Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mk3 Hb Sol Taraf Su Alıyor

Mesut Mese

Soru

Selamlar. İsmim Mesut, İstanbuldan aranıza 3 ay önce focus 3 hb alarak katıldım. yazılarınızı katkılarınızı heyecanla okuyorum. Keşke sizlere faydam olacak bir bilgi paylaşabilseydim lakin bu araçla biraz başım dertte. Ben ve yakın mekanik tamirci arkadaşım bu işin içinden çıkamadık. Üzerine yetkili serviste çaresiz kaldı. Sorunum araç yağmurda park halindeyken ıslanıyor. bu ıslaklık sadece sol tarafta oluyor. Şofor ve arka yolcu paspas altı, arka koltuk sırt kısmı, bagaj sol kısmı su alıyor, geçtiğimiz haftalarda istanbulda yağan karda aracı hiç kullanmadım. daha sonra su aldığını gördüm. ben kendi imkanımla tavanda bulunan antenden su aldığını tespit ettim, anten tespit cıvatasını sıkarak bu sızıntıyı kestim lakin hala paspaslar ıslanmaya devam ediyor. Yetkili servis garanti biteli 3 ay olmasına rağmen konuya iyimser yaklaşıp 4 günlük test yaparak kapı ayarlarının bozuk olduğunu buradan su aldığını söyledi. Gerekli ayarları yaptık kullanın bizede haber verin dedi. Bende bir kaç gün egeye seyehat ettim ve bu sürede hava çok güzeldi. Araç içini iyice kuruttum buna eminim. döndükten sonra hafif bir yağmur yağdı ve sabah kontrol ettiğimde bagajda değil ama paspas altlarının su aldığını gördüm. Konuyla alakalı görüş ve önerilerinizi iletirseniz sevinirim. Bu arada araçta daha önceden herhangi bir kaza, boya değişen parça yok. extra yapılmış ön cam filmi ve benim ilave ettiğim müzik sistemi var. Şi 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bendede var sesli komut otomatik park hepsi sikintisiz calisiyor. Şöyle bir gerçek var sesli komut orjinal gibi başarılı değilmiş gibi geldi. Ama diger butun özellikler çalışıyor. Goruntu itibariyle navitech alicaktim ama forumdada arkadaslar taktirip sokturmus cyclone takmis o yuzden tercih boyle oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yeni nesil araçların bir çoğunda teyp artık birşeyler dinlemenin yanında araç ayarlarınında yapıldığı yer haline geldi. sanırım firmalar bunu insanlar sonradan dışardan teyp almasın diyede yapıyor. focus 3 oem teypleri incelemedim ama şöyle bir durum oluyor genelde. araç ayarlarının yapıldığı menüleri kumanda edebilmek için can-bus denen sisteminin kullanıldığı araca uygun yazılımı teyp çıkışında bir yerde takılı bir kutuya atıyorlar. bu kutu devreye girince ayarlara ve sanırım focus 3 teki sesli komut vs işlemlerini yapabiliyoruz, tabi sizin dediğiniz gibi biraz daha başarısız olabiliyor. pug araçta denemiştim. bahsettiğim kutuyu sökünce menüler çalışmıyordu. bu teyp konusunda focus 2 ve c-max taki sony sistemi unutamıyorım. tabi s40 Premium soundda aynı kalitedeydi. gerçi o araçları her yönüyle özlüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
25.04.2015 - 10:25 tarihinde, Mesut Mese yazdı:

merhaba uzun bir serüvenden sonra sorunum halloldu. katkısı bulunan Taşdelen otokoç ustasına ve servis danışmanına çok teşekkür ederim. Bu duyarlı arkadaşların tam aksine bi o kadar duyarsız davranan otosanı ise kınıyorum ve kimse ellerine düşmesin diyorum. kesinlikle gaddar bir yaklaşımla ne yaparsan yap mantığındalar bu sebeple servis danışmanları arada sıkıntılar çekiyor bunu gözlemledim. benim sorunum arka tampon içindeki sol taraf havalandırma ızgarası nasıl olmuşsa yerinden çıkmış. servistekiler çok inceledi darbe izi aradıki topu bize atsın ama bulamadı. bunu otosana bildirdikleri halde benimde 6 sefer aramama rağmen muhatap bulamadım. servis danışmanı arayıp abi garantiye sokmuyolar. eğer istersen 120 tl teşhis ücreti alırız ama kurutulması gerek kurutursak 950 tl dedi. bende 120 tl ödeyip aracı teslim aldım. sağolsun servis danışmanı yerinden çıkan parçayı silikonlatıp takılmasını sağladı. banada kurutma işi kaldı

Aynı sorunla uğraşıyorum. Sorunu tam olarak çözmüş görünüyorsunuz. Bu konuyu okuduktan sonra kontrol amaçlı sol paspasları kaldırıp elimle bastırdım. Maalesef oldukça fazla su aldığını gördüm. 

"Arka tampon içindeki sol taraf havalandırma ızgarası" demişsiniz. Bunun tam adı bu mu? Tam olarak nerede. Ben kendim halledebilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

merhaba öncelikle geçmiş olsun. bagaj içinde ıslaklık varmı, benim aracın probleminde önce bagaj ıslanıyor ordan su içeri yürüyordu. eğer sizdede böyle ise bagaj havalandırmasından gelme ihtimali var. tavanı kontrol ettinizmi radyo anteninden alma ihtimali var. gelelim bagaj havalandırmasına bu plastik bir parça arka tamponun 2 yan tarafındada 1 er adet mevcut 2. fotoda yeri belli. 1. fotoyu yanlışlıkla ekledim silmeyi beceremedim. kolay gelsin

20150306_233741.jpg

20150416_140310.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Antenin orayı kontrol etmedim ama tavanda hiç ıslaklık yok. Bagajın en köşesi sol tarafında bezler vardı. Onlar su içinde kalmışlar. Başka bir yerinde su sızıntısı görünmüyor. Yani dediğiniz yerdense bu Ford mühendisleri gerçekten aptal olmalılar. Ne gerek var böyle kocaman bir deliğe tam bagaja sıfır. Su almayacak başka bir yere aç deliği. @Mesut Mese

saner can tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu deligin üzerine plastik ortası ızgaralı hava alma işine yarayan parça geçiyor. bu her araçta mevcuttur. sizin araçta hb mi?

bende müzik sistemi vardı bagajdaki subwoofer ın fazlaca hava sirkilasyonu ve titreşim yaptığını fark ettim olaydan çok sonra buna yordum açıkcası.

IMG-20150225-WA0008.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar. Benim de benzer bir sorunum var. 2012 model Focus 3 aracım tavandan içeri su alıyor.. Otomobilde sunroof var. Su aldığı yerler tavandaki aydınlatma lambalarının olduğu yerler. Ortadan sağdan ve soldan su alıyor. Benzer bir sorunla karşılaşıp çözebilen var mı aramızda?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

merhaba geçmiş olsun. herkese iyi bayramlar. bence bu sorun kolayca test edilebilir.

sunroof u sonuna kadar aç uzun kenarları yani aracın önüne ve arkasına bakan taraflarda ince su kanalı göreceksin bu kanalların köşelerinde yaklaşık 3-5 mm çapında tahliye deliği olur. bu deliklere doğru azar azar su dök ve kontrol et. ufak maşrapa ile rahatça dökersin .

baktın tahliye suyu çekiyor ama araç ıslanıyor demekki tahliye hortumu yada giderin hortuma geçtiği yerde problem var.

yada tahliye delikleri tıkanmıştır o zamanda ince bir telle hafifçe açarsın. kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar konu eski ama bugün aynı olay benim başıma geldi araç yıkandıktan sonra on şoför koltuğu döşemesi şu içinde sorun sol çamurluk içinde bulunan poşet içindeki sünger var o patlamış ve sol on kapi tahliyesi tıkanmış ben sorunumu böyle çözdüm 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13.03.2018 - 16:23 tarihinde, Yasin E. yazdı:

Arkadaşlar konu eski ama bugün aynı olay benim başıma geldi araç yıkandıktan sonra on şoför koltuğu döşemesi şu içinde sorun sol çamurluk içinde bulunan poşet içindeki sünger var o patlamış ve sol on kapi tahliyesi tıkanmış ben sorunumu böyle çözdüm 

Mrb ayni sorun bendede var aracin sol tarafi paspaslarin orasi islak. Sorunu nasil cozdugunuzu foto ekleyerek anlatabilirmisiniz? ondeki tampondanmi arkadaki tampondanmi su aliyor? Servise gitmedenmi sorunu cozdunuz? Tesekkuler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18 saat önce, Mehmet Marangoz yazdı:

Mrb ayni sorun bendede var aracin sol tarafi paspaslarin orasi islak. Sorunu nasil cozdugunuzu foto ekleyerek anlatabilirmisiniz? ondeki tampondanmi arkadaki tampondanmi su aliyor? Servise gitmedenmi sorunu cozdunuz? Tesekkuler

Merhaba arka paspasta nem varmi benim aracta arka tampon hava sirkulasyonuna yarayan plastik yerinden cikmisti arkadan one kadar gelmisti. Eger sizde arkalarda problem yoksa one yagunlasmak gerekli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12.03.2019 - 10:25 tarihinde, Mesut Mese yazdı:

Merhaba arka paspasta nem varmi benim aracta arka tampon hava sirkulasyonuna yarayan plastik yerinden cikmisti arkadan one kadar gelmisti. Eger sizde arkalarda problem yoksa one yagunlasmak gerekli

merhaba. arka paspasta daha çok ıslaklık var. elimle zemine bastırınca baya ıslaklık geliyor. bagajda sorun yok ama bagaj kuru görünüyor. geçen yıl yoktu bu sorun. yeni ortaya çıktı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.