Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Az önce Ford direkt hattını aradım 444 36 73.

Aracın donanım eksikleri ile ilgili konuları ve şikayetlerimi bildirdim.Özellikle İngiltere'de ki zetec donanımın bizde Titanium olarak satılmak istendiğine değindim.Umarım kale alırlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim için tam bir hayalkırıklığı oldu araç. C-max TDCI'i kullandım. Geniş lastik ve fazladan 200 kilo var arabada. 200 kilo 2.5 adam demek. Benim TDCI focusum arabada 4 kişi (kısaca yeni C-max ile aynı ağırlıkla) çok daha iyi hızlanıyor. Zaten şu anki motor beni anca kesiyor. Yeni kasayı da deneyeceğim; ama C-max'den gördüğüm kadarıyla yeni TDCI motor hayal kırıklığı benim için. 6 vites çok gerekliydi. Ona sevindim.

Focus'un 50.000TL'nin üstüne satılmasını da hiç anlamış değilim. Çok çok uyuz oldum diyebilirim. Orta sınıf bir arabaya 50.000TL mi vereceğiz artık? Bana müzik setinin hiçbir önemi yok. Dandiği de taksa, dokunmatiği de taksa benim için dandik, o müzik seti sökülecek eli mahkum, ben bilgisayarımı, 4 yol aktif sistemimi kuracağım. O yüzden benim için müzik seti ne kadar dandik o kadar iyi. Kör nokta bıdısına da ihtiyacım yok. 6 yıldır 120.000km'dir hiç kaza yapmadıysam benim için önemli değil. 57-58 chevrolet'de sağ ayna komple yok, onları da kullaniyorum. Ha olur da kaza yaparsam kasko öder, ben zaten arabayı öldürmeden satmayacağım için değer kaybı önemsiz olacaktır. Bu kadar kafaya takmaya değmez. Fazla artizliğe gerek yok benim için. Yeter ki içi Hyundai Accent gibi olmasın, kaliteli olsun, güvenli olsun, yol tutuşu iyi olsun, performansı iyi olsun.

Benim için önemli olan güvenlik (bu konuda focusa lafım yok), yol tutuş (bu konuda da lafım yok), performans, konfor en son da görünüm. Konforda da önemli olan tek konu sessizlik benim için. Yoksa sert suspansiyon her zaman tercihim.

Bu fiyatlara çıkmak son derece saçma geliyor bana. Ben gideceğim 32.000TL'ye 2005 saab 9-3 alacağım bu gidişle, Komple egzos, hava filtresi ve chip tuning ile 230hp alacağım, LPG taktıracağım, toplamda 37.000TL'ye gelecek araba. 1.6 TDCI motordan %10 fazla yakıt maliyetiyle arabama bineceğim. Deri, Elektrikli Hafızalı ısıtmalı Koltuk, otomatik çift bölgeli klima, 8 - 10 havayastığı, Bi-xenon far, arabada herşey var. Arda kalan 13.000TL arabanın kasko, bakım, yakıt ve ikinci elde satış farkı olur. Daha az para koyar, kalan parayı kullandığım sürede öder, Focus'a bineceğime daha eski bir Saab'a binerim.

Kusura bakmasınlar 2.0 ötv'si binmiş Legacy Station'u 82000TL'ye aldık daha yeni. 2.0 araçta ötv %60'larda, 1.6'da %30 larda. İki aracın da vergilerini bir düşün, fiyat farkına bakın. Dalga geçer gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu mail adresini verinde ben de bi içimi dökeyim rahatlayım :)

Abi ben dün akşam döşendim bir güzel otosana...Bugün aradılar,daha araç stışa çıkmadı,showroomlara gelmedi,fiyatı belli olmadı,siparişte alınmıyor,nisan 29 den sonra hepsi dediler..Bende arabayı mıncıkladım kardeşim fiyatta veriyorlar satıyorlarda dedim,müşteri temsilcisi dumur olmuş tavırla biz bişey bilmiyoruz,ama görüşlerinizi Genel Merkeze (o genel merkez neresiyse artık,tahminimce ay'da falan,türkiyeden haberleri yok çünkü :))) dedi..Fordun Türkiye sitesine gir abi,sol en altta Bilgi Alın diye bir link var oraya tıkla,boşlukları doldur,mesajını yaz gönder...Ararlar hemen yarın sanada bana söylediklerini söylerler... :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dostum fiyat inecek. Acele etmeyin sakın. Yıl sonunu bekleyin en az. :)

Saygılar

İyi de Yakup ben pederin arabasını daha ne kadar kullanabilirimki .... Yıl sonuna kadar dediğim eksiklikler giderilecek mi ayrıca bilemiyoruz.Ama özellikle start-stop,küçük gösterge ekranı ve sony konusunda çok ama çok fazla şikayet olduğunu söyledi otosandan bir arkadaş,ama pek kaale almazlar dedi... :D Beklemedeyim Merkez modundayım şu an...Bu arada bir arkadaş ses sitemi benim için farketmez ben onu söktürüp yerine kendi sistemimi yapıcam demişki şaşırdım,arabanın tüm elektronik donanımını iptal etmeyi düşünüyor galiba :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi de Yakup ben pederin arabasını daha ne kadar kullanabilirimki .... Yıl sonuna kadar dediğim eksiklikler giderilecek mi ayrıca bilemiyoruz.Ama özellikle start-stop,küçük gösterge ekranı ve sony konusunda çok ama çok fazla şikayet olduğunu söyledi otosandan bir arkadaş,ama pek kaale almazlar dedi... :D Beklemedeyim Merkez modundayım şu an...Bu arada bir arkadaş ses sitemi benim için farketmez ben onu söktürüp yerine kendi sistemimi yapıcam demişki şaşırdım,arabanın tüm elektronik donanımını iptal etmeyi düşünüyor galiba :)

Hiçbir arabada müzik seti elektronik donanimla bütünleşik değildir. Bütünleşik gibi gözüken sistemlerde yazılım modül modül yazılır. Dolayısıyla müzik setini söktüğünüzde gene herşey çalışır. Ford my touch olmayan modellerde müzik seti konsola gömük gibi gözükmektedir. O sadece kapaktır. Kapak sökülür, müzik seti sökülür (cd koyduğunuz, radyo tuş takımının olduğu yer, üstteki ekran değil) Kapak kesilir, fiberle kaplanır, benim monitörüme uygun hale getirilir, boyanır. Böylece hiçbir sistemi iptal etmeden müzik setini değiştirmiş olursunuz (Benim durumumda PC'nin dokunmatik ekranını yerleştirmiş olursunuz). Aracı satarken de bu araçtan hurdalıkta binlerce bulabileceğiniz için 60TL verir, hurdalıktan kapağı satınalırsınız, aracın orjinalliği bozulmamış olur. Üç seneliğine kiralık focusumda bu sistem mevcuttu, geçenlerde herşeyi söktürüp orjinal haline geri getirdim, hurdalıktan 60TL'ye aldığım kapağımı da taktım...

Ford my touch olan modellerde müzik setini gizleyen bir kapak dahi yoktur. Müzik seti direk sökülebilir. Üstteki aracın dokunmatik ekranı araba bilgisayarı işlevini yerine getirmeye devam eder (eğer işlevi o ise), sadece müzik seti bilgilerini göstermez ve yönetemez hale gelir. Alttaki müzik setinin deliğine uygun bir kapak yapılır, benim dokunmatik ekranım monte edilir. Şimdi düşündüm de çok artist olur çift monitörle! :)

2012-Ford-Focus-Electric-Dashboard-800x533.jpg

2008 Ford S-max vardı bizde. Müzik seti sökülünce öndeki ekran iptal olmuyor. Sadece müzik seti bilgileri orada artık gözükmüyor. Çünkü aklı olan yazılımı da donanımı da modüler yapar. Üretici sizin hep yetkili servise gideceğinizi düşünmek zorundadır. Tüm sistem müzik setine gömülü olsa basit bir amfi katı yanan veya CD okuyucu gözü yanan bir müşteri yetkili servis parçanın içini açıp tamir etmeyeceği ve edemeyeceği için, uçuk bir ücret ödeyip sistemi yeniletmesi gerekir. Bu göze alınacak bir risk değildir. O yüzden tüm arabalar mümkün olduğunca modülerdir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyatlar mutlaka düşecektir,düşmesi gerekir. Tabi bu arada isteyen ayni paraya eski araç alır, isteyende başka bir yeni model. Herkesin zevk ve düşüncelerine saygımız var.

Artık aralık gelene kadar her gün dua edeceğim; inşallah fiyatlar düşer. Mesela titanium dizel focus hb için 51000 tl gibi ,tam aklımdaki rakam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Artık aralık gelene kadar her gün dua edeceğim; inşallah fiyatlar düşer. Mesela titanium dizel focus hb için 51000 tl gibi ,tam aklımdaki rakam.

7 ay zor bekledim. tam geldi dedik şimdide fiyat. bir 7 ayda fiyatın düşmesini mi bekliyeceğiz. arabamı gözden çıkardım haziran hadi temmuz anca dayanabilirim gibi. bu arada fiyatlar düşmezse bu fiyata da alırmıyım bilmiyorum. ama tek bildiğim biraz daha bekleyeceğim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

erhanbiyik şu an bütün araçların fiyatları çok yüksek full araçlar için konuşuyorum jetta 58000, c4 53000, corolla yı bile 48000 fiyatı varken dün akşam baktım yanlış hatırlamıyorsam 52000 civarı yapmışlar. Yazın bitmesini beklemek gerek diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni Ford Focus Fiyat Yorumlarımız olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., konu sabitlemesini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.