Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Turbo Yüksek Basınç Uyarısı

Şahin Atak

Soru

Herkese merhabalar?

2011 1.6 tdci aracımla şeyir halindeyken motor elektroniği lambası yandı bi özel servise uğradım turbo yüksek basınç uyarısı vermiş aracı zorladinız galiba dedi arızayı sildi bikaç gün kullandım yine aynı uyarı çıktı aracı zorlamıyorum hiç performansta da bi değişme olmadı 

Sorun ne olabilir acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Bende de.turbo.değişimi sonrası aynı arızayı verdi. Wastegate ve selenoid valfi sorunlu olabilir denildiği gibi. Ben maf ve map sensorlerini temizlettim contact cleaner adlı bir spreyle ve kurutturup yerine taktırdım serviste. Hata kodu silinip tekrar marşa basıldı birkaç defa gaz verilip bu işlem birkaç kez tekrarlandı ve tekrar fordun cihazına bağlandı ve araç aynı hatayı vermedi. Bilgilerinize

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende de.turbo.değişimi sonrası aynı arızayı verdi. Wastegate ve selenoid valfi sorunlu olabilir denildiği gibi. Ben maf ve map sensorlerini temizlettim contact cleaner adlı bir spreyle ve kurutturup yerine taktırdım serviste. Hata kodu silinip tekrar marşa basıldı birkaç defa gaz verilip bu işlem birkaç kez tekrarlandı ve tekrar fordun cihazına bağlandı ve araç aynı hatayı vermedi. Bilgilerinize

Aklımızda olsun contact cleaner bu iş için tam olarak uygun değil. Özel temizleyicisiyle temizlemek gerekiyor. Yani solvent tabanlı değil alkol tabanlı olmalı.

Bkz:// http://m.advanceautoparts.com/h5/r/shop.advanceautoparts.com/p/crc-mass-air-flow-sensor-cleaner-11-oz.-05110/7070079-P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.