Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Geri Vites Geçme Sorunu

Serkan erden

Soru

merhaba arkadaşlar; 2015 focus 1,6 benzinli aracım var. geri vitese geçerken BAZEN sorun oluyor,geçtiğini zannedip debriyajdan ayağımı çekince dişli sesi geliyor geçmediğini anlayınca tekrar denedimmi oluyor. araç daha 400 kmde acaba alışma sürecindemi, yoksa problem olabilirmi? benzer sıkıntı yaşayan arkadaşlar varmı? servise gitmelimiyim? bilgisi olan varmı acaba? örneklemek gerekirse 10 geri vitese geçmede 4 kez oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Başlığa ithafen yazıyorum, ya vites sıkıntılı yada sürücü hatası aksi halde yeni araçda böyle bir sıkıntı olmaması gerek, var ise de çözüm , serviste bu sıkıntı sürücü Tarafından kullanım ile birebir ustaya, yetkiliye birebir gösterilmeli ki çözüm bulunabilsin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

nacizane tavsiyem... önce 2. vitese takın sonra geri vitesi deneyin...

Olmadı 1 den başlayıp hepsine taksın :D .O da olmazsa arabayı iteleriz. Önceden tipo vardı.Onda da 1 den 2 ye geçerken önce boşa atıp sonra 2 ye takmayınca garçlıyordu.Hepsinin huyu farklı.Ama bizim elimiz sanırım biraz hızlı.F1 pilotu gibi hareket ediyoruz bazen.1 diyip hop anında 2 ye sokuyoruz vitesi.Halbuki 1 den çıkarıp boşta azcık 1 sn kadar bekleyip 2 ye atsak sorun kalmaz.Aynı şey geri içinde geçerli benim fikrim bu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Olmadı 1 den başlayıp hepsine taksın :D .O da olmazsa arabayı iteleriz. Önceden tipo vardı.Onda da 1 den 2 ye geçerken önce boşa atıp sonra 2 ye takmayınca garçlıyordu.Hepsinin huyu farklı.Ama bizim elimiz sanırım biraz hızlı.F1 pilotu gibi hareket ediyoruz bazen.1 diyip hop anında 2 ye sokuyoruz vitesi.Halbuki 1 den çıkarıp boşta azcık 1 sn kadar bekleyip 2 ye atsak sorun kalmaz.Aynı şey geri içinde geçerli benim fikrim bu.

benim önerimde marea'nın taktiği... çok cortladı geri vitese takarken. servisteki ustamız sağolsun "önce 2 ye sonra geriye" dedi... böylece 11 yıldır tık demeden geçiyor... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Burda geri vites konusu  ile soru sorulmuş lakin bnedede bu tür sorun bir süre olmuştu ama  bi zamn sonra geçti ve debriyaja köküne kadar bastığınıza dikkat etmelisiniz.. bide arkadaşlar bişey sormak istiyorum.. geçenlerde aaracımı yokuş aşşagı park etmiştim. Aracıma gelip normal çalıştırdım normal bir şekilda aracım rampa aşşagı olduğu için geri vitese takılı park etmiştim   evet aracımı çalıştırdım ayağım debriajda aşşa doğru hareket etmeye başladım bir süre ilerledikden sonra dalgınlık ve sıcağın da  etkisi ile vitesin geri vitese takılı olduğunu unutarak boşda düşüncesi ile debriyajdan ayağımı çektim haliyle aracım kasdı salladı bende hemen debriyaja tkrar bastım.. iş böyl iken aracıma şanzımana vs bi sıkıntı olmuşmudur..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar Focus 1.0 ecboost aracımın geri vitesinde sorun var gibi. Geri vitese takmak için vites topuzunu sola  doğru çektiğimde, vites kutusunun etrafını çevreleyen gri plastik bölüme kadar gelip tak diye vuruyor bu bölüme. Vites boşta iken sağ sol yaptığımda vites topuzunun bir durma noktası olması gerekmiyor mu? Benzer sorun yaşayan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14.09.2015 - 16:36 tarihinde, M. Ali BİLGEN yazdı:

Arkadaşlar Focus 1.0 ecboost aracımın geri vitesinde sorun var gibi. Geri vitese takmak için vites topuzunu sola  doğru çektiğimde, vites kutusunun etrafını çevreleyen gri plastik bölüme kadar gelip tak diye vuruyor bu bölüme. Vites boşta iken sağ sol yaptığımda vites topuzunun bir durma noktası olması gerekmiyor mu? Benzer sorun yaşayan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Teşekkürler

Aynı problem benim geri vitesimde de var. 

Vitesin çarpması ile çok iğrenç bir plastik sesi çıkıyor.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar merhaba, 2011 focus 3 tdci hb aracımı yeni aldım ancak garip bir durum var şöyle ki; arabayı geri vitese taktığımda bazen çat diye bir ses çıkıp vites geri boşa atıyor.Burada bazı arkadaşlar genel bir şanzıman durumu olduğunu önce 2. vitese sonra geriye takıldığında yada debriyaja basıp 3 saniye kadar bekleyip geri vitese takıldığında sorun olmadığını yazmışlar. Bu gerçekten bir şanzımanın çalışma  stili mi yoksa  dişlilerde falan bir sorun mu var sizce?

Ziya Yegen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.