Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hdd'den Ssd'ye

Önerilen Mesajlar

750 gb hdd var şuan laptopda. 5400 rpm 7200lukde değil. Ssdye geçmek istiyorum. Ama birkaç sorum var.

Bilgisayarda C 350 D 400 GB Microsoft C'de. Şimdi ben Cyi 256lik SSDyle değiştirmek istersem ordan aktarma mı yapmam gerekiyor yoksa en baştan yeni bir windows mu kurmam gerek ? Birde bu 750 GB sanal olarak mi ikiye ayrı yoksa fiziksel olarak 2 hard disk mi var ?

Sabri Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

750 gb hdd var şuan laptopda. 5400 rpm 7200lukde değil. Ssdye geçmek istiyorum. Ama birkaç sorum var.

Bilgisayarda C 350 D 400 GB Microsoft C'de. Şimdi ben Cyi 256lik SSDyle değiştirmek istersem ordan aktarma mı yapmam gerekiyor yoksa en baştan yeni bir windows mu kurmam gerek ? Birde bu 750 GB sanal olarak mi ikiye ayrı yoksa fiziksel olarak 2 hard disk mi var ?

Yeniden tertemiz format atman gerekecektir ki windows ssd den çalışsın.İçerisindeki hdd tektir sanal olarak formatlarken bölünmüştür.Daha sonradan eğer istersen Özer abi galiba söylemişti laptopun cd sürücüsü yerine aparat alıp eski hdd yi içine takıp laptopa ikinci bir disk olarak takabiliyorsun.Ben böyle yaptım.Eğer düşünürsen link arayım aparat için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi bu mu eşdeğer cihaz [emoji14]

Sanal olarak ayırıyor, sen yeni ssd aldığına kafana göre ayıracaksın ve en baştan kuracaksın :yeah:

Aha iğne geldi :D [emoji16]

Hmm o zaman 512 gb almak lazim en az

Bende saftorik olarak Cyi 256 ssd yaparim 400 gb D kalır diyordum :D Çünkü Msilarda 128gb ssd + 1 TB var mesela hibrid

Yeniden tertemiz format atman gerekecektir ki windows ssd den çalışsın.İçerisindeki hdd tektir sanal olarak formatlarken bölünmüştür.Daha sonradan eğer istersen Özer abi galiba söylemişti laptopun cd sürücüsü yerine aparat alıp eski hdd yi içine takıp laptopa ikinci bir disk olarak takabiliyorsun.Ben böyle yaptım.Eğer düşünürsen link arayım aparat için.

Dvd oynatıcı var hani bluray falan olsa kıymazdım ama dediğin yapılabilir abi :yeah:

Ya da 500 gb harici harddisk var onu yanimda taşımam lazim biryere giderken

Sabri Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aha iğne geldi :D [emoji16]

Hmm o zaman 512 gb almak lazim en az

Bende saftorik olarak Cyi 256 ssd yaparim 400 gb D kalır diyordum :D Çünkü Msilarda 128gb ssd + 1 TB var mesela hibrid

Dvd oynatıcı var hani blueray falan olsa kıymazdım ama dediğin yapılabilir abi :yeah:

Ya da 500 gb harici harddisk var onu yanimda taşımam lazim biryere giderken

Nasıl yav anlamadım ssd kaçlık senin 256 değil mi.C 256 olacak.D ise diğer hdd olacak işte. Hdd zaten silmezsen önceki tüm bilgilerinde içinde kalır.Ama biraz karışık bir D diski olur.Link verimmi aparatın.Ben çok memnun kaldım.Ha diyorsan ki ben dvd oynatıcıyıda kullanıyorum o zaman dvd sürücü içinde aparat var usb den çalıştırabilirsin.

Ürün şundan ama daha uygun fiyatlılarıda var.Bir de 2 çeşidi var kendi dvd okuyucunun ebatlarında almalısın.

http://www.sanalpazar.com/Laptopa-Ikinci-Hdd-2.-Hdd-Ssd-Takin-Dvd-Yerine-9.5mm__isp13236382

Doğan Kurban tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

senin laptop ta windows un yüklü olduğu bir alan var, hdd tamamen değişince o bölüm orada kalır, elindeki lisanslı windows u kaybedersin..

ssd takıp windows u yeni ssd ye yükleyebilir misin; aklıma gelenler;

1- ssd ile beraber servise gider, windows u ssd diye aktartırsın ki yapacaklarını sanmam,

2- windows un yüklü olduğu birimin imajını alıp, ssd ayıracağın yere kopyalarsın; birşeyleri kırmak lazım sanırım bu işe olağan şekilde izin vermeyecektir..

3- hdd söker, yeni ssd yi takar, ya korsan win8.1 kurarsın yada orjinal alır kurarsın..

4- taa en baştan benim dediğim hp yi alacaktın içinde 1 tb lık hybrid hdd vardı :D

(hybrid hdd de +8 gb ssd var, veri arayolu olarak görev yapıyor ve seagate in dediğine göre normal hdd den 2-3 kat hızlı çalışıyor, ssd nin de yarı performansı diyelim kabaca)

@Sabri Özer,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benden tavsiye;mekanik diski söküp ssdyi takıp windowsu kur ve bölme sadece c diski ssd olsun fotmattan sonra makeniği takıp depolama olarak kullanırsın bence en verimli/hızlı yöntem bu raid yapmakla uğraşma bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benden tavsiye;mekanik diski söküp ssdyi takıp windowsu kur ve bölme sadece c diski ssd olsun fotmattan sonra makeniği takıp depolama olarak kullanırsın bence en verimli/hızlı yöntem bu raid yapmakla uğraşma bence.

Arkadaşın dediği gibi [emoji106]

Aynısını kullanıyorum SSD de sadece win yüklü ve yeterince hızlı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nasıl yav anlamadım ssd kaçlık senin 256 değil mi.C 256 olacak.D ise diğer hdd olacak işte. Hdd zaten silmezsen önceki tüm bilgilerinde içinde kalır.Ama biraz karışık bir D diski olur.Link verimmi aparatın.Ben çok memnun kaldım.Ha diyorsan ki ben dvd oynatıcıyıda kullanıyorum o zaman dvd sürücü içinde aparat var usb den çalıştırabilirsin.

Ürün şundan ama daha uygun fiyatlılarıda var.Bir de 2 çeşidi var kendi dvd okuyucunun ebatlarında almalısın.

http://www.sanalpazar.com/Laptopa-Ikinci-Hdd-2.-Hdd-Ssd-Takin-Dvd-Yerine-9.5mm__isp13236382

Bende ssd yok suan abi. 750 gb hdd var sadece.

Benim plan suya düştü en az 512 gb almam lazimki deysin. O da yaza anca

Yahu windows lisansı laptopla birlikte gelmiyor mu ? İnternetten indirecek ve kurulumda kendi lisansını girecek yani kaybetmemiş olacak.

İçine yüklü geliyor windows ama lisans no gibi birşey var tekrar yuklemeyi intertten yapar sonra aktif ederim o zaman. Cd yok çünkü
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaani belki birkaç oyun Müzik falan 256 gb yeter o zaman ?

En az 256 olsun yeter. Aradaki fiyat çok değil mi 512 ile bence değmez. Nasıl olsa elinin altında sıfır hdd olacak tak kutuya kullan. Film arşivi olmadığı sürece zaten kolay kolay yer kaplamıyor. 

Yeni oyunlar oynuyorsan onları düşün işte. 

Beim Telefon 64 gb pc 128 gb :zha: Telefonun yedeğini bir yerden sonra tutturmaya başladım silmeyle uğraşmamak için. Para olsaydı 128 almazdım, 256 gb bana yeterdi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.