Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Ten Sonra C Max

Hakan G.

Önerilen Mesajlar

Merhaba. Uzun zamandır forumu takip edemiyordum. Sonunda az bi vakit buldum. Bu arada ne zormus bu çocuk işleri.

Ailemize yeni katılan ufaklıktan sonra daha geniş bir arabaya yönelme ihtiyacını hissetmeye başladım. Elimde 2011 focus 3 style plus var. Şu an için yeterli ama daha geniş araca geçme yönünde iyice kafama koydum. Tecrübeli cmax kullanıcılarına bir iki sorum olacak

1. C max mi yoksa scenic mi?

2. C max olursa tecrübeli kullanıcılar hangi paketi tavsiye eder?

3. C maxin görünen kronik bir sorunu var mıdır? Şuna dikkat et dediginiz bir nokta var mıdır?

4. 50 60k arası dizel düşünüyorum. Su aralar piyasası nasıldır?

5. Bi de genel bir şey sorayım arabam hasarsız kazasız. Acaba 50 55 arası satabilir miyim? (Artıları da var :) )

Gönül 1.5 otomatik dizel istiyor ama şu an için 90 100 e kadar çıkamam. Bu arada tanıdık temiz satan varsa bilgim olsun.

Şimdiden teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, Ford Garajı > Focus C-Max & Grand C-max kategorisinden Otomobiller Hakkında > Otomobil Önerisi kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

-C-max mi, Scenic mi? 

Hangi konuda? Beklentiler neler?

-Paket değilde donanım olarak Titanium ve üzerine X paket önerilir herkes tarafından.

-Forumun geçmiş konuları kontrol edilmesi gerekir.

-Fiyat konusunda keza ilanlar kontrol edilmeli malum piyasa sürekli değişken.

Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hakan merhaba,

C-Max kullanıcısı olarak naçizane tavsiye ederim zira Scenic kötüleme gibi bir durumum olmaz ama ben Fransız sevmiyorum :)

Titanium öneririm, üzerine X paket alabilirsin ama ben o paketide kullanmış biri olarak cam tavanı yazın güneşten dolayı bu arabamda tercih etmedim. 

Kronik sorunu olmamakla birlikte direksiyon kutusu arızasından bahsedilir hep ben hiç sorun yaşamadım.

Belirttiğin fiyat aralığında 2011 2012 modeller ağırlıklı isteniyor ama birazda şişmiş fiyatlar bunlar...

--0 dakika sonra eklendi--

Ekstra sormak istediğin olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

-C-max mi, Scenic mi? 

Hangi konuda? Beklentiler neler?

-Paket değilde donanım olarak Titanium ve üzerine X paket önerilir herkes tarafından.

-Forumun geçmiş konuları kontrol edilmesi gerekir.

-Fiyat konusunda keza ilanlar kontrol edilmeli malum piyasa sürekli değişken.

Hayırlı olsun.

Beklenti şu an için geniş ve ferah olması. Cmax ve scenic şu an benim için 2 seçenek. Şu an mobilde olduğum için pek konulara bakamadım.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hakan merhaba,

C-Max kullanıcısı olarak naçizane tavsiye ederim zira Scenic kötüleme gibi bir durumum olmaz ama ben Fransız sevmiyorum [emoji4]

Titanium öneririm, üzerine X paket alabilirsin ama ben o paketide kullanmış biri olarak cam tavanı yazın güneşten dolayı bu arabamda tercih etmedim. 

Kronik sorunu olmamakla birlikte direksiyon kutusu arızasından bahsedilir hep ben hiç sorun yaşamadım.

Belirttiğin fiyat aralığında 2011 2012 modeller ağırlıklı isteniyor ama birazda şişmiş fiyatlar bunlar...

--0 dakika sonra eklendi-- Ekstra sormak istediğin olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Ben de fransız sevmem ama yakın bir tanidigim scenic sahibi. Ve scenic in oyuncağı çok. Adaptif farlar,navigasyon vs... Beni onlar cezbediyor.

Zaten style plus kullanıcısı olarak bu saatten sonra beni titanium paklar. Cam tavansa vazgecilmezim diye düşünüyorum. Cam tavanı arabayı geniş ve havadar yaptığını düşünüyorum. Ve çok hoşuma gidiyor.

Direksiyon kutusu arızası bizim focuslarda da vardı. Çok şükür benim de başıma gelmedi. Sanırım fordun ana sorunu bu. Buna dikkat ederim.

Çok sorum olur benim ama. Başınızı ağrıtmayayım [emoji4]
Ferah ise adres Reno. Arka diz mesafesinde de Reno.

Çok geniş ise Grand Scenic veya Grand C-max.

Yapma bunu, çelme aklımı [emoji4]
Geniş olsun da focusumdan azıcık geniş olsa yeter. Ama kesin ferah olsun.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ferah ise adres Reno. Arka diz mesafesinde de Reno.

Çok geniş ise Grand Scenic veya Grand C-max.

Grandlarda eğerki amacın 7 koltuk değil ise aslında normal versionlarından daha dar. Ölçülerine bak istersen ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Grandlarda eğerki amacın 7 koltuk değil ise aslında normal versionlarından daha dar. Ölçülerine bak istersen ;)

Ölçüleri aklımda değildi gördüğüm kadarıyla yorum yapmıştım. Hissiyat babında.

Durum böyle.

ddede.jpg

Omuz mesafeleri reno'yu ferah tutuyor.

Grand'lar genel olarak geniş duruyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Scenic mi dacia lodgy mi deseniz anlarımda c max mı scenic mi ?Hiç olmadı! İki aracı gidin kullanın test edin ,şöyle bi malzeme kalitesine bakın ,ha birde iki aracın plastik kokusuna bakın 0km araçların.Scenic zaten ben kalitesiz malzemeden üretildim diye göz kırpar size.Bunları yaptıktan sonra zaten kendiniz C max cevabını vereceksiniz .Bize sormanıza bile gerek kalmayacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sürücü odaklı düşünürseniz ve sürüş zevkini öncelerseniz C-Max bence rakipsiz. 

Ancak iç mekanı  hem kullanım çeşitliliği hem de ferahlık açısından Scenic'in gerisinde. 

Renault kokpit ergonomisi açısından da çok keyifli sayılmaz. 

Motor ve tüketim açısından bence ikisi de benzer ve sorunsuz. Ford bir nebze daha performanslı olabilir. 

Diğer bir deyişle arka koltukta oturacaklar için Scenic, sürücü koltuğunda oturan için C-Max. 

Fransız düşmanlarına diyecek bir şeyim yok, önyargılı yaklaşımları sonucu belirleyecektir her zaman. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.