Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus III Titanium Aşırı Voltaj Sorunu

ErdemG

Soru

Merhaba Focus'cular

Başımdan Geçen Bri Olayı Anlat ve Yardım Almak İstiyorum

Saatte 200 Km ile Giderken (Otoban) Araç Birden Kendisini Kapattı ekranda Bir Kaç Yazı Belirdi ve yanlış Okumuyorsam

Güvenli Duruş Sistemi Yazdı aracı Emniyet Şeridine çekebildim Sorunsuz şekilde ve durdurdum.

O an ekranda 'Aşırı Voltaj Yüklenmesi' Diye bir hata belirdi ve tekrar etti sanki araba reset atmış bütün katran ve uyarı sesleri test modunda gibi tek tek çalışmaya başladı

arabayı tekrar çalıştırmak istediğimde ilk Start Tuşuna Basmamda çalışmadı sadece bir kere calışma sesi verdi çalışmadı araç içindeki tüm elektirik harcayan sistemi kapadım "Teyp farlar iç aydınlatma vs i 4 lü ler hariç" tekrar bastım araç çalıştı.

yolumuza devam ettik ama fordu arayıp bir dünya fırçaladım

yol yardımı geldi aracı bilgisayara bağladı ve gariptirki hiç bir hata bulunamadı pazartesi servise getirmemi istediler götürdüm ve srunun kısaca

"YüKSEK GERİLİM HATLARINDAN ELEKTİRİK çEKMESİ SEBEBİ İLE MEYDANA GELDİĞİNİ VE BİR ARACIN da 'Focus Değil Ama Ford' Aynı şeyi YAPTIĞINI SöYLEDİLER"

Deli oldum Bu Durumla ilgili ne yapa bilirim

Elimde olay anını çeken tesadüf video görüntüleri var tavsiyeniz nelerdir

Dava Şikayet Teknik Destek Her Görüşe Açığım Kolay Gelsin Teşekkür ederim...

İlgili Video :

https://rapidshare.com/files/4286249359/10092011065.mp4

ErdemG tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Yani Resmen Bilgisayar sistemli araçlar yapacaksınız,arabalarınız neredeyse işletim sistemleri tarafından yönetilecek ama siz servislerinizde bilgisayar mühendisi istihdam etmeyeceksiniz...Şaka gibi...Sanırım en önemli konu bu olsa gerek ....

Bu arada çOK öNEMLİ UYARI olarak yazayım,anahtarsız çalıştırma sistemi bulunan araçlrda anahtarlarınızın cep telefonuyla temas etmemesi ve hatta mümkün olduğunca uzak tutulması gerkiyor..Ayrıca cep telefonunuzu engine start düğmesinden uzak tutmanız ve mümkün olduğunca cep tlfonuyla aracınızda konuşmamanız şiddetle tavsiye olunur....Cep telefonu elektronik devreleri ve sistem kontrollerini bozuyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sevgili Bora elektronik aksam arttıkça bu tür sorunlar da olacak ve alışacağız, resetleyip devam edeceğiz. Sevisler bilgisayar uzmanları istihdam edene kadar çözümleri de belki kendimiz üreteceğiz.

Ben biraz takılayım, espri olsun dediydim :)

Ben diil 70 , 270 Bin Tl lik mercedeste bil elektronik sistem problemleri olduğunu biliyorum,sonuçta bir işe elektronik ne kadar girerse o kadarda sorun riski çoğalıyor..Ama elektronik sorun çıkartır diye de hala Lada ya da Şahine binecekde değilim şahsen ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu arada çOK öNEMLİ UYARI olarak yazayım,anahtarsız çalıştırma sistemi bulunan araçlrda anahtarlarınızın cep telefonuyla temas etmemesi ve hatta mümkün olduğunca uzak tutulması gerkiyor..Ayrıca cep telefonunuzu engine start düğmesinden uzak tutmanız ve mümkün olduğunca cep tlfonuyla aracınızda konuşmamanız şiddetle tavsiye olunur....Cep telefonu elektronik devreleri ve sistem kontrollerini bozuyor...

Niye....Onun önlemini alamamışlar mı? O kadar bluetooth sistemi tak, o kadar elektronik alet koy ama böyle problemler ortaya çıksın... Ford umarım bunları en kısa zamanda düzeltir....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Niye....Onun önlemini alamamışlar mı? O kadar bluetooth sistemi tak, o kadar elektronik alet koy ama böyle problemler ortaya çıksın... Ford umarım bunları en kısa zamanda düzeltir....

Böyle basit şeylerin sorun olacağını sanmıyorum ki ford sırf iphone sürümü için bluetooth yazılımını güncelledi ....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Valla bilemiyorum ben cep telefonunu anahtarlrla aynı yerde tutmuyorum..Ama sonuçta cep telefonu sinyallerinin mikrofoları ve televizyonları nasıl etkilediğine şahit olmuşssunuzdur...Cazır cuzur sesler,pırpırlanmalar oluyor..Bence mutlaka o sinyallerin arcın elektronik devrelerine bir etkisi oluyordur...Aramızda elektronik mühendisleri var onlar daha iyi bilir belki ama tedbirli olmakta fayda vardır diye düşünüyorum..Cep telefonu sinyalleri insan vücuduna bile ne zararlr veriyor,elektronik aletlere gelen o yüksek frekansın etkisinin olmayacağını sanmıyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

o zaman problem yok ama şu arkaşın yazısını okuyunca, ayrıca o videoyu izleyince açıkcası bu araca olan güvenim sarsıdı..(En küçük şeyden şüphe eder oldum sanki... :( )

Sen merak etme Eylül'e kadar sırf avrupa'da 133 bin Focus satıldı..Genel bişey olsa şimdiye duyardık :)

Yüksek hızda giderken olmuş ama hakimiyet mevcut, kontrollü duruş demiş aslında kafa yerinde...Eğer yerinde olmasa hiçbişey yapmaz fooss gibi kalır :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir aydan fazladır cep telefonumla anahtarım yanyana yaşıyorlar, araca biner binmez ses sisteminden mavi diş cep telefonunu tanıyor, gerektiği zaman gerektiği kadar konuşuyorum, herhangi bir sorunum yok, telaşa da gerek yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Basından..............Eylül-2012....ford firması dünya üzerinde promiyerini gerçekleştirdiği focus 3 modelini satışı yapılan 250.000 adetlik kısmını elektriksel devrelerindeki sıkıntılar nedeniyle motordaki aniden durma hataları yüzünden geriye çagırdı... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Basından..............Eylül-2012....ford firması dünya üzerinde promiyerini gerçekleştirdiği focus 3 modelini satışı yapılan 250.000 adetlik kısmını elektriksel devrelerindeki sıkıntılar nedeniyle motordaki aniden durma hataları yüzünden geriye çagırdı... :)

Zaytung.com :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tevfik abi bu habere kaynak belirtebilirmisin?

Gerçekten zaytung sa silicem bu iletini, okuyanlar yanılabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.