Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yokuş Aşağı Kaçırma

Osman Türkol

Soru

Arkadaşlar soruyu bayağı bir aradım gözlerim yorulunca bıraktım sanırım yok.Onun için soruyu soruyorum.

Soru:Yaklaşık 20-25 derecelik bir yokuşta aracı yokuş aşağı geri vites te bırakırsanız ( el freni çekili olmadan ) araç hareket eder mi?Etmez mi? ederse neden eder?ne kadar eder?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Araç tık tık kaçırmaya başlar ben her gün öyle parkediyorum yalnız önce yükü şanzımana bindirip üstüne el freni çekip bırakıyorum bir sorun yok daha önce opel vectram vardı ve aynı yerde el freni çekmeden kaçırmıyordu focus kaçırıyor ve duyduğuma göre bir çok araç kaçırıyormuş focusa özgü bir olay değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben tanımıyorum ama el frenini çekiceksin kesin bilgi sahibi değilim ama bütün yükü dişliye bindirmek zararlıdır heralde

%100 öyle. El freni çekilecek ardından vitese geçirilecek araç. (En doğrusu bu)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

%100 öyle. El freni çekilecek ardından vitese geçirilecek araç. (En doğrusu bu)

Ben düz yerde mesela evin önünde sadece el frenini çekiyorum vites boşta oluyor.Sadece kışın çok soğuk günlerde el frenini çekmeden viteste bırakırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

cevaplar güzel fakat birde acele ile inipte el frenini çekmeyi unuttunuz araç viteste ya hani ondan diyorum ne kadar gider mesela 

20 - 25 derece olduğuna eminseniz orada hareket eder. Vites belirli eğime kadar tutuyor o da hafif olursa.

that's why there is a hand brake :P

belki 15-20 dir göz bu açı ölçer ile ölçmedim sonuçta

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

polemiğe girmek yerine, deneyelim müsait bir alanda paylaşalım bence. aynen bekir abinin önerdiği gibi.

ben şahsen poweshiftte özellikle önce el frenini çeker aracı kapatır sonrasında en son uyarı sesi gelince P ye takar bırakırım. kendime şanzımana olan yükü minimuma indiridiğimi düşünüyorum, duygusal birşey belkide bilemem.

neyse, yine de hocam müsait bir yerde denerim belki arabama kıyabilirsem tabi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.