Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Ön takımlardan ses geliyor.

Ahmet Meşe

Soru

Herkese selamlar.

Foruma yeni üye oldum. Focus III ümü Eylül de Bursa dan aldım. Focus III trend 1.6 125 hp. Param ancak buna yetti. Bazen bir üst donanım olan style alsamıdım acaba diye de hayıflanmıyor da değilim. Genel olarak arabamdan memnunum ancak bozuk yollarda ve kasislerde ön takımlardan çok ses geliyor sanki. Lüleburgazda yaşıyorum burada yollar berbat ötesi. Normal yollarda pek fazla bi ses sorunu yok aslında ama bozuk yollarda çok tıkırdıyo sanki.

Bu konuda bilgili ve tecrübeli arkadaşlardan cevap ve yorum beliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

bende gecen hafta kule takozlarını ve bir kaç parca değiştirdiler ama ses kesilmedi sonra tekrar gııdınce dıreksyon kutusundan ses gelıyor dedıler onuda sipariiş ettiler onu degıstıreceklerini soyledıler bende ford musterı hızmetlerını aradım bır sonuç yok su an ıcın gelınce ne olacak bılmıyorum etrafımda tanıdıgım ve gordugum butun focus 3 sahıplerıne sordum hepsınde aynı sıkıntı var....üretim hatası olabılırmı bu ses ve ön takımlardan gelen sesler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eğer ki kronik bir problem varsa markalar zaten bunu düzeltir kimse garantiden yedek parça değişimini aylarca yapmak istemez dimi ?

Dediğim gibi çok ise düzeltilir ama 2 ayda değil belki 2 sene sonra..Aciliyetine bağlı, az ise zaten böyle devam eder..Vs..

Tabi yazmakta fayda olabilir..Talebiniz varsa başlık açarak işlemi başlatabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Orayı burayı açtırmayı kafaya takmayın, çünkü birileri (robot bile olsa) bir sürü parçadan bu arabayı toparlamış, bu da tekrar dağıtılabilir toplanabilir demek, yeterki özenli çalışılsın.

Direksiyon kutusundan Arnavut kaldırımı gibi yoğun ama küçük engebeli yollara girince hızlı bir tıkırtı şeklinde ses geliyor yeni Ford'larda, bu bizim yeni Fiesta'da Focus'da da var. Muhtemelen imalat şekli ile ilgili.

Sorun yaratacağını hiç düşünmüyorum. Ancak yetkili servis bunu duymak, anlamak ve durumu size anlatmak zorunda.

Benim yeni Focus'ta şimdiye kadar izlenimlerin bu konuda servislerin çok duyarlı ve müşteri memnuniyetini hedefler nitelikte davrandığı yönünde.

Son söz: Sorunsuz araç olmaz, önemli olan sorunlarınızı etkili bir şekilde gideren muhattap bulmanız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aracı fazla tanımadığımızdan bu gibi seslerin normal mi yoksa anormal mi olduğunu bilmiyorum. bizim bol çukurlu yollarımızda ses yapmayacak araç olduğunu da zannetmiyorum. şu ana kadar iki kez kayıt açmadan kontrole gittim, ikisinde de sıkıntı çıkarmadılar. benim anladığım bu tür mekanik seslerin bakım zamanına kadar artmaması durumunda sorun olmayacağı.

fakat servis danışmanından başka bir arkadaşın gelip "siz lastikleri değiştirmişsiniz, kışlık lastik bu sesleri yapar" demesi beni şaşırttı biraz. acaba baştan mı savılıyoruz dedim?? geçenlerde diğer aracımız opel corsa 1.2 de yolda hararet yaptı. 2011 araç. babam kontrol ettiğinde su kabının boşaldığını görmüş. gidip antifriz almış ve ekleyip eve gelmiş. antifrizi koyup gittiği yol hepi topu 1 km tutmaz. ki 1-1.5 saat motorun soğumasını beklemiş ve su akıtıp akıtmadığını da kontrol etmiş. eve geldikten sonra yol yardımı aradık, servise çektirin dediler(az daha çekiciden de düşüyordu araba, allah korudu). ertesi gün servisteki eleman niye "yeşil anifriz koydunuz" diye tuturmuş(o soğukta yeşili kırmızıyı turuncuyu bulmak ne alakaysa). bizimkide altta kalmamış cevabını vermiş. dün işlemleri garanti dahilinde yaptıklarını söylediler, aracı teslim aldık. demek istediğim alttan alacak bir durumum zaten olamaz. bu aracın garantisi varsa benden kaynaklanmayan bir sorun için bizleri üzmemeleri gerekir. opeldeki eleman yeşil antifrize bahane üretebiliyor, forddaki eleman da lastiklerden mekanik seslere bahane çıkarabiliyor. lastik havalarını da 2 haftada bir kontrol etmeme ve kışlık lastiklerin daha yumuşak olmasına rağmen. ben aracı yeni almış ve tanımıyor olabilirim. ama olmayacak bir bahane de üretmemeleri gerekir.

mehmet fatih tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ve sonunda direksyon kutusuda geldi ve değişti ama seste değişen bir şey yok acayıp rahatsız edıcı adamlar bulana kadara arabanın butun parcalarını değiştiriler :) yarın tekrar gıdecem form hazırlıyacaklarmıs bende artık parca degısımı kabul etmeyecegımı soyledım yarın yenı gelısme olursa paylasırım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ve sonunda direksyon kutusuda geldi ve değişti ama seste değişen bir şey yok acayıp rahatsız edıcı adamlar bulana kadara arabanın butun parcalarını değiştiriler :yeah: yarın tekrar gıdecem form hazırlıyacaklarmıs bende artık parca degısımı kabul etmeyecegımı soyledım yarın yenı gelısme olursa paylasırım...

Neler değişti tam olarak?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dün Astra nın da ön takımından daha önce gelmeyen esneme sesleri geldi çünkü hava -3 dereceydi; ses Focus umdaki sese benzer bir sesti.

Soğukla alakalı bir sesse bence gereksiz-birkaç günlük çözüm sunacak parça değişimi yaptırmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.