Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Hız Kadranları Ile Oynama

OnurK.

Soru

öncelıkle merhaba herkeze (abilerim kardeslerım )

forumda yeniyim :)

ford focus 2000 model bi mk1 im var

aracı calıstırdıgımda gage test modunda oldugu gıbı kadranların sona gıdıp gelmesını ıstıyorum nasıl yapabılırım bır ayarı varmıdır yoksa yazılım lamı yapılıyor ?

tesekkurler sımdıden herkeze

video da oldugu gıbı kadranlar sonra :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
21.02.2015 - 13:32 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Akü bitmeye yakın yapıyor, sabırlı olacaksın.... :)

o zaman desenize benim akü bitmeye yaklaştı :)

benim ki her kontakta yapıyor valla 

21.02.2015 - 01:32 tarihinde, OnurK. yazdı:

Ya abi her kontak cevirdiginde yapmasını istiyorum nasıl yapabilirim sorum bu ☺

onur gel aküleri takas edelim :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
24.12.2016 - 15:55 tarihinde, Süleyman Ünal yazdı:

Bazı markalarda var. Selamlama gibi birşey. Yani @Kasım Göz kardeşim akü sana selam veriyor , almamak olmaz.:P

önümüzdeki hafta gideyim bende akücüler le bende selamlaşayım bari :)

24.12.2016 - 15:19 tarihinde, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Kasım, üzme makineyi al yakışıklısından bir akü hemen :)

Abi valla hemen araştırmaya başlıyorum dediğin gibi şöyle yakışıklı bir şey alalım artık yapacak bir şey yok.

konusu açılmış mı bakmadım ama marka model tavsiyeniz olursa :P hani :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
26.12.2016 - 15:54 tarihinde, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Bosch Car Service e git bosch marka al, fiyatıda uygun..

@Gürkan Çakıroğlu abi hafta içi bosch akü araştırmaya başladım ve başarısız oldum bulamadım.

Bende hafta sonu sanayiye ustamın yanına gittim. ilk olarak aküyü ve şarj dinamosunu ölçtürdüm.

Şarj dinamosunun ürettiği voltaj yerinde bir sıkıntı yok ama akün zayıflamış dedi.

Bindik arabaya ustamın tanıdığı akücülere bakmaya.

Bosch veya Varta  alçak tip var mı diye gittiğimiz 3 dükkanda da yoktu.en son girdiğimiz yer , başka bir yeri önerdi orada vardır diye oraya gittik lakin orada da yoktu.Canım sıkıldı arabaya bindim ki 2 yan dükkanın önündeki Varta yazısı gözüme çarptı.Dur şuraya bakayım belki vardır diye.

Dükkana girdim karşıdan sanki bana gel gel yapan Vartanın benim araba ölçülerinde olan D59 numaralı aküsünü gördüm.

Bosch baktım abi bulamadım alçak olanlardan.Yeni akü alacak olanlara artı parantez  Focus mk1 ler için ölçüler 242 x 175 x 175

Bende muadili olabileceğini düşündüğüm Varta Blue Dynamic aldım.

Fark ettimi yeni akü? diye soracak olursanız evet fark etti.

Hatta yarım marşta aldı olayına şahit ve sahip oldum :)

Araba yüklü halde ( far+fan+arka cam rezistansı+vs) olan hafif bir titreme farlarda voltaj eksikliğinden göz kırpma olayları ve ilk marş basarken bahse konu için söylüyorum :kıhkıh: ibrelerin sona dayanıp @Süleyman Ünalabimin de dediği gibi selamlama ve ABS ışığının 3-5 saniye sonra sönmesi ortadan kalktı.

Sanayiye gitmişken şikayetim yoktu ama forumda son zamanlarda sıkça bahsedilen yoğun kirlenme sonucu rölanti de dalgalanmalara neden olan ve sonrasında ayar tutmada zorluk çıkaran rölanti ayar valfi denilen (bypas ventil) parça ile hava akışmetresini de temizlettim :D 

dedim ya şikayetim yoktu ama ''kirli mi acaba?'' diye beynimi yemeğe meyilli soruları aklımdan temizlemiş oldum.

Herkese iyi günler kazasız belasız yolculuklar :yeah:

20170107_150212.jpg

Kasım Göz tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.