra düzeliyor..Aynen bilgisayarınızın bir ankilitlenmesi gibi..Sonuçta elektronik alet bunlar,bir şekilde sorun olabiliyor,önemli olan sizi ve aracınızı tehlikeye sokmaması...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sevgili Bora elektronik aksam arttıkça bu tür sorunlar da olacak ve alışacağız, resetleyip devam edeceğiz. Sevisler bilgisayar uzmanları istihdam edene kadar çözümleri de belki kendimiz üreteceğiz.

Ben biraz takılayım, espri olsun dediydim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.