Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

parayı veren düdüğü çalar gibi bir sözle kimin yanındasınız acaba çok merak ediyorum.. ya çok iyi bir tanıdığınız ford bayii si ya da siz ford da üst düzey bir çalışansınız.. ki öyle olsa bire tüketicinin yanında olmak gerekir de neyse.. şimdi donanımın kralı geldi diyorsunuz.. şimdi size soruyorum neler geldi?? esp standart denmiyor muydu?? geldi mi sadece titanium donanım da standart.. start stop standart olcak deniyordu..geldi mi?? sadece ecoboost ta standart.. active grill shutter?? yine sadece ecoboost ta bunlar da titanium versiyonda tabi.. şerit takip sistemi?? nerdeee.. sürücü uyarı sistemi?? o da yok.. elektronik klima?? sadece titaniumda var.. yani style plus bile alsanız klima iğrenç görünümlü düğmelerden oluşacak.. o araba da 53bin lira dikkatinizi çekerim..kör nokta uyarı sistemi?? valla ben onu da göremedim gördüyseniz beni de bi uyarın..otamatik uzun far?? allah allah o da yok yaaa..trafik işareti tanıma sistemi?? valla o da yok!! sony teyp?? o da yok..my ford touch??güldürmeyin lütfen beni:)ayarlanabilir hız sınırlandırıcı?? yani adaptive cruise özelliği(öndeki aracın hızına göre araç hızını ayarlıyor) avrupada bile opsiyon..otosan sizce bunu geitrmiş olabilir mi?? yoksa normal cruise özelliğini mi getirmiştir?? hangisi sizce?? sürücünün sürüş özelliklerine göre yaptığı tassarufu gösteren yonca yaprağı(ismini bilmiyorum tam)?? o da yok gibi yaaa.. powershift?? kasım da kısmetse artık..peki ne geldi?? ecoboost motor o da 150 bg lik yine yok..

başka tork vektor kontrolu..ne önemli özellikmiş yahu..çünkü hepimiz yollarda yarışıyoruz ya o olmazsa olmaz..otomatik park..evet aracı otomatik park olmadan park edemeyiz çünkü.. peki onu almasak olmazmı?? tabi olur ama ozaman da park sensörlerini maslak oto sanayii de taktırırız..düşük hız güvenlik sistemi(30 km ye kadar çalışıyor).. evet o da olmazsa olmaz her türk vatandaşı için..şimdi bana söylermisiniz lütfen hangi donanımdan bahsediyorsunuz????

teşekkürler, ne güzel açıklamışsınız...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yıllardır eleştirdiğimiz konulardan biri neydi?

Parasını vermeye hazır olanlar için yeterli donanım sunmaması değil miydi?

Alın size donanımın kralı.

Parayı veren düdüğü çalsın.

Finish.

donanımın kralı derken biraz daha açarsak sevinirim. en çok eleştirilen vw markasının bir alt sınıf aracı polo da bile en dalt donanımda ön kol dayama standart olarak sunuluyor, en basitinden bir örnek sadece bu. ama bu özelliği olan bir focus almak isteyenler 60 bin tl yi gözden çikarmalı. çok övülen titanium donanımdaki özelliklerin hepsi hatta daha fazlası yine bir alt sınıf araç olan honda jazz da mevcuttur.hatta jazz la aynı donanımda bir focus almak için muhtmelen 70 bin lira harcamak gerekir. sonuç olarak bir üst sınıf araç alıcak para verip bir alt sınıf araç donanımlarına sahip olmak bana mantıklı gelmiyor. tabiki alanlar olacaktır ama focus bu haliyle fiyatta zengin donanımda fakir kalmıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

parayı veren düdüğü çalar gibi bir sözle kimin yanındasınız acaba çok merak ediyorum.. ya çok iyi bir tanıdığınız ford bayii si ya da siz ford da üst düzey bir çalışansınız.. ki öyle olsa bire tüketicinin yanında olmak gerekir de neyse.. şimdi donanımın kralı geldi diyorsunuz.. şimdi size soruyorum neler geldi?? esp standart denmiyor muydu?? geldi mi sadece titanium donanım da standart.. start stop standart olcak deniyordu..geldi mi?? sadece ecoboost ta standart.. active grill shutter?? yine sadece ecoboost ta bunlar da titanium versiyonda tabi.. şerit takip sistemi?? nerdeee.. sürücü uyarı sistemi?? o da yok.. elektronik klima?? sadece titaniumda var.. yani style plus bile alsanız klima iğrenç görünümlü düğmelerden oluşacak.. o araba da 53bin lira dikkatinizi çekerim..kör nokta uyarı sistemi?? valla ben onu da göremedim gördüyseniz beni de bi uyarın..otamatik uzun far?? allah allah o da yok yaaa..trafik işareti tanıma sistemi?? valla o da yok!! sony teyp?? o da yok..my ford touch??güldürmeyin lütfen beni:)ayarlanabilir hız sınırlandırıcı?? yani adaptive cruise özelliği(öndeki aracın hızına göre araç hızını ayarlıyor) avrupada bile opsiyon..otosan sizce bunu geitrmiş olabilir mi?? yoksa normal cruise özelliğini mi getirmiştir?? hangisi sizce?? sürücünün sürüş özelliklerine göre yaptığı tassarufu gösteren yonca yaprağı(ismini bilmiyorum tam)?? o da yok gibi yaaa.. powershift?? kasım da kısmetse artık..peki ne geldi?? ecoboost motor o da 150 bg lik yine yok..

başka tork vektor kontrolu..ne önemli özellikmiş yahu..çünkü hepimiz yollarda yarışıyoruz ya o olmazsa olmaz..otomatik park..evet aracı otomatik park olmadan park edemeyiz çünkü.. peki onu almasak olmazmı?? tabi olur ama ozaman da park sensörlerini maslak oto sanayii de taktırırız..düşük hız güvenlik sistemi(30 km ye kadar çalışıyor).. evet o da olmazsa olmaz her türk vatandaşı için..şimdi bana söylermisiniz lütfen hangi donanımdan bahsediyorsunuz????

Siz listeye birkez daha bakın bence B) Yani cümleyi anlamamak için ordan oraya çekmeyi başarmışsınız B)

Ve eksik bilgileriniz var..açıklamaya gerek duymuyorum 1 kez daha bakmanız Yeterlidir sanırım

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar söylenen cümlelerde genelde yüksek donanım yazıldığını gördüm ki doğrudur....Baz konusunda da Yeterince BAZDIR çünkü otosan filo satış yapmak İSTEYECEKTİR..Haliyle düz donanımlara ufak maaliyetle paket imkanı sunmuş ve yeterince iyileştirme yapılmış..

Fiyat/Donanım oranına birşey diyebilirsiniz ama anlamsızca donanım listesine laf söylemek bana biraz haksızca geliyor B)

Daha nasıl parçalansın arkadaşım..

Otomatik dijital klima tabi ki üst donanımda olacak

Ford touch avrupa dahil henüz yok 2012 de gelecek..Bunu açıklamalı duyurmuştuk eski sitemizde buraya da aktaracağım.

Sony nin gelmemesi üzücü evet ama konsol karışıklığına itiyor biraz çok yoğun tuş takımı var..Touch beklenmesi mantıklı olabilir HALBUKI bunun olmaması eksi değil olması bir ARTIDIR...

Çoğu markada bu kaliteyi ops bile alamıyorken biz yıllarca focus'da sadece 1 donanımla ulaştık..

Şu özellik sadece şunda var bunda niye yok diyenlere şunu söyleyebilirim aralarında ki mekanik farklar ve olanaklarına bakmalarını ARTI olarak gerekliliğini tartmalarını istiyorum B) o zman anlayacaklardır neden olmadığını

Saygılar

Sevgiler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar,anlaşılan "donanım listesi" konusunda herkesin beklentisi farklı !

Benim için fazlasıyla yeterlidir.Hatta bir çok arkadaşımın benimle aynı fikirde olduğuna da eminim.

Farklı yaklaşımlarıda saygıyla karşılıyorum.

FIII'ün uzun süre sınıfının Lideri olarak kalacağına eminim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

[

b]

"Fiyat/Donanım oranına birşey diyebilirsiniz ama anlamsızca donanım listesine laf söylemek bana biraz haksızca geliyor" diye yazmanızı hoş bulmuyorum. öncelikle hangi konularda nasıl yorum yapacağımıza ne yazacağımıza sen mi karar vericeksin. ikinci olarakda anlamsızca laflar diyerek neyi kastediyorsun. biraz daha saygılı olalım lütfen. ayrıca ford bana bedava araç vermiyor. kötü bulduğumuz yönleri tabiki yazacağız burada. her markanın olduğu gibi ford un da artıları ve eksileri var. focus ile ilgili olumsuz eleştiri yapılınca neden hemen savunmaya geçiyorsunuz onuda anlamıyorum. bu forumda focus asla eleştirilemez derseniz o zaman biz gidelim siz kendi aranızda konuşun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kardesim sen yorumladın mi?

Evet

Bende yorumladım :)

Neden alınıyorsun. Aracın eleştirisi sadece fiyat ile donanım listesi ile olsun yeterki.

Bak arkadasım arabayı daha gormemissin , karar vermeye calisiyirsun. Hatan burada başlıyor

Anladın!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Ersin;

Resmen uğraşa-didine alınacak birşeyler bulmuşsun Yakup'un yazısında.

Bunda alınacak ne var?

"bana biraz haksızca geliyor" demiş sadece.Ne var bunda?

Bir önceki sayfada bir arkadaş beni "otosan çalışanı olmak yada plazayla ilişkisi bulunan biri olmakla" isnad etti,suçladı.

Gerekli cevabı yazarak buna bile küsmedim.

Ortada kırıcı bir durum yok bence.

Hem bu forumda uzunca bir süredir yazıyoruz.Gerektiğinde eleştirilerde de bulunuyoruz.Eleştirenlere saygıda duyuyoruz.Emin olabilirsin.

Burası Demokratik bir platform.

Yeterki kurallar çerçevesinde olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar söylenen cümlelerde genelde yüksek donanım yazıldığını gördüm ki doğrudur....Baz konusunda da Yeterince BAZDIR çünkü otosan filo satış yapmak İSTEYECEKTİR..Haliyle düz donanımlara ufak maaliyetle paket imkanı sunmuş ve yeterince iyileştirme yapılmış..

Fiyat/Donanım oranına birşey diyebilirsiniz ama anlamsızca donanım listesine laf söylemek bana biraz haksızca geliyor :)

Daha nasıl parçalansın arkadaşım..

Otomatik dijital klima tabi ki üst donanımda olacak

Ford touch avrupa dahil henüz yok 2012 de gelecek..Bunu açıklamalı duyurmuştuk eski sitemizde buraya da aktaracağım.

Sony nin gelmemesi üzücü evet ama konsol karışıklığına itiyor biraz çok yoğun tuş takımı var..Touch beklenmesi mantıklı olabilir HALBUKI bunun olmaması eksi değil olması bir ARTIDIR...

Çoğu markada bu kaliteyi ops bile alamıyorken biz yıllarca focus'da sadece 1 donanımla ulaştık..

Şu özellik sadece şunda var bunda niye yok diyenlere şunu söyleyebilirim aralarında ki mekanik farklar ve olanaklarına bakmalarını ARTI olarak gerekliliğini tartmalarını istiyorum :D o zman anlayacaklardır neden olmadığını

Saygılar

Sevgiler

50 bin lira verip aldığım arabada otomatik klima istemekten daha doğal bir durum yoktur. bu arabaya bu fiyatı koyupta oto. klimayı koymayan ford utansın. filo satmak bu kadar önemli ise filoya satacağı arabayı ayrı üretsin vatandaşa satacağı arabayı ayrı o zaman.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni Ford Focus Fiyat Yorumlarımız olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., konu sabitlemesini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.