Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Iii Yazılım Hatası Ve Göstergesi

Naim Okur

Soru

Merhaba Arkadaşlar;

Temmuz 2014 yılında Focus III Trendx Hatchback 1.6 Motor 125Ps Powershift araba aldım. İnşallah çok karışık yazmamışımdır.

Problemimi şöyle izah edeyim.

Aracımda kontağa basıp çalıştırdığımda benzin göstergesi 130 KM yada benzeri bir km gösterdiğinde 500 metre bile gitmeden yol bilgisayarındaki gösterge 73 KM - 97 KM gibi abuk subuk bir rakama düşüyor. 

Aracım ile gideceğim yere gidip araç stop etmeden önce KM baktığımda 81 KM gibi bir rakam gösterdiğinde aracımı stop işimi hallediyorum ve aracımı tekrar çalıştırdığımda bu rakam sallıyorum 100 KM daha gidermiş gibi gösteriyor. yol bilgisayarındaki tutarsızlığı anlamış değilim. Problem nedir? ne yapmam gerekiyor? 

Aracımı aldığımdan beri bir sıkıntım var ve önce yukarıda yazdığım problem için evime yakın olan yetkili servise gösterdim. bana söylediği araç ısınmadan kullanılması arabayı hızlı kullanmam ve sert kullanmamdan sorun olabileceğini göstergenin anlık gideceğin KM'yi gösterdiğini söyledi. (Yazılıma baktırdığımda her şeyin normal olduğunu söylediler) Aracı aldığım yetkili satıcıya götürdüm bir kişide de bende olan tutarsız yol bilgisayarının olduğunu söyledi ve benim aracımın da ayarlarının düzelttiklerini söylediler. aracıma ayar yapıldığını 1.000KM daha yapıp sorunun devam edip etmediğine bir bakın aracı tekrar getirin dediler ama henüz götüremedim. Sorunum devam ediyor. nasıl bir işlem yaptılarsa 38 Litrede benzin pompası atıyor. bu araç 55 Litre değilmi?

Arkadaşımda 2009 1.6 Dizel Focus var Kontağı çalıştırıyor yol bilgisayarı bire bir çalışıyor yolda gittiğinde yol bilgisayarı üç aşağıya inip beş yukarı çıkmıyor. araba ile 850 KM uzun yol yaptık 1km gösterene kadar kullandık sıkıntı yaşamadık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 14 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Yazılım hatası, benzer bir sorunu forumdan Burak bey'in aracında gözlemledik ... onun yol bilgisayarı doğru / yakıt göstergesi ise yanlış gösteriyordu. ECU'ya müdahale edildi, sıkıntı halloldu. (bildiğim kadarı ile...) IDS ile kuZu'ya girişmek lazım. 

...Anadolu yakasına işiniz/yolunuz düşerse ve de bir saat kadar zamanınız olur ise bir çay ısmarlar, bakarız  :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1

Aynı sorun bende de var ilk günden beri. On kere videosunu da çektim. Servis izledi not aldı, yaptık dedi, tabii ki yalan. :) ayrıca aynı sorunu çevremdeki diğer mk3'lerde de görünce takibi bıraktım, bu modeller böyle abi diyorum kendi kendime.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bana söylediği araç ısınmadan kullanılması arabayı hızlı kullanmam ve sert kullanmamdan sorun olabileceğini göstergenin anlık gideceğin KM'yi gösterdiğini söyledi.
sağlam yemiş sizi... tamam o kullanımlar tüketimi etkiler de o kadar değil.. resmen başından savmış.. Otosan'a yazın bence.. 
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

il olarak istinye otokoça götürdüm zaten :))) sonra Kar oto ya götürdüm. :))

İstinte Otokoç mu... seçerek koymuşlar sanki hepsini, çok kızgınım onlara!

neyse... hocam gösterge de bir sorun var bence. ama çok atıp tutmayalım burada. siz başka bir servise gösterin (mesela şahsuvaroğlu / pendik). 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

nasıl bir işlem yaptılarsa 38 Litrede benzin pompası atıyor. bu araç 55 Litre değilmi?

pompa tabancasını iyice ileri itsinler ve bir tıkla yavaş dolum isteyin.. içerdeki ikinci mandalı aşamıyorlar, ileri az ittikleri için..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Menzil ve ortalama hiz degerleri biraz farkli calisiyor fordda sanirim. Bende o kadar absurtluk olmasada ortalama hizim 30 35km/h nin ustune genelde cikmiyor. Yaptigim yolun 3/4u genelde uzun yol. 110a sabitleyerek gidip geldigim guzergah ama hep 30lu kmlerde oluyor ortalama hizim. Uzun yola cikarken degerleri sifirlarsam tutarli sonuc aliyorum. Sanki ilk sifirlamadan itibareki ortalama degilde son kullanimlarin ortalamasini agirlikli olarak dikkate aliyor gibi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı sorun bende de var ilk günden beri. On kere videosunu da çektim. Servis izledi not aldı, yaptık dedi, tabii ki yalan. :) ayrıca aynı sorunu çevremdeki diğer mk3'lerde de görünce takibi bıraktım, bu modeller böyle abi diyorum kendi kendime.

Araba alıyoruz o kadar para veriyoruz. teslim aldığımın ertesi günü ayarsız olan arka tamponu ayarlamasının yaptırdım :) Arabada ki çıkan problemleri halledecekler nasıl yapacaklarsa yapacaklar. Otosan'a hem mail olarak hemde telefonda şikayetimi bildirdim kayıt açıldı. Duruma göre bakalım ne yapacaklar.

Birde yetkili servise bıraktığınız aracınızı mutlaka her yerini kontrol edin benim araca önden vurdular çünkü. kayıtsız işlem yaparak sözde yaptılar ama memnun değilim. 

Naim Okur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araba alıyoruz o kadar para veriyoruz. teslim aldığımın ertesi günü ayarsız olan arka tamponu ayarlamasının yaptırdım :) Arabada ki çıkan problemleri halledecekler nasıl yapacaklarsa yapacaklar. Otokoç'a hem mail olarak hemde telefonda şikayetimi bildirdim kayıt açıldı. Duruma göre bakalım ne yapacaklar.

Birde yetkili servise bıraktığınız aracınızı mutlaka her yerini kontrol edin benim araca önden vurdular çünkü. kayıtsız işlem yaparak sözde yaptılar ama memnun değilim. 

Yukarda size çözümü iletildi eğer servis'e giderseniz problemi zaten halledecekler. 

Memnun olmadığınız konular vs için mutlaka şikayet edin o ayrı mevcut.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.